Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Demontaż tapicerki przednich drzwi


MariuCh

Rekomendowane odpowiedzi

Rysunki wielce pomocne.

Niedomaga sterowanie szybami z przodu.

Łączy- nie- łączy.

Nowy włącznik na przód w ASO ok. 100 PLN, wymiana 180 PLN.

Wezmę się sam i powalczę. :good:

Wymiana przełącznika jest banalnie prosta. Maksymalnie 30 min roboty włącznie ze ściągnięciem tapicerki. Sam dasz rade i bedziesz mial jeszcze na piffko:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rysunki wielce pomocne.

Niedomaga sterowanie szybami z przodu.

Łączy- nie- łączy.

Nowy włącznik na przód w ASO ok. 100 PLN, wymiana 180 PLN.

Wezmę się sam i powalczę. :good:

Wymiana przełącznika jest banalnie prosta. Maksymalnie 30 min roboty włącznie ze ściągnięciem tapicerki. Sam dasz rade i bedziesz mial jeszcze na piffko:)

tylko nie zapomnij zaopatrzyc sie w spinki do tapicerki w ASO bo na pewno ktoras poleci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana przełącznika jest banalnie prosta. Maksymalnie 30 min roboty włącznie ze ściągnięciem tapicerki. Sam dasz rade i bedziesz mial jeszcze na piffko:)

Zrobione.

Dwie spinki i godzinka, bo wolałem odkręcić poręcz-uchwyt żeby nie połamać obudowy przełącznika.

Nawet działa.

Pifko tylko :"Koźlak" browar Amber - mniam. :drunk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko nie zapomnij zaopatrzyc sie w spinki do tapicerki w ASO bo na pewno ktoras poleci :)

Ja zarowno z lewej jak i prawej strony z przodu nieurwalem zadnej spinki. Wysoka temperatura pomaga w demontazu bez zadnych uszkodzen spinek.

pozdr

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko nie zapomnij zaopatrzyc sie w spinki do tapicerki w ASO bo na pewno ktoras poleci :)

Ja zarowno z lewej jak i prawej strony z przodu nieurwalem zadnej spinki. Wysoka temperatura pomaga w demontazu bez zadnych uszkodzen spinek.

pozdr

no to gratki za wynik, w moim wypadku bylo 5 na 6 polamane :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podłączając sie do tematu (mój problem polega na uszkodzonych linkach mechanizmu podnoszenia szyby), chciałbym pójść jeden krok dalej i dobrać się do miejsc, w których przymocowane są linki (przeszkadza mi w tym blacha, która znajduje się pod tapicerką). Chciałbym te linki odczepić i zastąpić nowymi. Byłbym wdzięczny za porady jak to zrobić.

Z góry dziękuje :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podłączając sie do tematu (mój problem polega na uszkodzonych linkach mechanizmu podnoszenia szyby), chciałbym pójść jeden krok dalej i dobrać się do miejsc, w których przymocowane są linki (przeszkadza mi w tym blacha, która znajduje się pod tapicerką). Chciałbym te linki odczepić i zastąpić nowymi. Byłbym wdzięczny za porady jak to zrobić.

Z góry dziękuje :hi:

Z tego co pamiętam to kolega Grazny działał coś z wymianami linki w przednich drzwiach. Zapodaj sie do niego na priv a na pewno Ci pomoże.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, a jak jest korba do szyb to ją się najpierw demontuje czy razem z tapicerką ściąga się?

najpierw musisz zdemontowac korbe (pod zaslepka bedzie jakas srubka lub zawleczka)

BTW W B6 masz korby z przodu? :mysli: czy profil masz bledny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post wyzej masz linka,jak rozbieralem swoje :wink4:

dzieki za info .. juz zerknąłem... szkoda ze nie ma pokazanych cały drzwi po zdjeciu tapicerki. Zastanawiam sie czy wygluszac drzwi, bo chce rozbudowac CAR AUDIO ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko masz opisane w dziale o Audio-ja bym wygluszal-takie moje zdanie,ale to temat na inny watek :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za info .. juz zerknąłem... szkoda ze nie ma pokazanych cały drzwi po zdjeciu tapicerki. Zastanawiam sie czy wygluszac drzwi, bo chce rozbudowac CAR AUDIO ;]

wygłuszać :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim audi a4 B5 z 98roku jest o wiele łatwiej :) 2 srubki z prawej i lewej strony + 1 w klamce (ściągasz osłonke z klamki) tam 2 sruby dobre szarpnięcie do góry i tapicerka zostaje Ci w ręce :) odpinasz tylko kable i linke od klamki i jesteśmy w domu :):hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem odkręciłem wszystkie śruby tak jak w instrukcji , ale problem mam już z samym zdjęciem tapicerki chwytam od dołu i ciągnę do góry ale ani drgnie. W jaki sposób mam "Odczepić osłonę drzwi -8- "

Oto fragment instrukcji :

"Odczepić osłonę drzwi -8- → Rys.

– Unieść osłonę drzwi -8- ok. 20 cm w górę i wyjąć z ramy głównej drzwi."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz jeszcze "wyrwac" z zaczepow plastikowych. Z reguły wszystkie się łamią (u mnie 5 na 6 było połamanych), chociaż bywali i tacy którzy zdemontowali tapicerkę bez szkód. Także lepiej się zaopatrzyć w te zaczepy w ASO przed demontażem. Koszt niewielki: coś ok. 1 zł za szt.

Numery spinek podawałem w tym wątku, chyba na 2 stronie.

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ,

nie wiem czy to ma znaczenie ale napisze że próbuje zdjąć tapicerkę w autku b7 avant.

Czyli muszę mocno pociągnąć tapicerkę do siebie (próbowałem trochę się z tym mocować ale marnie mi to szło ponieważ nie wiem za co złapać żeby sobie szkód narobić :angry:) a jeszcze zapytam czy ta listwa od samej góry dolegająca do szyby ( tam gdzie głośnik wysoko tonowy) zejdzie z całą tapicerką ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...