Skocz do zawartości
IGNOROWANY

*** UWAGA na oszusta krążącego na allegro ***


Michas

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj po wygraniu aukcji na allegro dostałem takiego meila

"Gratuluje!Wlasnie wygrales moja aukcje:********************* (numer ***********) dokonanie wplaty 425zl na

podany ponizej rachunek do wylicytowanej kwoty nalezy doliczyc +10zl

(koszta przesylki pocztowej priorytetowej)

18 1030 0019 0109 8518 0316 6172

Józef Mirowski

ul. Główna 2/14

30-024 Kraków

W momencie wplyniecia srodkow na konto natychmiast nadaje przesylke

proszerowniez o potwierdzenie adresu do nadania paczki. Po odebraniu

prosze owystawienie odpowiedniego komentarza, serdecznie pozdrawiam."

tak sie składa że aukcja którą wygrałem była aukcją mojego znajomego (nie kolesia z meila)... być może gdybym był nowym użytkownikiem pewnie bym się naciął ... pewnie koleś który wysłał tego meila do mnie, liczył na opóźnienia meila przychodzacego z allegro po wygraniu każdej aukcji.... radzę uważać od kogo dostaje się meile jesli juz coś wygramy na allegro bo możemy stracić nasze nieraz ciężko zarobione pieniążki :angry: , sprawdzałem meila kolesia ale nie jest on uzykwonikiem na allegro, po prostu po zakonczeniu aukcji która wygrałem, wyslał szybko do mnie meila zdobywając go za pośrednictwem allegro, bo jest tam opcja "wyślij meila do użytkownika"

PS oczywiscie z tych danych podanych przez oszusta jedyne poprawne to zapewne numer konta... trzeba by sie dobrac kolesiowi do du.... oczywiscie nie martwcie sie, kasy nie wpłaciłem :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleś może iść dalej i zrobić stronkę ( wiadomość ) tak że będzie wyglądała jak ori z Allegro ! Jak otworzysz ją jako pierwszą wiadomość to można się naciąć ! Dopuki ktoś się nie natnie to Allegro i policja są bezradne bo do przestępstwa nie doszło.

ROZWIĄZANIE:

Sprawdzać dane nadesłane przez Allegro z danymi sprzedającego na stronie Allegro !

Jedyny pomysł jaki mi przychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczeze to mialem podobna sytacje po zgloszeniu na allegro nic sie nie dzieje allegro umywa rece od takiej sprawy chcesz to idz na policje a oni umoża postepowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczeze to mialem podobna sytacje po zgloszeniu na allegro nic sie nie dzieje allegro umywa rece od takiej sprawy chcesz to idz na policje a oni umoża postepowanie.

niestety allegro to firma pośrednicząca, której głównym zadaniem jest... zarabianie pieniędzy, poważnych pieniędzy

osobiście nie dziwię się, że nie chcą być stroną w transakcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znam osobe która dała sie tak nabrać stronka która przyszła była identyczna jak z allegro , wpłaciła kase , potem sie zorientowali sprawe zgłosili na policje ale niestety do tej pory cisza pieniadze przepadly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczeze to mialem podobna sytacje po zgloszeniu na allegro nic sie nie dzieje allegro umywa rece od takiej sprawy chcesz to idz na policje a oni umoża postepowanie.

zablokują stronę użytkownika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...