Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż i działanie ACC Adaptive Cruise Control aktywny radar 2008-2012


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś już trochę naprostowałem lepiej [:)]http://www.directupload.net/file/d/3757/8dum7dq6_jpg.htm
Edytowane przez frog125
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy jeszcze ciut za wysoko nie jest , a było mocowanie pogięte przekrzywione ? Sprawdź jakie masz kąty , ale na pewno będą rozjechane , u mnie były ok 0,01 i 0,03 chyba nawet jak byłem ochronę zdjąć to serwisant potwierdził że są bdb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radar kupiłem w b.dobrym stanie z uchwytem i było wszystko załozone. Czy dobrze jest dowiem się pewnie jak będę kodował.A kąty można potem ustawić regulując radar? niżej nie chce zejśc chyba że dognę mocowanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mocowanie jest proste, bez jakichś dzwonów, to ja bym go nie ruszał. To jest kawał blachy i sam się nie wygina. U mnie po zamontowaniu nie ma możliwości żadnej regulacji uchwytu i tak jest moim zdaniem prawidłowo. Radar reguluje się tylko trzema śrubkami, którymi jest wpięty w uchwyt. Jak zaczniesz przestawiać uchwyt a nie daj Boże jeszcze go giąć, to ja Ci kariery z kalibracją nie wróżę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mocowanie jest proste, bez jakichś dzwonów, to ja bym go nie ruszał. To jest kawał blachy i sam się nie wygina. U mnie po zamontowaniu nie ma możliwości żadnej regulacji uchwytu i tak jest moim zdaniem prawidłowo. Radar reguluje się tylko trzema śrubkami, którymi jest wpięty w uchwyt. Jak zaczniesz przestawiać uchwyt a nie daj Boże jeszcze go giąć, to ja Ci kariery z kalibracją nie wróżę.

Hohe zobacz pare postów wcześniej na zdjęcia zamieszczone przez frog125 , jak mu siedział radar zanim dogiął mocowanie , dziwne jest to mocowanie :eusathink: jak by było po dzwonie na pewno by się rzuciło w oczy że coś jest skrzywione , że by się jeszcze nie okazało że radar jest uszkodzony :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.ebay.pl/itm/Audi-A4-8K-TDI-Diesel-FIS-MFA-ACC-Tacho-Cluster-Kombiinstrument-8K0920930H-T85-/351174684001?pt=DE_Autoteile&hash=item51c3a46d61

Który podpasi ? :eusathink: któz to wie .

Nie ma 100% pewności czy ciut starszy przejdzie CP raczej mało kto sobie tak testował liczniki :)

Wydaje mi sie ze ten nastepny powinien zatrybić po 2010 .

Nie no ponad tysiąc to troche dużo, czekam dalej coś w końcu zlowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym żeby nagiąć to żart. Ale tak wychodzi to co mam innego zrobić u mnie jest akurat możliwość tego przesunięcia w lewo prawo jak poluzuje śruby


Narazie nie mam jak sprawdzić kątów bo nie mam z gateway ściągniętego cp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z acc radaru trzeba ściągnąć ochronę nie z gateway chyba że gateway też zmieniałeś

u mnie nie ma żadnej regulacji przy montażu uchwytu , uchwyt się przykręca na stałe śrubki muszą być pasowne w te otwory bo jak będą mniejsze śruby to przesuniesz radar 1mm na otworze a wiązkę radar ma na 200 metrów to na końcu ta wiąska będzie o co najmniej metr w bok w jeden albo drugi czyli będzie mierzyła pobocza a nie pas jezdni przed autem

Do montażu najlepiej zaopatrzyć się w oryginalne kołki montujące albo samemu zrobić taka tulejkę bo otwór w mocowaniu radaru na średnice 6mm a orwór w podłużnicy ma otwór 8mm

chyba że to nie przeszkadza przy montażu i to regulacje radaru dają rade ustawić , tego nie wiem , ja zrobiłem tulejki przykręciłem pasownie (bardzo pasownie ) i nie musiałem robić kolibracji w serwisie (a to dodatkowy koszt) bo kąty były idealne , radar kupiłem skompletowany tak jak był wykręcony z innego auta tak go przykręciłem niczego nie ruszałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też kupiłem te tulejki ale tulejkę wsadziłem do belki do srodka a radar przyłożyłem od spodu i przykręciłem pewnie coś złe zrobiłem a na vcds będzie widać kąt odchylenia'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobiłeś tak jak piszesz to dobrze masz zrobione , tak kąty widać na vcds musza się mieścić w zakresie 0.8 <> -0.8 jak będą poza tym zakresem będzie trzeba kalibrować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś a aso i powiedziano mi że radar moze być krzywo przykręcony dlatego że są krzywo wywiercone i beleka musi byc pod acc :facepalm: ponoć mieli taki przypadek już sam nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba ich pogięło :facepalm: ja pi....le nie mam pytań , przecież otwory są fabrycznie w belce robione nie ma opcji żeby były krzywo wywiercone :facepalm:

pewnie by chcieli dodatkowo zarobić będą liczyć że zamówisz belkę którą i tak nie zobaczysz po jak przyjdzie pójdzie na serwis tam ja zamontują potem odpowiednio każą se zapłacić , a tak naprawdę będzie taka sama ja ta zamontowana teraz w twoim aucie

Edytowane przez Love-AUDI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś a aso i powiedziano mi że radar moze być krzywo przykręcony dlatego że są krzywo wywiercone i beleka musi byc pod acc :facepalm: ponoć mieli taki przypadek już sam nie wiem

Bzdety jakieś. Przecież to nie Mietek wiertarką w garażu wierci, tylko roboty w fabryce. Poszukaj jakiegoś kolegi w okolicy i porównaj mocowania. A może zderzak nie siedzi jak powinien? Tak tylko gdybam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dajcie swoje nr sterowników silnika i dane ( skrzynia , rok ) :wink: wpisze do pierwszego posta .

A propo mocowań w kłach zderzaka , kazde auto powinna miec fabrycznie przygotowane .


otworyacc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zderzak też sprawdzałem heh coś czuję że w końcu wywalę to i spokuj. Też mi się wydaję że bzdurą jest ta belka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwory w belce sa fabrycznie robione jak juz ktoś wspomniał ,do tego jesli uchwyt radaru jest prosty ,to albo sam radar jest przestawiony względem mocowania (te 3 długie śruby) ,albo ewentualnie kołki które sie nabija w otwory w belce jakoś krzywo siadly i dlatego uchwyt równie krzywo leży ,innej opcji nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kołek w otwór nie wejdzie bo jest za szeroki, dałem go do srodka belki a od spodu przykręciłem ok będę cos myslał dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kołek w otwór nie wejdzie bo jest za szeroki, dałem go do srodka belki a od spodu przykręciłem

I tak ma być .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dziwne montowanie. Po co w takim razie byłyby te nity, w ten sposób wystarczyłaby zwykła nakrętka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...