Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż i działanie ACC Adaptive Cruise Control aktywny radar 2008-2012


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Uchwyt mam z przed lifta a sam radar z po lifta :whistling: Wydaje mi się że chyba sam radar jest po prostu mniejszy :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jeśli tak mówisz to zostaje ostatnia odpowiedz że radar jest mniejszy z polifta , bo w polifcie jest mniejszy otwór kratce zderzaka a ty masz przedlifta a tam w kratce jest większy otwór ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, po co piszecie takie bzdury ("radar z polifta jest mniejszy")? Radar z lifta jest dokładnie tych samych rozmiarów! Różni się wyłącznie zciętymi narożnikami dlatego mają troszkę inne ramki.

Wysłane z iPhone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli mniejszą dlatego widać dziury koło niego , miałem oba w ręku i wiem że jest różnica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To z ciekawości przymierzę ramkę z przed lifta i zobaczymy czy faktycznie wypełni całą dziurę :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co "miałeś w ręku" ale ja ma oba radary na półce obok siebie i są tej samej wielkości. No ale skoro "miałeś w ręku"...

Wysłane z iPhone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po bokach będzie szpara bo ona nie dolega całkiem do kratki zderzaka , natomiast jak popatrzysz się z przodu czyli jak będziesz stał przed autem to nie będzie widać tych dziur tak jak teraz na zdjęciu co dodałeś

.... ale i tak jakoś dziwnie u góry otworu jest ten radar .....

Edytowane przez Love-AUDI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto wie jakie mają numery liczniki z A5 z ACC poliftowe które pasują do A4 2.0TDI?

Edytowane przez czwura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poliftowe z ACC ,A5 diesel :

8T0 920 932 C - 28.05.2012 - 27.05.2013

8T0 920 932 K - 28.05.2013 >>>

Przyklad :

http://allegro.pl/licznik-zegar-audi-a5-diesel-8t0920932k-i5114896380.html

Edytowane przez MarcinOslo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Marcin a nie wiesz czy te ramki z A4 przedliftowej(nawiewu i ekranu) bedą pasować do licznika z A5 liftowej?

Edytowane przez czwura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Marcin a nie wiesz czy te ramki z A4 przedliftowej(nawiewu i ekranu) bedą pasować do licznika z A5 liftowej?

Niestety nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Marcin a nie wiesz czy te ramki z A4 przedliftowej(nawiewu i ekranu) bedą pasować do licznika z A5 liftowej?

Nie bedą pasowały niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy sterownik ABS ma coś wspólnego z działaniem ACC a raczej z zakodowaniem ACC ?

Edytowane przez czwura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy sterownik ABS ma coś wspólnego z działaniem ACC a raczej z zakodowaniem ACC ?

odpowiedz masz w poście #1
....Przedstawione na rysunku sterowniki są niezbędne dla działania ACC !!!!! .
Sterowniki oznaczone czarnym punktem odpowiadają za podstawowe funkcje, w przypadku pozostałych sterowników komunikat o usterce prowadzi do natychmiastowego wyłączenia ACC lub sterowniki te są odpowiedzialne za wizualne i akustyczne wskazanie informacji i komunikatów o usterkach.
03: ABS Brakes (J104)
Dla uruchomienia ACC w A4/B8 nie ma konieczności bezpośredniego kodowania 03: ABS Brakes (J104)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie np. Abs kodowania nie przyjmuje, mimo to ACC działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy licznik z ACC z 3.0tdi bedzie pasował do 2.0tdi???

Edytowane przez czwura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie np. Abs kodowania nie przyjmuje, mimo to ACC działa.

A co Ty chciales kodowac w ABS ?

A czy licznik z 3.0tdi bedzie pasował do 2.0tdi???

Bedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manetki z tasma polift pod ACC

8R0953568R 4G0953502AB

Czy cos takieo podejdzie bez problemu do przedlifta z 2010 z Multifunkcja i ACC ? W watku z tempomatem jest ta tasma opisana jako blizej nieokreslona. Btw manetki i tasma z A4, A5 i Q5 sa takie same ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki. Znalazłem dość tanio komplet także zamawiam i zabieram się niedługo za montaż wszystkiego. Po przeczytaniu całego wątku mam trochę obawy jak pójdzie, ale bądźmy dobrej myśli :)

Przeczytałem watek wzdłuż i w szerz i większość ma problem z zakodowaniem sterownika silnika byte 6 bit 1. Nie wiem czy to wina vcdsa czy samochodu ale w byte 6 mam tylko system start/stop, tempomat i acc jest w byte 5 jak na zdjęciu poniżej. O co biega?

20150520_185840.jpg

20150520_185828.jpg

Edytowane przez czester
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...