Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaz i Dzialanie ACC Adaptive Cruise Control Aktywny Radar 2008-2012


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

ok dzięki :) To nie ma sensu przepłacać kilka stówek za nowy. Jezeli tym bardziej zależy to od farta to w moim przypadku nie obejdzie się bez kalibracji w ASO :facepalm: A może jest ktoś z małopolski/ opolskiego/ dolnośląskiego kto to ogarnia poza ASO??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwazniejsze jest aby radar dobrze zamontowac ,uchwyt musi byc prosty a sruby regulacyjne musza byc ustawione idealnie na 43mm jak pisze w Elsie.

U mnie po zamontowaniu kat odchylenia byl ponad 1.3 st. ,oczywiscie blad kalibracji i ACC nie dzialalo ,po okolo 2 dniach zostalem bardzo pozytywnie zaskoczony gdy po podlaczeniu kompa okazalo sie ze kat zmniejszyl sie do niecalych 0,6st. ,w tym momencie blad kalibracji dalo sie juz skasowac ,ACC w tym momencie nie dzialalo tylko dlatego ze jeszcze nie bylo usuniete CP.

Po kilku dniach usunalem CP ,zrobilem jeszcze mala korekte ustawienia radaru i do dzis kat odchylenia mam ponizej 0,1 st. ,ACC smiga bez problemu ,zadnej kalibracji nigdy nie robilem B)

Edytowane przez MarcinOslo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj 0079C0 ,badz 0079B9 jesli masz haka

dzisiaj w końcu sukces radar śmiga :) po kodowaniu i właściwej kalibracji jest ok :)

ok dzięki :) To nie ma sensu przepłacać kilka stówek za nowy. Jezeli tym bardziej zależy to od farta to w moim przypadku nie obejdzie się bez kalibracji w ASO :facepalm: A może jest ktoś z małopolski/ opolskiego/ dolnośląskiego kto to ogarnia poza ASO??

jak do wrocka masz po drodze, to wiem kto to zrobi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy komuś zdarzyło się, że po podłączeniu nie wyskoczył błąd CP?

Pytam bo mam taki przypadek, zamontowałem u siebie ACC i po kodowaniu ( w moim przypadku po kilku próbach przyjął kodowanie 00C7E0 :banan: ) nie ma błędów :eusathink: i działa bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy komuś zdarzyło się, że po podłączeniu nie wyskoczył błąd CP?

Pytam bo mam taki przypadek, zamontowałem u siebie ACC i po kodowaniu ( w moim przypadku po kilku próbach przyjął kodowanie 00C7E0 :banan: ) nie ma błędów :eusathink: i działa bez problemów.

Nie bój, nie bój - wyskoczy. Daj mu czas. :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dzwoniłem po handlarzach z allegro to połowa twierdzi że radar nie ma CP :facepalm:


Założyłem radar i takie błędy: O ile nie przejmuje się CP to martwi mnie ten w sterowniku silnika ;)

Address 01: Engine (J623-CAGA) Labels: 03L-906-019-CAG.clb
Part No SW: 03L 906 022 NN HW: 03L 906 019 AL
Component: R4 2,0L EDC H22 9096
Revision: 25H22---
Coding: 12194012234403080000
Shop #: WSC 07104 995 82534
ASAM Dataset: EV_ECM20TDI03L906022NN A02011
ROD: EV_ECM20TDI03L906019AL.rod
VCID: 7EF31873E102AEEEE6F-802B

1 Fault Found:
4330 - Function Restriction due to Faults in Other Modules
U1113 00 [039] - -
Not Confirmed - Tested Since Memory Clear
Freeze Frame:
Fault Status: 00000001
Fault Priority: 6
Fault Frequency: 1
Mileage: 123006 km

Address 13: Auto Dist. Reg (J428) Labels: None
Part No SW: 8K0 907 561 B HW: 8K0 907 561 B
Component: ACC3 H09 0100
Serial number: 00000000000000
Coding: 00C7E0
Shop #: WSC 06325 000 00000
VCID: 3169F34F68DC81962BD-8064

1 Fault Found:
02095 - Component Protection Active
000 - -
Freeze Frame:
Fault Status: 01100000
Fault Priority: 2
Fault Frequency: 1
Reset counter: 170
Mileage: 123006 km
Time Indication: 0

Freeze Frame:
Temperature: 23.0°C
Voltage: 12.03 V
Hex Value: 0x0062
Speed: 0.0 km/h
Lateral Accel.: 0.00 m/s^2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blad w silniku zniknie po usunieciu CP z radaru.

Ok dzięki :banan:

Faktycznie po ściągnięciu komponentu wszystkie błędy zniknęły i radar śmiga. Obeszło się bez kalibracji w aucie :banan: no i kolejny dowód że ACC3 działa w przedlifcie :) Bardzo dziękuje za pomoc przy ogarnięciu tematu koledze norberth :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy komuś zdarzyło się, że po podłączeniu nie wyskoczył błąd CP?

Pytam bo mam taki przypadek, zamontowałem u siebie ACC i po kodowaniu ( w moim przypadku po kilku próbach przyjął kodowanie 00C7E0 :banan: ) nie ma błędów :eusathink: i działa bez problemów.

Nie bój, nie bój - wyskoczy. Daj mu czas. :decayed:

Wykrakałeś :kwasny: ale już byłem w ASO i temat ogarnięty razem licznikem ( polift A5 ) teraz mam polskie menu :banan: i nie tylko :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg schematu z pierwszego posta :wink:

z wtyki 8 PIN od RADARU :

PIN 2 - WTYKA 20 PIN GATEWAY PIN 17

PIN 3 - WTYKA 20 PIN GATEWAY PIN 7

http://img546.imageshack.us/img546/6276/accschemat.jpg

Gateway_8_T0907468.jpg

ze schematami u mnie cieżko, może mi ktoś podpowiedzieć z który pin z wtyki radaru idzie do zasilania zdo bagażnika oraz kóry pin z wtyczki idzie na mase?

czy kóryś pin z wtyczk radaru idzie do wtyczki licznika???

Edytowane przez czwura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Marcin. A czy zasilanie muszę ciagnąć z bagażnika czy mogę z plusa z podszybia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilanie możesz wziąć z bezpiecznikow w konsoli (strona pasażera). Znajdź te na których masz prąd tylko na zapłonie. Jak podłaczysz stały "plus" to radar bedzie łapał błędy.

Wysłane z iPhone

Zasilanie możesz wziąć z bezpiecznikow w konsoli (strona pasażera). Znajdź te na których masz prąd tylko na zapłonie. Jak podłaczysz stały "plus" to radar bedzie łapał błędy.

Wysłane z iPhone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czego zrobiliście otuline wiązki idącej od wtyki radaru do kompa? Chodzi mi i ten gumowo-plastikowy peszel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do tych co mają ACC3 w przedlifcie. Czy u was jest też tak że radar słabo wypełnia dziurę w kratce?? A może u mnie coś brakuje? :whistling:

20150404_175449.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....raczej bym powiedział że brakuje ramki radaru 8K0907299 , jak by brakowało uchwytu radaru do nie dało by się go w ogóle zamontować ani skalibrować :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ramka jest bo ją dokupiłem. Swoją drogą przez pomyłkę pierwszą przed lift i nie pasowała do tego radaru :facepalm: Dopiero druga była ok choć tak jak widać jakoś słabo to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jeśli masz radar z polifta to nic z tym nie zrobisz bo uchwyt radaru poliftowego jest ciut inny to znaczy radar wtedy jest zamontowany nieco wyżej niż w przedlifcie , natomiast kratka zderzaka z polifta też ma ten otwór na radar nieco wyżeji jest ten otwór mniejszy i wtedy to wszystko ładnie pasuje , w twoim przypadku gdy radar jest z polifta a kratka zderzaka z przedlifta tak to właśnie wygląda że radar jest u góry otworu tej kratki a i otwór jest nieco większy co wiąże się z tym że widać dziury koło niego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...