Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Usunięcie DPF w A4 B8 2.0TDI - plusy i minusy


blutucz

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 10.01.2013 o 14:38, DonMatteo napisał:

zgadzam się z .Pablo. minus jeden koszt usunięcia, są dwie szkoły: a) całkowite usunięcie plus program B) sam program... ale wracając do tematu: koszt to jedyny minus (ja płaciłem wraz z programem 2300zł) plusy??? same a) przechodzi bez problemu przegląd nawet po wsadzeniu w wydech sondy, brak problemu z czujnikiem za 250zł, spalanie mniejsze o 0,5l-0,7l na 100km, nie ma stresu, że zaświeci się lampka i trzeba jechać na obwodnicę przedmuchać a tam roi się od itd i policji w nieoznakowanych radiowozach, turbina odpoczywa no i moc, można podnieść np. ze 170KM wersja BRD 2.0 TDI do 205KM i jaka radość:banan: Warto

O jakim czujniku piszesz? Czujnik różnica ciśnień w dpf? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie apropo minusów.. czy wadą tego zabiegu nie jest większe dymienie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzja podjeta dpf takze usuwam kwestia tygodnia. dpf pseudo czyszczeniem swiata to jest taki biznes dla koncernow znaych marek ze juz do benzyny dpf zakladaja hehe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Odgrzebię temat, szukam rozsądnego (cenowo, jakościowo) tunera, który wyłączy mi programowo dpf(fizycznie usunięty). Interesuje mnie ktoś z Warszawy lub z Łodzi. Pacjent to 2.0 brd, które dymi i zjada 3 litry oleju na 15kkm.

 

Ktoś coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Krisu a4 b7 napisał:

Witam!

Odgrzebię temat, szukam rozsądnego (cenowo, jakościowo) tunera, który wyłączy mi programowo dpf(fizycznie usunięty). Interesuje mnie ktoś z Warszawy lub z Łodzi. Pacjent to 2.0 brd, które dymi i zjada 3 litry oleju na 15kkm.

 

Ktoś coś?

Trupa się naprawia albo złomuje a nie wycina się dpfa. Egoisto, nie jesteś sam na drogach. 

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Muskel1 napisał:

Trupa się naprawia albo złomuje a nie wycina się dpfa. Egoisto, nie jesteś sam na drogach. 

:decayed: Kolego nie przesadzaj produkcja twojego Audi,  więcej wypuściła zanieczyszczeń do Atmosfery niż jego DPF jak go wytnie.  :grin: i mu zeźre jeszcze 2 l oleum :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, morelo napisał:

:decayed: Kolego nie przesadzaj produkcja twojego Audi,  więcej wypuściła zanieczyszczeń do Atmosfery niż jego DPF jak go wytnie.  :grin: i mu zeźre jeszcze 2 l oleum :grin:

To że produkcja powoduje zanieczyszczenia to normalne, jednak w eksploatacji niekoniecznie trzeba to wdychać i nie jest to już normalne. Powinny być w PL surowe kary za coś takiego, czekam z niecierpliwością aż będą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, morelo napisał:

:decayed: Kolego nie przesadzaj produkcja twojego Audi,  więcej wypuściła zanieczyszczeń do Atmosfery niż jego DPF jak go wytnie.  :grin: i mu zeźre jeszcze 2 l oleum :grin:

To nie przesada. Po to tam jest ten filtr, żeby spełniał swoje zadanie. Ja będziesz stał w korku za takim śmierdzielem to może zmienisz zdanie:wink:

Mam nadzieje, że w krótce EU wprowadzi nowe dyrektywy odnośnie badania emisji spalin na przeglądach, wtedy amatorzy druciarstwa kupią sobie rowery bo na doposażenie dpf braknie. Jak już na naprawę brakło to i na doposażenie nie będzie. 

Ważne, że na inne rzeczy zawsze jest, pakiet s-lline, audio, felgi , zawieszenie i najważniejsze na chipa, tu choćby nie wiem co to kasa jest. Na naprawy już nie. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Muskel1 napisał:

To nie przesada. Po to tam jest ten filtr, żeby spełniał swoje zadanie. Ja będziesz stał w korku za takim śmierdzielem to może zmienisz zdanie:wink:

Tak tak spełna zadanie jak dev napisał:grin:

Sam mam wycięty w Hance:grin:  Co do emisji spalin kolego mam wycięte wszystko w a4 pełen Przelot i co? przegląd był początkiem marca, przeszło bez problemu z emisją spalin:decayed: 

Napierw to kolego Jedź do każdej stacji i sprawdź aparat który mierzą emisje czy ma aktualne przeglądy czy sie im chce a później się wymądrzaj. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, morelo napisał:

Sam mam wycięty w Hance:grin:  Co do emisji spalin kolego mam wycięte wszystko w a4 pełen Przelot i co? 

 

No to powiem Ci, że masz powód do dumy. 

Gdy zmienią się wymogi odnośnie sprawdzania emisji spalin to i urzędzenia pomiarowe i procedury pomiaru się zmienią więc przyjdzie i kolej na takich jak Ty :wink:

Nie piszę tu o zmianach, które dokonają się w przeciągu nocy, na to potrzeba trochę czasu. 

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:grin: ja i reszta z forum i twoje też bo to że masz dpf to jeszcze nic nie znaczy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam i tam też pozoztanie. Jeżeli się zapełni lub uszkodzi to wyczyszczę lub naprawię a nie wytnę i to jest zasadnicza różnica między nami:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie prosiłem o elaborat z ochrony środowiska ale skoro stało się to wyjaśniam, że kupując auto nie miałem pojęcia o usuniętym dpf'ie.

Oczywistym jest też to, że nie wydam 30% obecnej wartości auta na nowy(oryginalny) dpf.

Na serio nie macie nikogo godnego polecenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Krisu a4 b7 napisał:

Nie prosiłem o elaborat z ochrony środowiska ale skoro stało się to wyjaśniam, że kupując auto nie miałem pojęcia o usuniętym dpf'ie.

Jasne kolego, jak każdy przed tobą tu pytający:wink:

Ja też kupywałem papierosy "dla kolegi" jak miałem 15 lat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Muskel1 napisał:

Jasne kolego, jak każdy przed tobą tu pytający:wink:

Ja też kupywałem papierosy "dla kolegi" jak miałem 15 lat. 

Nie sądzisz kolego, że jeden wróżbita maciej wystarcza na nasz kraj?

Nie interesuje mnie też twoja przeszłość ani trudne dojrzewanie, od tego są specjaliści.

Jak mogłeś nie wpaść na to, że raczej nikomu nie zależy na tym, by randomowy andrzej z forum nie pogroził paluszkiem za wycięty dpf.

Stąd nie sądzę by ktokolwiek kłamał na ten temat bo andrzej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.04.2021 o 16:01, Krisu a4 b7 napisał:

Witam!

Odgrzebię temat, szukam rozsądnego (cenowo, jakościowo) tunera, który wyłączy mi programowo dpf(fizycznie usunięty). Interesuje mnie ktoś z Warszawy lub z Łodzi. Pacjent to 2.0 brd, które dymi i zjada 3 litry oleju na 15kkm.

 

Ktoś coś?

Vtec tuning Łowicz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, przem8 napisał:

Vtec tuning Łowicz. 

Kurcze, vtec ma sporo negatywnych opinii w googlach. Dziwna sprawa bo jest polecany na forach a tu taki zonk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...