Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przeróbka lamp a4 b6 z anglika na europe


cocoo24

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie, w b5 polift (nie wszytskie typy lamp) idzie jednym pstryknięciem (zmiana ustawienia przesłony) przerobić lampy z uk na eu, czy w tych lampach z b6 jest to możliwe???

201301091062.jpg

201301091061.jpg

<br /><br />

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta sama zasadza co w b5. to soczewki h7 takie same jak w b5 h7.

no własnie Ciebie szukałem, przy odbłysniku w środku lampy jest taka wajcha, góra dół, pewnie chodzi o to tak

---------- Post dopisany at 20:21 ---------- Poprzedni post napisany at 20:20 ----------

dzieki tez pomogło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącze się do tematu i odgrzeje kotleta bo właśnie jestem w trakcie takiej operacji lampy mam z 2004r. Takze są one bez tej dźwigni do przedstawiania przeslony, ale do rzeczy soczewkę wyjołem blaszkę przelożylem na właściwą stronę żeby świeciła po europejsku ale teraz mam problem z włożenie m soczewki z powrotem na miejsce nie wiem czy ja trzeba wkladac cala zmontowana razem z odblysnikiem czy najpierw sama soczewke a potem zmontowywac odblysnik? Ale to bedzie raczej trudne do zrobienia bo blaszki będzie ciężko pozakladac dodam ze nie wymontowalem tego druciku ktory jest pod soczewką czy trzeba go zdemontowac zeby soczewka weszla na swoje miejsce proszę was o pomoc bo nie moge sobie sam z tym poradzic z góry dziękuje za pomoc pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mozna gdzieś znaleźć np. Na forum lub w necie poradnik krok po kroku jak wymontowac i zamontowac z powrotem soczewkę w a4 b6?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta sama zasadza co w b5. to soczewki h7 takie same jak w b5 h7.

no własnie Ciebie szukałem, przy odbłysniku w środku lampy jest taka wajcha, góra dół, pewnie chodzi o to tak

---------- Post dopisany at 20:21 ---------- Poprzedni post napisany at 20:20 ----------

dzieki tez pomogło

Lampy z literką S na końcu symbolu mają taką dźwigienkę, da się ją przestawić bez rozbierania lampy. Trzeba ją tylko wymontować i zdjąć dekiel jak do wymiany żarnika :facepalm:

Mam fotki przysłony i odbłyśnika w wersji z dźwigienką, tylko jak tu wrzucić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacja dla potomnych i przyszłych użytkowników 

Lampy angielskie z a4 b6/B7 nie wiem jak w innych modelach ale pewnie podobnie 

Uwaga!!! 

Jak lampa nie posiada pstryczka zmieniającego kat święcenia co i tak nie daje 100% efektu .

Wystarczy wyjąć soczewkę śruba 5.5mm i rozebrać ja i blaszkę przekręcić odwrotnie zlozyc soczewkę i włożyć do lampy i koniec mamy eu ? dziekuje pozdrawiam . 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego zanim coś napiszesz to upewnij się czy masz rację, bo jeśli chodzi o a4 b7 to zwykle lampy  w ogole  nie mają soczewek, a w bixenonie bo wszystkie były bix  z różnicą  skrętne  bądź nieskretne  ten patent z przesłoną nie da rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...