Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana szczotek dmuchawy


GOLI

Rekomendowane odpowiedzi

Ok dzięki a szczotki gdzie mogę dostać ??

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega goli pisał że 8x9x22 wymiary

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

A czy jak chce wymienić dmuchawy to mogę kupić z innego rodzaju silnika np. Z disla czy musi być odpowiedni bo chyba niczym się nierozni np przedlift albo polift ktoś coś wie na ten temat?

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie wiem czy nie było różnicy polift czy przedlift ale tak to raczej nie ma różnicy

By HTC Desire 820

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak to jest dokładnie z tym wymiarem szczotek?? Dmuchawa mi się zacina i dopiero jak łupnę mocno w deskę rozdzielczą to zaskakuje. Domyślam się że stare szczotki są starte więc skąd wiedzieć jaką długość doszlifować w nowych?? podobno jeśli ma długość 22mm to trzeba zeszlifować ok 6mm więc wychodzi na to że powinna mieć wymiar 8*9*16. Czy się nie mylę?

Edytowane przez fireman tom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W auto landzie dostaniesz szczotki o wymiarze 8x9x20 i je musisz tylko lekko pod kątem przyszlifowac i pasują elegancko a moje Stare miały jeszcze z 8mm długość i już były za krutkie więc nie ma co szlifować na 16

By HTC Desire 820

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luks opis...kupiłem szczotki na allegr 8x9x22 mm (troch trochę trzeba było przeszlifować). Czas wykonania całej pracy około 1,5h. Podczas wymiany zauważyłem niestety, że komutator silnika jest już tak zdarty, że niebawem będzie trzeba wymienić silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrałem się do wentylatora żeby obadać sprawę. Generalnie dlatego że już walenie w deskę nie przynosiło rezultatu. No i okazało się że mocowanie szczotek jest u mnie nieco inne niż u kolegi który opisał wymianę. Nie ma u mnie żadnej blaszki, którą się zdejmuje. Wygląda to tak:

0a52e6014da18132med.jpg

23348bd365340e4fmed.jpg

2b9766ca9e072281med.jpg

Żeby wyjąc szczotki to trzeba porozginać te końcówki co też uczyniłem ale nie wymieniłem szczotek bo nie mam nowych. Te końcówki po dwóch rozgięciach raczej się ułamią i będzie problem z zamocowaniem szczotek. W każdym razie wentylator na razie naprawiłem bo po rozebraniu okazało się że wszystkie styki od kabelków były zapaćkane mazią która się zrobiła od odgrzybiania klimy pianką Plaka. Wyczyściłem wszystkie styki i wentylator zatrybił:) Nigdy wiecej pianek do odgrzybiania bo wszystko od tego aż się klei. Martwi mnie tylko sprawa szczotek bo prędzej czy później trzeba się będzie za nie zabrać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tak samo padła dmuchawa i niestety walenie pięścią lub młotkiem delikatnie nic nie dało..wiec pewnie silnik juz padł?

Wysłane z mojego HUAWEI CAM-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wyjęciu dmuchawy wypada ocenić stan komutatora. Nie ma sensu wymieniać szczotek, jak komutator jest już mocno wytarty. Lepiej kupić jakąś używkę z allegro.

Ja tak zrobiłem, używka za 40zł z komutatorem jak nowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No taki że mam wersję bez kilmy nic na allegro taniej nie znalazłem.

Edytowane przez xBladex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a jak u mnie wentylator włącza się i dmucha a po chwili robi sobie przerwę i znowu dmucha i tak cały czas to mogą być szczotki? Na Vagu ok.

Dodam że dzieje się to z różną częstotliwością przerw i działania.

Edytowane przez davidoff82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...