Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Trzeszczące słupki ?


lolot

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Od jakiegoś czasu podczas jazdy słychać delikatne trzaski w słupkach środkowych na wysokości montowania pasa,czy ktoś już może usuwał ten problem?,w sumie nic strasznego ale wkurza podczas jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm dziwne , u mnie cisza i spokój , a nie były demontowane wczesniej i moze są źle założone ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm czy były demontowane to trudno powiedziec ale wątpie bo nie widać zadnych sladów.

---------- Post dopisany at 13:23 ---------- Poprzedni post napisany at 13:21 ----------

coś jednak jest z tymi słupkami bo to nie tylko u mnie jest ten problem-http://www.autocentrum.pl/autorentgen/audi/a4/b8/skrzypiace-slupki-1363982656/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz słysze :eusathink:

Nie wszyscy slysza niektore dzwieki , dla niektorych nic nie trzeszczy a drugi powie co ty masz za zloma ,zaraz sie rozleci, ja akurat bardzo do takich rzeczy przywiazuje uwage i nieraz z kims jade jego autem i mowie ze cos trzeszczy a on ze nic nie slyszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie tylko Ty jestes uczulony na trzeszczenie, ale u mnie choć były demontowane to i tak jest cisza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie tylko Ty jestes uczulony na trzeszczenie, ale u mnie choć były demontowane to i tak jest cisza :)

Ja tak ogólnie stwierdzam bez odniesienia do a4 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałen ten sam problen przesmarowałem zamki ryglujace dzwi i było OK,lub śruba mocujące pasy bezpieczenstwa w słupku jest luzna.

Czytaj więcej na: Usterki Audi A4 B8 - Skrzypiące słupki • AutoRentgen • AutoCentrum.pl

Czy ktoś może nakierować, gdzie jest ta śruba mocyjąca pasy? Też zauważyłem ostatnio przy mrozach takie trzeszczenie/skrzypienie zauważyłem. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu wyczytałem o trzaskach ze środkowego słupka, natomiast u mnie jest wkurzajace trzeszczenie w przednich drzwiach po obu stronach przy wolnych prędkosciach na różnych nierównosciach. Ktoś miał taki problem? I jeśli tak, to jak to rozwiązac? To, ze trzeba drzwi rozebrać - to się sam już domyśliłem. Ale co dalej? Dźwięk tak w sumie dokładnie opisując, to dochodzi z miejsca gdzie tapicerka drzwi jest zaokrąglona na górze i schodzi do szyby pod kątem prostym (czy na pewno jest prosty, to nie mierzyłem :kox: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu wyczytałem o trzaskach ze środkowego słupka, natomiast u mnie jest wkurzajace trzeszczenie w przednich drzwiach po obu stronach przy wolnych prędkosciach na różnych nierównosciach. Ktoś miał taki problem? I jeśli tak, to jak to rozwiązac? To, ze trzeba drzwi rozebrać - to się sam już domyśliłem. Ale co dalej? Dźwięk tak w sumie dokładnie opisując, to dochodzi z miejsca gdzie tapicerka drzwi jest zaokrąglona na górze i schodzi do szyby pod kątem prostym (czy na pewno jest prosty, to nie mierzyłem :kox: )

Tapicerka drzwi przy samej szybie jest mocowana na wcisk, na coś w rodzaju listwy - zaczepu. Zdejmij więc tapicerkę i delikatnie, dosłownie śladowo przesmaruj tą listwę olejem silikonowym. Ten olej ma silne właściwości penetrujące, więc nie przesadź, jednak jak wylezie na tapicerkę, to bez obaw - wycierasz szmatką, poza tym jest przeźroczysty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam to samo [- trzeszczy mi slupek...albo szyba .. rozebralem wsio zalozylem nowe spinki itd- dalej trzeszczy.

dodam ze przedtem nie trzeszczalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie jakieś fotki np z Elsy, jak rozebrać te słupki?? U mnie zaczęło coś jakby stukać w tym słupku, tak jakby się coś obijało o siebie jak ostro skrecam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie jakieś fotki np z Elsy, jak rozebrać te słupki?? U mnie zaczęło coś jakby stukać w tym słupku, tak jakby się coś obijało o siebie jak ostro skrecam,

Mam to w pdf jak chcesz to podaj email na pw to podesle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś znalazł rozwiązanie : jeszcze raz zobierałem drzwi i słupki założone zostały wszedzie nowe spinki sprawdzone sruby od pasów i nic kompletnie zero efektu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...