Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż wentylowanych siedzeń A4 B8 2007-2011


darecy

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 24.04.2018 o 19:42, gdajaca napisał:

Witam.

Nie jestem na 100 % pewien, ale wydaje mi się, że w którymś z wcześniejszych postów już padło takie pytanie i odpowiedź była negatywna. Tzn. jeżeli fotele są z pamięcią to bez niej nie będą działać. Prześledź cały temat.

Teraz ja.

1. W którymś z postów przeczytałem, że tylna kanapa pasuje do sedana od avanta. Mnie interesuje kierunek odwrotny.

Nie będzie kłopotu z oparciem, z roletą. Da się to poprzekładać i poukładać.

Pozdro.

Kolego mylisz się, ja przerobiłem fotel kierowcy bo był pod pamięć i wszystko działa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz kupiłem fotele z pamięcią i wentylowane i czeka mnie przeróbka ale to już nowego auta A6 C7 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zakupiłem fotele i nie jestem pewny czy nie są czasem od wersji poliftowej, a mam przedlifta. Podobno trzeba przelutować kostkę airbag, mógłby ktoś mi podrzucić co tam trzeba polutować? Potrzebuję jakiejś kostki czy wystarczy ta z mojego starego fotela? Może ma ktoś zdjęcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, actu1995 napisał:

Witam, zakupiłem fotele i nie jestem pewny czy nie są czasem od wersji poliftowej, a mam przedlifta. Podobno trzeba przelutować kostkę airbag, mógłby ktoś mi podrzucić co tam trzeba polutować? Potrzebuję jakiejś kostki czy wystarczy ta z mojego starego fotela? Może ma ktoś zdjęcia?

Tak jak piszesz trzeba przelutować wtyczki przy fotelach od airbag

Edytowane przez Krzy0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem ciekawostkę z audi q5 2009r. Kupiłem fotele grzane z elektryką i pamięcią bez wentylacji z sq5. Seryjnie miałem czerwone fotele elektryczne bez grzania i pamięci. Po podłączeniu fotel kierowcy z modułem w fotelu działa mu regulacja bez ściągania ochrony komponentu. Kabli can jeszcze nie dorzucałem pod fotel. Wszyscy pisali że cp trzeba ściągać aby regulacja ruszyła lub zmieniać okablowanie. Aż cana sie boje podłączać aby czasem nie zblokować sobie regulacji. Lipę mam trochę bo aby grzanie zrobić muszę zmienić panel klimatyzacji bcm bo nie obsługuje. No i żeby ogarnąć do konca to pewno 3 x ochrona komponentu po złożeniu w kupę tego czyli bcm panel i moduł fotela,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.  Kupilem do a5 2013 fotele grzane i wentylowane z a5 2015.

Fotel kierowcy nie posiada zielonej kostki , fotel pasażera taką posiada. Dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, andrzej104513 napisał:

Masz pamięć? Bo to idzie już przez moduł,nie ma kostki zielonej. 

Tak mam pamięć fotela kierowcy. Nie ma modułu pod fotelem . Musze kupić. Dzięki za odzew. Sporo się na tym forum zmieniło....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie zapytanie. Chciałbym zmienić fotele na inne z tym że teraz mam zwykle stołki z grzaniem i elektrycznymi lędźwiami. Czy jak zmienię na takie same plus elektryczna regulacja oparcia i pozycji fotele czy wszystko podejdzie czy trzeba jakąś dodatkową kostkę pod to prowadzić. Rozumiem że pasują kanapy zarówno z avanta jak i a5 sportback? I nie ma różnicy czy lift czy polift? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.08.2020 o 15:02, Gracz napisał:

Czym się różnią te kostki? 

 

20200820_145937.jpg

20200820_145702.jpg

Jeśli sobie poradziłeś to ok a jak nie to teoretycznie powinno wszystko działać tylko bezpiecznik trzeba dać mocniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zmieniłem panel klimy, cp i przeciągłem wiązkę el foteli, jednak posiadam moduł centralnej elektryki polift o numerach 8K0907063DG Niestety nie obsługuje on grzanych foteli, może ktoś podać numery które je obsłużą? Wiem że z końcwką DH obsługuje ale czy bixenony, start stop,pdc także? Jakie inne końcówki modułów też podejdą, może DC?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Chcialbym zmienic swoje standardowe fotele z grzaniem bez elektrycznych ledzwi z 2010 r., na fotele sportowe grzane z elektrycznymi ledzwiami z polifta. Czy oprocz zmiany kostki airbag oraz podpiecia ledzwi cos jeszcze jest potrzebne? Czy jest jakas ochrona komponentu?

 

Dzieki

Edytowane przez Voucher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam parę pytań w temacie wymiany foteli w A4 B8 Allroad rok 2010, na początek opisze moją sytuację:

Wnętrze ORI to fotele comfort,  beżowy welur, fotele bez sterowania elektrycznego i bez lędźwi, z podgrzewaniem i z pakietem oświetlenia przestrzeni pod nogami.

Wnętrze zakupione do podmiany to wnętrze z egzemplarza po liftingu z sedana, wersja europejska,  fotele comfort, tapicerka skórzana grafitowa, pełne sterowanie elektryczne wraz z lędźwiami, podgrzewanie i pakiet oświetlenia. Fotel pasażera posiada dodatkowo czujnik zajętości fotela.

Ponieważ włożyłem wnętrze zanim przeczytałem ten wątek na forum sugerując się brakiem konieczności dokładania czegokolwiek gdyż w podłodze są 4 gniazda, a wtyczki Airbag przelutowałem, mam teraz następujące pytania:

 

1.      Dołożenie instalacji pod elektryczne sterowanie foteli w przypadku gdy w standardzie jest oświetlenie – tutaj wszystko jest dobrze opisane w tym wątku, proszę tylko o potwierdzenie zanim zajmę się demontażem progów, foteli, kanapy itd. czy lista dodatkowych elementów które muszę skompletować jest pełna: J

-  10 szt pinów 000 979 134 E plus przewód (1mm^)  lub zestaw 5 gotowych przewodów (1mm^, pin 2.8) po 2 przewody na fotel do zasilania elektryki – pytanie jak robiliście czy sami zarabialiście piny czy gotowe kable rozcinaliście, przedłużaliście i łączyliście je lutując.

- Szybkozłączka do zmostkowania zasilania 12 V z fotela kierowcy na fotel pasażera

- ok 10 m kabla 1mm^ do przeciągnięcia zasilania pod tylną kanapą do fotela pasażera oraz do złapania masy dla obu foteli

-  1 szt. PIN 000 979 306 E 4,8mm  do bezpiecznika

- taśma parciana

2.       Czy mata zajętości fotela wymaga jakiegoś dodatkowego kodowania? Przy jeździe ciągle świeci mi się kontrolka braku zapiętych pasów i przez kilka minut od ruszenia występuje dodatkowo sygnał dźwiękowy mimo, że na siedzeniu pasażera nikt nie siedzi a ja mam zapięte pasy.

3.      Grzanie foteli działa, lecz bardzo powoli się nagrzewa i nawet na najwyższym poziomie jest zdecydowanie słabsze niż w fotelach materiałowych które były oryginalnie zamontowane, czy da się to jakoś ustawić/poprawić? Czy może to gorzej działać przez to, że fotele są z polifta czyli współpracowały z innym climatronikiem i innym MCE?

 

Aktualizacja 01.04.2021:

Wnętrze zmienione, fotele elegancko działają, dziękuję wszystkim współtwórcom tego wątku. Problem z świecącą się kontrolką niezapiętych pasów okazał się prosty do rozwiązania, uszkodzone było zapięcie pasa fotela kierowcy, wystarczyło przełożyć ją ze starego fotela. Problem maty zajętości mam niestety dalej. Wnętrze pochodzi prawdopodobnie z wersji amerykańskiej i mata zajętości wraz z klamrą pasa jest podłączona do dodatkowego modułu i dopiero z tego modułu wychodzą piny na czarną kostkę. Piny w czarnej kostce nie są te same co w wersji europejskiej, czeka mnie prawdopodobnie przekładka maty i zapięcia pasa wraz z instalacją ze starego fotela. Jeżeli ktoś ma inny pomysł na rozwiązanie tego problemu to proszę o sugestię. 

Edytowane przez spizer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.01.2013 o 01:08, david_n napisał:

U mnie climatronic 3-strefowy z opcja grzanych (bez wentylacji): 66080000

Uruchomienie podgrzewania sprowadza sie wlasciwie do polozenia wiazki, zmiany climatronica (+ ewentualnie MCE, w moim przypadku - stary z koncowka C, nowy obslugujacy grzane z konc D) i sciagnieciu z nich component protection oraz zakodowaniu MCE (moj nowy mial juz zakodowane podgrzewanie :wink:)

MCE 8K0907063 D obsługuje grzane fotele ? Tylko grzane,czy wentylowane też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym odświeżyć troszkę temat. Niedawno wymieniłem swoje fotele na pełną elektrykę (grzane, el. ustawiane, el.lędźwie, wentylowane) z modułem 8K0 959 760 E pod siedzeniem kierowcy i moduł pamięci fotel w boczku, 20220118_122236.thumb.jpg.211dd94a52c5fe325cadb99076a7fa65.jpg20220216_124556.thumb.jpg.4e1ca21a26d4d3ca29cf11b9c28255c1.jpg  który świeci ale nie działa. Wcześniej miałem siedzenia grzane i el.lęździe20220114_202822.thumb.jpg.957fcdc1d8921c1e9354d7f493abbc02.jpg więc kostki pasują prawidłowo20220114_194925.thumb.jpg.ae87a9613e0429fbd7e07aff969a19a8.jpg ale po przełożeniu teraz nie działa podgrzewanie i wentylacja. Czego jeszcze brakuje żeby to zadziałało?

Moduł klimatyzacji jednostrefowy 20220216_124549.thumb.jpg.279fe063acd9b68143b9924c9cafb0e5.jpg

Proszę o pomoc i podpowiedzi :)

Z tego co doczytałem to moduł w drzwiach powinien być inny - odpowiedni do tego modułu ale jaki?

Edytowane przez leonbak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka, jak wygląda sprawa z wymianą MCE, kupuję wkładam do auta, jadę do kogoś kto zdejmuje CP i sobie mogę sam kodować VCDS? czy to bardziej skomplikowane? i czy można wtedy aby skopiować bity z długiego kodowania czy trzeba np porobić zrzuty zakładek ze starego MCE? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zależności od wyposażenia może być potrzebna także parametryzacja. Kodowanie i adsptacje swoją drogą.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy mam taki problem że moje wentylowane fotele działają ale mam wrażenie że bardzo słabo, ma ktoś pomysł co jest nie tak ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...