Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż wentylowanych siedzeń A4 B8 2007-2011


darecy

Rekomendowane odpowiedzi

AUDI A4 B8 ROCZNIKI 2008- 2012

DIY oparty jest na sterowniku 8T1820043AL a moje auto to 2010 rok


$_1.JPG


TE ktore znam :wink: moduły MCE 09 nie obsługujące grzanych dupek:

Modele 2008-2009

- 8K0 907 063 C (Nie obsługuje grzanych foteli)

- 8K0 907 063 D (obsługuje grzanych foteli)

Modele 2009-2011

- 8K0 907 063 N (Nie obsługuje grzanych foteli)

- 8K0 907 063 P (obsługuje grzanych foteli)

- 8K0 907 063 BE (obsługuje grzanych foteli)


Kupiłem czarne pełne skórzane stoki z grzaniem i wentylacją -

Do tego potrzebuje piny i 4 zestawy wtyczek i kabelków.
2 x do wentylatorów z modułu 09 CE plus 2 x do sterowania ze skrzynki bezpieczników.
Wyczytałem, że sterowanie to kable o przekroju max 0.5mm a do zasilania muszą już być 1,5 mm
schematy wkleję jak będe miał do mego modelu, jak na razie mam do poprzednich wersji



Ochrona komponentu jest tylko w sterowniku klimy, Jak będziemy chcieli założyć pamięć to również jest podróż do ASO

20150219_201847.jpg
 
20150219_201923.jpg
 
20150219_202024.jpg
 
20150219_202201.jpg
 
20150219_202359.jpg

Klimatroniki :

8T1820043S 2008

8T1820043AL 2009/2010

8T1820043G nie obsluguje grzanie foteli

Ok siedzenia już są więc teraz piny i kostki:

1. Wtyka 6-PIN (czarna) wychodząca z fotela: 4F0 937 731 + PIN 1,2 000 979 026 E (1- zasilanie czujnika temp, 2-masa cz.temp) + PIN 3, 4 000 979 243 E (3- masa el. grzejny, 4- zasilanie el.grz.)

2. Gniazdo 6-PIN (czarne) pod fotelem: 4F0 937 741 + PIN 1, 2 000 979 022 E (cz. temp)+ PIN 3,4 000 979 228 E (el. grzejny)

3. Wtyka 6-PIN (czarna) wpinana do MCE 09 (złącze G): 4F0 937 731 + PIN 1, 6 000 979 242 E (wyjście zasilania elementów grzejnych L/P)+ PIN 3 000 979 308 E (zasilanie 4mm^2 od bezpiecznika)

4. PIN 000 979 306 E (gniazdo bezpiecznika)

5. Do wtyczki T32b w MCE 09 (32PIN, czarna, złącze B)dodajemy PINy: 14 (zasilanie czujnika temp. str. lewa), 19 (zasil. czujnika temp. str. prawa) oraz 25 (masy czujników temp. wcześniej spięte w punkcie 401, w wiązce wnętrza) nr PIN -------> 000 979 009 E

- czerwone 10 PIN - 4F0 937 743 B - lędźwie i światełka
+ 000 979 134 E (zestaw 5 przewodów 1mm^, pin 2.8) - 2 przewody na fotel do zasilania elektryki lędźwi
+ (opcjonalnie) 000 979 020 E (zestaw 5 przewodów 0.5mm^, pin 1.5) - 2 przewody na fotel do zasilania oświetlenia nóg z tyłu

Podłączenie zasilania siedzeń do listwy bezpieczników po stronie kierowcy:
Brązowa szyna, bezpiecznik nr 5, 30A (pin do bezpiecznika: PIN 000 979 306 E 4,8mm) ja nie potrzebowałem bo miałem bezpiecznik od grzanych foteli 30A

Z okablowaniem nie jest problem. Cena za piny i wtyczki w ASO to koszt +- 110zł
potrzebujemy jeszcze 10 metrów kabla 0.5mm aby dociągnąć wiązkę od obu siedzeń do bezpiecznika. (lewa strona kierowcy)


*********************************************************************************************

Siedzenie z elektryką:

Robimy jedną wtyczkę do siedzenia czerwona 10 PIN - 4F0 937 743B
podłączenie jest bardzo proste
1.0 mm masa (pin-5 brązowy) może być złapana w dowolnym punkcie na drodze wiązki z pod siedzenia przez lewy próg do bezpiecznika PIN 3 Duza czerwona wtyka
1.0 mm Zasilanie (pin-4 czerwony)

wtyka CZERWONA 10 PIN

PIN 4 to zasilanie 12V do bezpiecznika nr 3 w czerwonej duzej wtyczce od strony kierowcy
PIN 5 to masa
PIN 3 to masa od lampki oswietlenia fotela
PIN 2 zasilanie do MCE 09 WTYKA T17l ( czarna) PIN 14

9021_0.jpg


*********************************************************************************************



Siedzenie elektryczne z funkcją grzania i wentylowania:
Zielona 6-pinowa wtyczka ....



Przed robieniem wiązki warto się zastanowić czy:
nie będziemy robić (jak nie mamy) pakietu oświetlenie i dołożyć kable, piny do lampek oświetlenia nóg pasażera?
dokładając inne mody może warto pociągnąć 2/3 luźne kabelki z przodu do modułu komfortu skoro i tak kanapa, progi będą ściągnięte, później jak znalazł
:naughty:



Jak już uprzędliśmy lub zakupiliśmy gotowe zestawy kabli do podłączenia siedzeń to zaczynamy :decayed:

1. Na poczatek aby latwiej i sprawniej mozna było poprowadzić kable rozbieramu kilka elementów. Druga strona analogicznie lecz bez rączki do pokrywy silnika.
zapożyczony link od wrclaguny :wink:http://a4-klub.pl/audi-a4-b8-133/all-b8-swap-nakladek-podstopnicy-rs4-b7-b8-190992/

2. Odłączamy stare siedzenia kostki (zachowujemy szczególną ostrożność przy wtyczce żółtej - poduszki i napinacze!) Odkręcamy siedzenie 4 śruby mocujące i wyciągamy.

3. Podnosimy wykładzinę aby dostać się do śruby, która trzyma puszkę z wtykami. Śruba jest gwiazdkowa i tylko jedna lecz odkręcenie jej wymaga trochę gimnastyki

4. wyciągamy puchę i odczepiamy gniazda. Robimy miejsce do ewentualnego lutowania i łączenia przewodów.

5. przeciągamy wiązkę kabli do progu łączymy ją z istniejącą wiązką główna za pomocy parcianej taśmy tesla doprowadzając kable do bezpieczników i modułu CE.

6. Łączymy się z gniazdem bezpiecznika i wtyką w module CE zostawiając 20-30 cm kabli luzem aby połączyć się z siedzeniem pasażera.

7. Połączenia i schematy: (prześlę linki później)

8. Sprawdzamy drugi raz czy wszystko dobrze podłączyliśmy jak założymy siedzenie będzie trudno podejść do gniazda wtyków pod siedzeniem.

9. Zakładamy nowe siedzenia :decayed: i sprawdzamy czy elektryka poprawnie pracuje (wszystkie silniki, grzanie i wentylacja po kodowaniu)

10. Kodowanie VCDS możemy wykonać na końcu lub po pierwszym fotelu:

a) moduł 09 CE
B) moduł 08 HVAC (brak jakich kolwiek podpowiedzi) :kwasny:

c) sterowniki siedzeń podzespół J800 i J799 (brak jakich kolwiek podpowiedzi)

11. Przechodzimy do fotela pasażera analogicznie postępując

12. Kasowanie błędów po odłączeniu poduszek, ect.





schematy siedzeń wentylowanych: wentylowane fotele.pdf - audi a4 b8 - darecy - Chomikuj.pl

schematy siedzeń grzanych: OGRZEWANIE.pdf - audi a4 b8 - darecy - Chomikuj.pl

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem założony sterownik klimy dwustrefowy od polifta do jednostrefowego przedlifta, chyba nie pójdzie:thumbdown:, masa błedów a co najgorsze, nie działa prawidłowo regulacja nawiewów (tylko w trybie auto), nie działają niezależnie strefy, nie wyświetla funkcji na MMI, poza tym nie wyłącza się wentylator wraz ze zgaszeniem silnika, pracuje jeszcze od kilkudziesięciu sekund do nawet 2 minut:eusathink:no ale, życzę powodzenia:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy zrobiłeś ściągniecie ochrony komponentu? wyczytałem, że przed sciągnięciem tak się dzieje, a gdy zaprogramujesz mmi w zielonym menu i VCDS to masz tylko 2 błędy (od brakujących sensorów), a panel działa jak jednostrefowa klima...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kupiłem fotele z pełna elektryką ale nie ma podświetleń i poduszek bo ktoś je wykastrował i nie wiem jak jest z grzaniem .

Poduszki przełożę ze swoich siedzeń ale nie wiem jak mam ugryźć dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kabelki właśnie utakałem z wtyczkami do pinów z ASO.

trochę komninacji będzie, bo co model to ma inne położenie bezpieczników i sterowników.

Zbyszek, poczekaj do końca tyg bo zimo w garażu i nie chce mi się przekładać na mrozie :whistling:

może bedzie jakiś bardziej cieplejszy dzień to zrobie swap'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu bo u mnie też nie ogrzewany garaż i nie chce mi się na mrozie :-) - poczekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ściągnąłem ochronę komponentu, bez tego zupełnie nie chciał ruszyć, nie mam niestety mmi, w vcdes-ie brak podpowiedzi, nie wiedziałem jak zaprogramować, przełożyłem na dwustrefowy od przedlifta i wszystko działa, oczywiście jak jedna strefa, błędów nadal od cholery - 12:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proximpuh- ja przeleciałem sterownik VCDS testem - przed ochroną komponentu i mi załączał poszczególne funkcje - błędy wali z braku kilku silniczków i sensorów temperatury...

ktoś gdzieś ustawił klimę że ma tylko 2,3 błędy. Zrobił to kupując w aso 2,3 sensory i podłączył je w kanałach wentylacji...

cały internet przetrząsnąłem aby znaleść podpowiedzi w long coding ale na marne :facepalm:

chciałbym spisać na "pałę" kodowanie od kogoś kto ma elektryczne, wentylowane stołki bez pamięci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w 08 klimatronik jest brak jakichkolwiek podpowiedzi nawet na ORI sprzecie (VCDS , VAG COM ) :kwasny:

Co do kodowania to tylko w BYTE 0 mozna probowac cos zmienić lub sprawdzic (wpisać) swoje kodowanie :wink:

Metoda prób i błedow moze cos sie wykluje z tego .

Cena czujnika temperatury w ASO to 97 PLN . Warto tez pomyśleć gdzie znajduja sie te brakujące czujki i gdzie ewentualnie je umiejscowić .

Chodzi o to aby sterownik ( 08 ) nie dostawał błednych info :wink:

Tak zerknąłem pod swój fotel i tam siedzą cztery wtyki z gniazdami ( posiadam regulację lędzwi , grzanie pupy :decayed: ) zatem przy zmianie na elektryke dochodzą tylko PINY .

Dzis bede miał info od kumpla w sprawie jego kodowania

IMG_8001.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grześ, nawet piny Ci nie będą potrzebne bo masz je w zielonej :wink:

przy wiatrakach i grzania d*py w zielonej wtyce T6l prowadzisz tylko jeden kabelek (fioletowy) do CE 09 16pin/ pin nr 4 :)

więc nie bedze Ci potrzebny do zmiany stołków, jedynie jak chcesz to w czerwonej możesz dołożyć pakiet oświetlenie, pin 2 i 3 :wink:

odnośnie kodowania: na razie spisuje z netu wszystkie możliwe ustawienia 08

np: 66140000 ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grześ, nawet piny Ci nie będą potrzebne bo masz je w zielonej :wink:

przy wiatrakach i grzania d*py w zielonej wtyce T6l prowadzisz tylko jeden kabelek (fioletowy) do CE 09 16pin/ pin nr 4 :)

więc nie bedze Ci potrzebny do zmiany stołków, jedynie jak chcesz to w czerwonej możesz dołożyć pakiet oświetlenie, pin 2 i 3 :wink:

odnośnie kodowania: na razie spisuje z netu wszystkie możliwe ustawienia 08

np: 66140000 ...

Ja bede w sumie dawał 15A bezpiecznik obciązeniowy :wink:

co do kodowania tego co znalazłes to co miało autko w wyposazeniu ? jaka klima 2 zone czy 3 zone ?

U kolegi jest 34000000 :

- klima 3 strefowa

- stołki grzane pełna elektryka z pamiecia kierowcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę mieć bez pamięci ale z grzaniem i wiatrakiem.

widziałem w a5: 36020000 (bez pamięci) może to wejdzie?

Ok hard core zrobiony plątanina kabli polutowana i utkana w wiązkach samochodu. :decayed:

teraz ochrona komponentu i kodowanie :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znalazłem to : A4 coding for clima. :66100002 ( 6 =LEFT HAND ,1=MMI ,2 = memory function with comfort)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie próbowałem ze 20 kombinacji bez sukcesu, muszę na początku zdjąć CP, ale coś czuję że poliftowa klima nie pójdzie :kwasny:

nie mogę uruchomić wiatraków w siedzeniach nawet przez test na vcds?

mam takie przeczucie, że jedno strefowa klima jest bardzo uboga i wszystkie dodatkowe funkcje typu grzanie, wentylowanie i czystość powietrza obsługuje CE09,

gdy dołożymy bardziej wypasiony panel klimatronika - on przejmuje te funkcje... może się mylę

w siedzeniach są sterowniki, dlaczego nie ma ich na vcds?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarekjak chcesz to wyslij mi tem klimatronik to sprawdze u kumpla (ma klime 2 strefowa) czy bedzie chodził :wink: .

Mogę troche powalczyc z kodowaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie climatronic 3-strefowy z opcja grzanych (bez wentylacji): 66080000

Uruchomienie podgrzewania sprowadza sie wlasciwie do polozenia wiazki, zmiany climatronica (+ ewentualnie MCE, w moim przypadku - stary z koncowka C, nowy obslugujacy grzane z konc D) i sciagnieciu z nich component protection oraz zakodowaniu MCE (moj nowy mial juz zakodowane podgrzewanie :wink:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawid, w przypadku grzanych, a wentylowanych masz inny system podawania informacji fotele dostają już sterowniki (J800 i J799) i sygnał idzie tylko jednym przewodem do modułu CE09. tak, że jak chcesz tylko dołożyć wiatraczek to czeka cię również zmiana okablowania w zielonej wtyczce :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5. Do wtyczki T32b w MCE 09 (32PIN, czarna, złącze B)dodajemy PINy: 14 (zasilanie czujnika temp. str. lewa), 19 (zasil. czujnika temp. str. prawa) oraz 25 (masy czujników temp. wcześniej spięte w punkcie 401, w wiązce wnętrza) nr PIN -------> 000 979 009 E

Jarku nie tych pinów szukam do MCE 09 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak :wink:

Kto ma schemat wiązki głównej do siedzeń wentylowanych?

gdzie łączy się przewód sygnałowy oprócz CE09 T16b/4 purpurowy w pozycji 29 i (27 siedzenia prawego)?

i co oznaczają [29] i [27] :eusathink:

czy gdzieś jeszcze sygnał musi dotrzeć?

zrzutekranu2013021o2030.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...