Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż wentylowanych siedzeń A4 B8 2007-2011


darecy

Rekomendowane odpowiedzi

do regulacji wystarczy tylko podpiąć zasilanie (Brązowa szyna, bezpiecznik nr 5, 30A (pin do bezpiecznika: PIN 000 979 306 E 4,8mm) i do masy, odryglowanie klapy będzie działać, dostałem razem z nowym boczkiem i działa :grin: wystarczy wpiąć wtyczkę od boczków w sterownik drzwi.

taki mądry jestem teraz, koledzy z forum dali fachowa pomoc i cenną informację :hi: jak montowałem fotele u siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasilanie sterowania jest w czerwonej wtyce tak dla upewnienia pytam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje dylematy dotyczna sie A5 ,ale mysle ze to akurat jest tak samo jak w A4 ;)

Nosze sie z zamiarem zmiany foteli na poliftowe ,oczywiscie grzane ,w elektryce i z pamiecia

Moja obecna konfiguracja to : klima 3 strefy ,MCE z koncowka D czyli full ,fotele grzane i elektryczna regulacja ledzwi ,czyli pod fotelem mam wszystkie 4 kostki.

Z moich ustalen wynika ze musze jedynie dolozyc CANy do czerwonej wtyczki ,piny 6 i 7 oraz pin 10 ,czyli przewod do sterownika drzwi.

Ktos pisal w tym temacie ,ze przy opcji z pamiecia funkcje podgrzewania fotela przejmuje od MCE sterownik pamieci fotela ,czyli trzeba wykodowac podgrzewanie w MCE a sygnal wlaczenia z klimatronika do sterownika pamieci idzie wtedy po CANach i zielona wtyczka w podlodze zostaje wtedy wolna ?

Edytowane przez MarcinOslo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie musisz zmieniać z ogrzewaniem foteli, zostaw tak jak jest - czyli ogrzewanie foteli sterowane przez MCE.

Dołóż tylko CAN-y ten jeden kabelek do sterownika drzwi, kodowanie, CP i wszystko będzie hulało :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To elegancko :)

Jeszcze mnie zastanawia jedna rzecz ,sterowniki pamieci maja te same numery ,kierowcy i pasazera ,do tego sa polaczone tymi samymi CANami ,wiec jak sa rozpoznawane ktory to 36 a ktory 06 ?

Roznica tkwi w kodowaniu czy to ten dodatkowy kabelek od sterownika drzwi do fotela kierowcy ma znaczenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzić czy fotele są wyposażone w masaż ? Wentylacja wiadomo, wiatraki pod fotelem, ale masaż ?? Jak w ogóle się go uruchamia, s przyciski na klimatroniku, czy może z poziomu MMI ?

Edytowane przez mumen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś pisał że w RS5 były z wentylacją i masażem, mam na oku komplet z wentylacją który pochodzi z RS4 ale są kształtem jak komforty. Przyszło mi do głowy że skoro to było w RS fabrycznie to może i jakiś masaż mają. Tak jak oglądałem to jednak nic nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli że składane by były oparcia, ale poza tym powinny pasować do A4 ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem zwykłe siedzenia i przełożyłem już na siedzenia z regulacją lędźwi(tylko) i chciałbym te lędźwie podłączyć ale nie wiem jak i gdzie ma ktoś jakiś shemat i jak puścić wiązkę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Cię interesuje:


- czerwone 10 PIN - 4F0 937 743 B - lędźwie i światełka
+ 000 979 134 E (zestaw 5 przewodów 1mm^, pin 2.8) - 2 przewody na fotel do zasilania elektryki lędźwi
+ (opcjonalnie) 000 979 020 E (zestaw 5 przewodów 0.5mm^, pin 1.5) - 2 przewody na fotel do zasilania oświetlenia nóg z tyłu

Podłączenie zasilania siedzeń do listwy bezpieczników po stronie kierowcy:
Brązowa szyna, bezpiecznik nr 5, 30A (pin do bezpiecznika: PIN 000 979 306 E 4,8mm) ja nie potrzebowałem bo miałem bezpiecznik od grzanych foteli 30A
[...]
potrzebujemy jeszcze 10 metrów kabla 0.5mm aby dociągnąć wiązkę od obu siedzeń do bezpiecznika. (lewa strona kierowcy)

Siedzenie z elektryką:
Robimy jedną wtyczkę do siedzenia czerwona 10 PIN - 4F0 937 743B
podłączenie jest bardzo proste
1.0 mm masa (pin-5 brązowy) może być złapana w dowolnym punkcie na drodze wiązki z pod siedzenia przez lewy próg do bezpiecznika PIN 3 Duza czerwona wtyka
1.0 mm Zasilanie (pin-4 czerwony)

wtyka CZERWONA 10 PIN

PIN 4 to zasilanie 12V do bezpiecznika nr 3 w czerwonej duzej wtyczce od strony kierowcy
PIN 5 to masa
PIN 3 to masa od lampki oswietlenia fotela
PIN 2 zasilanie do MCE 09 WTYKA T17l ( czarna) PIN 14

mase łapiesz pod plastikową osłoną- przy nogach po stronie kierowcy po lewej, po stronie pasażera po prawej przy drzwiach- jest tam śrubka pod którą podciągnięte są inne "masy" a plus ciągniesz do skrzynki z bezpiecznikami. oczywiście potrzebna Ci jest czerwona wtyka- na allegro używki kupiłem po 10zł już z pinami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniałem fotele wczoraj. Miałem kierowcę z pamięcią niestety bez modułu. Dorwałem inny fotel w full elektryce, podmieniłem wiązki i przełącznik i obyło się bez żadnej kabelkologi :)

wsjo działa jakby fotel nigdy pamięci nie miał. Oczywiście cany i sygnał już z pod fotela wyprowadziłem :) Temat bardzo pomocny jednak przydałoby się wszytko porządnie poukładać.

Mam jakiś opis i kilka zdjęć jak bebeszyłem auto, więc może ten temat zamknąć i otworzyć nowy, świeży i poukładany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A fotel pasażera jak przeciągnąć instalacje do elektrycznej regulacji ? Tak samo do skrzynki bezpiecznikow kolo kierowcy czy są może bezpieczniki kolo pasażera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A fotel pasażera jak przeciągnąć instalacje do elektrycznej regulacji ? Tak samo do skrzynki bezpiecznikow kolo kierowcy czy są może bezpieczniki kolo pasażera?

mostkujesz z kierowcą i ciągniesz pod tylną kanapą

edit:

mógłby ktoś napisać co trzeba wymienić/przerobić/zrobić żeby zagrał panel klimy z polifta?

Edytowane przez wrzosu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem kilka razy pierwszy post i nie rozumiem gdzie wpiąć sie w bezpieczniki. W brązowa wtyke bezpiecznik nr 5 od grzania d*p, czy czerwona wtyka bezpiecznik nr 3 ? Przydałoby się faktycznie trochę uporządkować ten wątek. Dzięki wrzosu o to mi chodziło jak to najlepiej puścić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...