Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż wentylowanych siedzeń A4 B8 2007-2011


darecy

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

Prośba o pomoc - odpowiedź na kilka pytań. Przeczytałem cały wątek, ale nadal nie jestem pewien i wolałbym nie ponosić niepotrzebnych kosztów. Otóż:

- Moja obecna sytuacja: Fotele NIEgrzane, z elektryczną regulacją lędźwi, klima 3-strefowa.

- Chciałbym co najmniej (wariant 1): Na przednich fotelach dołożyć grzanie (w sensie - zamienić fotele).

- Optymalnie chciałbym (wariant 2): Wymienić fotele przednie na elektryczne, z pamięcią, grzaniem i wentylacją.

Wariant 1 - moje pytania:

- To co będę na pewno musiał zrobić, to wymienić moduł klimatronic'a + fotele. Czy moduł CE też będzie do wymiany?

- Czy moduł klimatronic'a pasuje od po-liftowego bez większych 'kombinacj' w takim przypaku? Czy będą jakieś błędy?

Wariant 2 - moje pytania:

- Będę musiał dokupić jeszcze panel do pamięci na drzwi. Czy coś jeszcze będzie do dokupienia?

- Czy w takiej wersji moda będą jakieś super-problemy (widziałem, że kodowanie to prawdziwe wyzwanie...)?

1. To zależy jaki masz moduł mce musisz sprawdzic fizycznie czy masz piny w module do obsługi grzania i czy przyjemnie Ci kodowanie.

Z klimatronikiem poliftowym są niestety problemy... Ja miałem szczęście i u mnie działa, ale wrc, prox mieli problemy regulacji dmuchawy.

2. Moduł mce juz ma w "d*pie" elektrycznie podgrzewane fotele, a przejmuje je moduł pamięci lub moduł sterowania wentylacja. Tak ze omija cię wymiana, o ile będzie konieczna ;)

Pamiętaj ze pamięć to nie tylko fotele ale rownież lusterka, sterownik drzwi, itp. Nie jest to takie mega trudne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darecy - dzięki wielkie za info.

---------- Post dopisany 03-10-2013 at 01:38 ---------- Poprzedni post napisany 01-10-2013 at 01:14 ----------

Panowie, jestem w trakcie poszukiwania stołków... Miałbym 2 pytanka:

1. Po czym poznać, że fotele mają wentylację, podgrzewanie i pamięć? Po liczbie pinów wystających z nich?

2. Czy możliwa / trudna / bardzo trudna / ultra-trudna jest zamiana tapicerki? Ja mam wersję stołków w półskórze, a takie jakich poszukuję są zazwyczaj w pełnej skórze. Jak to się ma do ewentualnej wentylacji i mat, które potencjalnie mogą odrobinę pogrubiać fotele, czy przy takiej zamianie może zabraknąć materiału??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darecy - dzięki wielkie za info.

---------- Post dopisany 03-10-2013 at 01:38 ---------- Poprzedni post napisany 01-10-2013 at 01:14 ----------

Panowie, jestem w trakcie poszukiwania stołków... Miałbym 2 pytanka:

1. Po czym poznać, że fotele mają wentylację, podgrzewanie i pamięć? Po liczbie pinów wystających z nich?

2. Czy możliwa / trudna / bardzo trudna / ultra-trudna jest zamiana tapicerki? Ja mam wersję stołków w półskórze, a takie jakich poszukuję są zazwyczaj w pełnej skórze. Jak to się ma do ewentualnej wentylacji i mat, które potencjalnie mogą odrobinę pogrubiać fotele, czy przy takiej zamianie może zabraknąć materiału??

1. Po perforacji skóry poznasz ze masz wentylację, po guzikach (1,2 set) na tapicerce kierowcy poznasz ze maja pamięć, podgrzewanie sprawdzisz po zielonej wtyce ;)

2. Jeżeli pytasz o tapicerkę boczków to jest wykonalne w 2 godziny, a jeżeli chodzi o zmianę materiału potrzebujesz 2 osoby i od cholery cierpliwości z dokładnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darecy, dzięki za info. Trochę mnie to przygasiło, przyznam:/ Akurat mam taką trochę rzadszą wersję tapicerki S-Line: skóra & materiał i ich nie idzie znaleźć 'full wypas'://

Opcją jest jeszcze zmiana wszystkich elementów tapicerowanych w samochodzie na wersję skóra & alcantara, ale nie wiem jak ta alcantara będzie się sprawować (chyba jest mniej fajna w użytkowaniu) + chyba trochę mniej mi się podoba wizualnie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darecy, dzięki za info. Trochę mnie to przygasiło, przyznam:/ Akurat mam taką trochę rzadszą wersję tapicerki S-Line: skóra & materiał i ich nie idzie znaleźć 'full wypas'://

Opcją jest jeszcze zmiana wszystkich elementów tapicerowanych w samochodzie na wersję skóra & alcantara, ale nie wiem jak ta alcantara będzie się sprawować (chyba jest mniej fajna w użytkowaniu) + chyba trochę mniej mi się podoba wizualnie..

Poka ta twoja w DZIALE MOJA A4 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko dojadę do domu wieczorem, to wrzucę:)

---------- Post dopisany at 23:40 ---------- Poprzedni post napisany at 18:04 ----------

Zapraszam do oglądania;)

http://a4-klub.pl/audi-a4-b8-76/a4-b8-a4-hatchback-;-rstr-288532/#post3812153

---------- Post dopisany 04-10-2013 at 01:10 ---------- Poprzedni post napisany 03-10-2013 at 23:40 ----------

Ok. Fotele wstępnie namierzone. Ostatecznie będzie przekładka tapicerki, ale namierzyłem już kogoś kto sobie powinien z tym poradzić:)

Darecy - korci mnie cały czas ten moduł klimatronic'a od polifta. Zwłaszcza, że jest tańszy niż sprzed-lifta. Czy wrc i prox jednocześnie upgrade'owali sobie klimę z 1-strefowej na 2-strefową i stąd mogły wynikać ich problemy, czy mieli wcześniej 3-strefową, założyli nowy panel i mieli problemy?

Mam na myśli to, że może jeśli mam już teraz klimę 3-strefową, to jak włożę nowszy panel, nie będzie aż takich problemów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jaki jest w modelach my<2009 to brak regulacji dmuchawy (wrc) oraz nie wyłączanie sie wentylatorow po zgaszeniu i zamknięciu auta (prox).

Na razie wstrzymaj sie chwile... Bogdan wysyła mi klimatronik do testów... na moim 3 strefowych działającym... Jeżeli nie wyjdzie transplant, zawsze można przegrać firmware klimatronika, o ile ktoś kumaty potrafi to zrobić za rozsądne pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś z was dokładał same maty grzewcze w siedzenia ? teraz mam skóre&alcantare i myślałem żeby sobie wyrezać podgrzewanie tylko nie wiem czy takie dokładanie mat grzewcznych jest opłacalne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna spokojnie dołożyć. Do tego panel klimatronika do zmiany oraz moduł komfortu do sprawdzenia czy obsłuży.

Przy płótnie i alkantarze mocno grzeje w d*pę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna spokojnie dołożyć. Do tego panel klimatronika do zmiany oraz moduł komfortu do sprawdzenia czy obsłuży.

Przy płótnie i alkantarze mocno grzeje w d*pę ;)

A Centralna Elektyka każda obsłuży? czy tez są wyjątki ?? :whistling: Wydaje mi sie ...., że tak:decayed:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gibons - słyszałem tylko, że taka mata w ASO to koszt kilkuset złotych. Na Allegro i eBayu nie widziałem. No chyba, że wyszukać nie po Audi, tylko po konkretnym producencie maty.

Ale w takim kontekście, to już chyba lepiej trochę dołożyć i ogarnąć nowe fotele elektryczne, grzane, z pamięcią, z wentylacją? Jakby dobrze poszukać, to wierzę że w 2k się uda zmieścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam elektryczne pamięć mi nie potrzebna. Tylko ja jeżdżę samochodem więc jest mi to zbędne. Wentylacja ciekawy bajer ale to chyba rzadkość. Ja widziałem maty na allegro chyba 150zł szt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby dobrze poszukać, to wierzę że w 2k się uda zmieścić.

O tak :grin:

klimatronik z wentylacą 350-450zł

ochrona CP 250zł

okablowanie i wiązka piny wtyki 300-450zł

--- razem +- 1100zł

(nie liczyłem zmiany nagrzewnicy o ile taka będzie wymagana)

planujesz wentylowane stołki z boczkami i pamięcią kupić za 900zł hmmm :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już zależy od konkretnego sprzedawcy. Najlepiej jakby były z auta testowego. Trafiają się takie - są z małym przebiegiem. Sam takie zakupiłem:D Przy czym minus był taki, że ostatecznie okazało się, że jednak nie mają wentylacji:/

Zastanawiam się czy jakoś nie można domontować tej wentylacji, bo to podobno jest tylko wiatraczek pod siedzeniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...