Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie Koło dwumasowe oraz sprzęgło do 2.0 TDI CR


Pawlo 2004

Rekomendowane odpowiedzi

Sytuacja taka: nowe sprzegło z dwumasem od cglc założone do seryjnego cgac i od razu problem ze slizgającym się sprzęgłem na każdym biegu, nawet przy delikatnym przyśpieszaniu. Pedał sprzęgła ciężko chodzi. Sprzęgło ledwo mieściło się w skrzynię. Co poszło nie tak? Jakieś pomysły? Bo do tej pory wszyscy pisali, że sprzęgło od cglc pasuje bez problemu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja założyłem cały zestaw od CGLC do silnika 2.0 TDI CR CAGC 120 KM i nie ślizga mi się. 

Nie zauważyłem żeby ślizganie występowało. Faktycznie pedał sprzęgła jest twardy i ciężko chodzi ale jedzie dobrze. Dwumas od CGLC był troszkę grubszy niż ten co miałem ale udało się wcisnąć.

U mnie powodem zmiany były wibracje przy ruszaniu z biegu pierwszego i na wstecznym - teraz to nie występuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"buga10" a czy był problem z włożeniem półosi? Bo tutaj całe sprzęgło było tak odsunięte poprzez słoneczko docisku, że był problem włożyć półoś - takie info od znajomego dostałem. Swój komplet sam montowałeś, czy ktoś inny? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było problemu z półosią.

mi montował mechanik i powiedział tylko ze jest dwumas grubszy o ok.5 mm nic wiecej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W naszym przypadku całe nowe sprzęgło z dwumasem jest o ok 12mm wyższe od ori z cgac. Kod skrzyni też masz LLW, czy inny? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chcę profilaktycznie wymienić KOMPLETNE sprzęgło do a4 b8 allroad 2.0 caha 170KM rok 2009. Przebieg 225tys. Prawdopodobnie sprzęgło jeszcze fabryczne. Piszecie wciąż o silniku caga itp. Nic o caha. Proszę o podpowiedź jaka firma będzie odpowiednią LUK czy SACHS oraz co wchodzi w kompletny zestaw sprzęgła. Co ewentualnie musiałbym dokupić dodatkowo? Nie chcę nic ulepszać. W grę wchodzi tylko wymana.Proszę o pomoc w miarę szybko gdyż niedługo przyjadę do Polski i jestem ograniczony czasowo. PROSZĘ.... PLEASEEE..... PLIZZZZZ.....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7/31/2019 o 12:05 AM, Blachu napisał:

This situation: a new clutch with a double clutch from cglc fitted to serial cgac and immediately a problem with the sliding clutch in each gear, even with a slight acceleration. The clutch pedal works hard. The clutch barely fit into the chest. What went wrong? Any ideas? Because until now everyone wrote that the cglc clutch fits without a problem?

Czy rozwiązałeś problem? Czy możesz podać jakieś szczegóły? I hope google translated ok what I wanted to say. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOLO-DWUMASOWE-SPRZEGLO-LUK-AUDI-A4-B8-2
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 2379 zł - KOŁO DWUMASOWE SPRZĘGŁO LUK AUDI A4 B8 2.0 TDI (7839066446). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!

 Kupował ktoś ten zestaw z tej aukcji? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuje informacji jak poradziliście sobie z przykręceniem koła dwumasowego (trzy śruby). Nie mogę podejść dynanometrem a zbtego co się orientuje mają być przykrecone siłą 60 NM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wymieniał już ktoś sprzęgło w silniku CSUA polift 150hp Czy jest to to samo sprzęgło co w przedliftch? I ewentualnie co mocniejszego można założyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat troche martwy aoe sprubuje, pacjent caga podobno 180hp i chyba tyle jest, konczy sie dwumas chce wlozyc od cglc i miec spokoj cxy ktos kupowal zestaw z sprzegla24.com.pl ?

KOLO-DWUMAS-SPRZEGLO-LUK-AUDI-A4-B8-2-0-
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 2989 zł - KOŁO DWUMAS SPRZĘGŁO LUK AUDI...

 

Cena jak za samo koło u innych sprzedawcow i troche mnie to zastanawia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Ja kupowałem od nich do CAGC, też  Luk i wszystko gitara i ceny mieli wtedy też  fajne. Zestaw sie sprawuje bdb, na wakacjach poszedł do wzmocnienia z racji moda i posłuży jeszcze dobrą chwile. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.03.2019 o 09:21, fafiks napisał:

Kupiłem zestaw LUK i ma takie same luzy , czy to jest normalne ? Czy Twoje sprzęgło działa poprawnie?

Mam to samo :/ czy zakładałeś ten zestaw i jest ok ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, kaktusr napisał:

Mam to samo :/ czy zakładałeś ten zestaw i jest ok ?

Spokojnie, tak ma być. Ja zakładałem LUK-a do CGLC + S-Tronic. Luzy były takie same. Po założeniu cisza i spokój ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, shevu napisał:

Spokojnie, tak ma być. Ja zakładałem LUK-a do CGLC + S-Tronic. Luzy były takie same. Po założeniu cisza i spokój ;)

Uff uspokoiłeś mnie, dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też na Sachs były luzy i po założeniu wszystko ok.
Sachs podobno zmienił teraz konstrukcję samego docisku i tarczy, wcześniej nie posiadały sprężyn gdyż uważali że dwumasa załatwi sprawę, niestety często dochodziło do awarii i tak jak u mnie po niespełna 2-3tyś km zaczęło się drżenie przy ruszaniu. Reklamacja uznana i nowy zestaw założony wraz z nowym sprzęgłem i wszystko jak należy.
Zwróćcie uwagę czy sprzęgło - tarcza ma sprężyny czy ich nie ma :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po wymianie kompletu ślizga się sprzęgło ale tylko na dwójce. Zalozylem docisk i sprzęgło sachs performance i dwumase standard do CAGA. 
 

macie pomysł co może być nie tak? Sprzęgło łapie pod koniec puszczania pedału sprzęgła. Nie wymieniałem wysprzeglika- podobno był Ok. Do tego jak wyjeżdżam z podziemnego garażu na polsprzegle to słychać dziwne wycie i czuć przypalone sprzęgło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Koledzy.

Mam audi jak w opisie. Zrobione na 180 KM i 405 Nm. Od jakiegoś czasu zaczęło się ślizgać sprzęgło na 5,6 biegu (165 000 km przejechane). Może polecicie zestaw który powinien wytrzymać? A może coś jest nie tak z programem?

obraz.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jako że sprzęgło mi się ślizga planuje wymianę. I czy da się włożyć samo sprzęgło od cglc do caga bez wymiany dwumasu, który nam jeszcze dobry. Jeżeli nie to jakie są inne opcje na wzmocnienie sprzęgła, ponieważ planuje program, na jakieś 200km bo mam już wsadzona turbinie od caha. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...