Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kolory sprężyn 1BE


dani270

Rekomendowane odpowiedzi

Szczupak1991: Jak pisałem wcześniej zielona kropka i dwie różowe/fioletowe to 1BE, sprężyna ma 29,5cm wysokości. Sam na takich jeżdżę. Jak wsadzisz amorki 1ba do sprężyn 1BE to nie uzyskasz obniżenia takiego jak zakładała fabryka, że o właściwościach jezdnych nie wspomnę. Przy dłuższym trzpieniu sprężyna bardziej rozciąga tłoczysko amortyzatora co powoduje, że wysokość po dociążeniu sprężyny wagą auta może wyjść bardzo różna - zależna w tym przypadku tylko od twardości sprężyny (a nie od jej wysokości) - twarda sprężyna - niewielkie obniżenie, miękka - duże. Temat przerabiałem niejednokrotnie więc wiem co piszę.

Dragon30: Czy masz auto po lifcie ? Po lifcie wprowadzono kategorie wagowe osi więc zmienił się trochę system oznaczeń i nawet nie wiem czy w etce są zamieszczone kolory oznaczeń (nie działa teraz etka online więc nie mam jak sprawdzić). W B6 chłopaki z forum ładnie rozpisali kategorie wagowe na numery katalogowe a numery na kolory kropek. Co do b5 po drugim lifcie się nie wypowiem, bo nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak po lifcie mam auto. Czyli mam 1 BE ?

Na sprezynie mam 1 białą i 1 zieloną kropkę - BE czy BA ?

numer amortyzatora (amortyzator jest czerwony oryginał aud)i a to jego oznaczenia

OOOO

Made in Belgium

B10C99

8DO513031D

67102

HB548

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

soobolek.

z przodu mam krotszy trzpien bo sa dwa rodziaje. jest dluzszy i krotszy i ja mam tez krotszy. a jak rozpoznac czy sprezyna jest twardsza czy miekka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam z przodu 2 niebieskie i 1 pomarańczowa

Z tyłu natomiast 2 białe i 1 zielona

Co za tym idzie tył siedzi akurat a z przodu to szparę mam ze 3 cm lekko...

A to 1 be ponoć...

PS. Gdzie znaleźć jakie obciążenie ma być na przednią i tylną oś? Patrzyłem na wlepkę i nic... :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany poszukuje przednich sprężyn do zawieszenia 1BE, ktoś na sam przód wrzucił springi waitec które są strasznie miękkie. Czy sprężyny z kropkami 1zielona 2fioletowe będą w porządku do AVANTA 1.9TDI? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...