Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sprzet AGD do zabudowy opinie, spostrzeżenia.


luka_rm

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem w trakcie zakupu AGD kompletnego tj. lodówka, piekarnik, zmywarka, płyta indukcyjna, okap wyspowy. Mam na uwadze firmy TEKA i Bosch, co o nich sadzicie? Może macie coś innego wartego polecenia? w miarę możliwości podajcie markę, model i jak długo używacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam płytę TEKA jestem zadowolony modelu nie podam ale nie jest w kształcie kwadratu tylko prostokątna, lodówka LG, piekarnik Amica generalnie wszystko z innej parafii, korzystam już 3 sezon i wszystko ok, nie wiem co Ci jeszcze napisać pytaj :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dodam, ze jesli uznajesz Boscha, to takze Siemensa. bo jedno i to samo, wychodzi z jednej fabryki.

Wysyłane z mojego GT-P1000 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest w zasadzie sam Bosch- to samo co Siemens, czasem Bosch jest tańszy, czasem Siemens ;) Tylko mikrofalówka Beko (taka pasowała i okap nie wiem jaki ;) ). Mama bardzo zadowolona, cichutko i ekonomicznie ;) . Nie bój się zamawiać przez internet. My wszystko zamówiliśmy przez internet z Agito.pl - tutaj jest mega wybór, sprawdzony sklep i wysyłki w przyzwoitej cenie. Ogólnie jest to bardzo duża oszczędność pieniędzy a dostajesz to samo co w sklepie i kurier też Ci pod drzwi podrzuci.

TU masz rozpiskę z Agito co ile kosztowało i co mamy u nas:

Przesyłka kurierska 259,00 1 210,57 48,43 259,00

Bosch HBN 239E1 L (opis) 999,00 1 812,20 186,80 999,00

Bosch POP 616B10 E (opis) 668,00 1 543,09 124,91 668,00

Bosch SPV 43M10 EU (opis) 1259,00 1 1023,58 235,42 1259,00

Akpo WK-4 Nero 60 Inox (opis) 335,00 1 272,36 62,64 335,00

Beko MWB 2310 EX (opis) 609,00 1 495,12 113,88 609,00

Bosch KGV 36 VL 30 E (opis) 1575,00 1 1280,49 294,51 1575,00

Specjalna ochrona reklamacyjna 15,00 1 12,20 2,80 15,00

Razem: 5719,00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo ogarnij sklep oleole.pl :) to nic innego jak euro rtv agd tylko taniej, wlasciciel ten sam.

Wysyłane z mojego GT-P1000 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuj internetowo, chociaż ostatnimi czasy sklepy typu Media/Saturn zeszły z cenami w dół a można dokupić dłuższe gwarancje, montaż itp.

Jak np. znalazłem sklep internetowy kilka kilometrów ode mnie. Zamówili mi konkretne modele Siemensa spoza normalnej oferty i swoim transportem przywieźli i wnieśli do domu z jeszcze lepszą ceną przy zakupie "hurtowym".

Poza tym zastanów się, czy np. lodówka koniecznie musi być zabudowana - wolnostojąca jest pojemniejsza (miejsca nigdy za wiele) i tańsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuj internetowo, chociaż ostatnimi czasy sklepy typu Media/Saturn zeszły z cenami w dół

dokładnie ja na TV zaoszczędziłem około 1k kupiłem przez internet odbiór w Mix Electronix (a na miejscu ten sam TV 600zł droższy) nie mówiąc o MM czy Saturn gdzie cena" w promocji" :grin: była o tysiaka wyższa...no chyba, że masz dużo kasy i Cię to wali :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam płytę gazową z bosch - cena sklepowa 1300 dałem 350 ;) Użytkuje od sierpnia i wszystko super poza tym że na czarnym szkle cały syf bardzo widać.

Co do piekarnika to mam amice (model mogę podać wieczorem) Koszt to 950zł z prowadnicą. Wprawdzie ja średnio 2 razy w tygodniu go odpalam ale na razie spoko. Moja mama ma identyczny i piecze co 2-3 dni w nim chleb. Od października śmiga aż miło (odpukać)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie kupuj Boscha / Siemensa (to samo - różni się tylko z nazwy i odrobinę linią stylistyczną). Jeśli bierzesz sprzęt ze sklepu (nie internetowo) i masz możliwość namacalnie go oglądnąć to bierz sprzęty produkowane w PL a nie China.. :)

Osobiście użytkuje zmywarkę Boscha i lodówkę no frost Siemensa (wolnostojące). Jeśli miałbym wybierać ponownie - ponowiłbym zakup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W domu użytkujemy AEG i Elektroluxa .Przy zakupie kieruj się hałasem jaki wywołują urządzenia w szczególności pralka i zmywarka. Mało osób o tym myśli przy zakupie a zapewniam cię ,że warto. Zasada jest prosta ciche nie jest tanie, ale ciche jest dobre.:thumbup1:Kieruj się też zużyciem energii i w przypadku pralki 3 X AAA ,tzn.skuteczność prania ,prędkość wirowania ,zużycie wody i energii.:kawa: w ciszy i spokoju:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe te normy są różne u różnych producentów i to co może być u jednego A+ u drugiego będzie A. Nie ma standurów i trzeba dokładnie parametry porównać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się normy " A" czy tam "A+"itd.weryfikują cyferki określone jednostkami KWh ,Db itd. Kupujmy świadomie będziemy zadowoleni:banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przerabiałem ten temat pół roku temu i wszystko zależy do funduszy jakie możesz przekazać na AGD

jeśli masz sporo to miele lub de dietrich

ja osobiście szukałem po parametrach

okap o dużej mocy

lodówka do zabudowy klasa A++ z no frost

zmywarka XL i klasa min. A++

płyta indukcja o szer. min 80 cm

spędziłem sporo godzin na wybraniu modeli i poszukiwaniach najtąńszego sklepu, czasami warto kupić wszystko w jednym miejscu

ale lepiej porównać kilka sklepów i ostro negocjować cene

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wszystko Bosch/Siemens i polecam. Od 5 lat zero problemów. A zmywarkę jak kupujesz to szukaj 60 cm, 45 będzie za mała. Patrz na klasy energetyczne. Teraz dobra zwywarka bierze 8-10 litrów na mycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wszystko Bosch/Siemens i polecam. Od 5 lat zero problemów. A zmywarkę jak kupujesz to szukaj 60 cm, 45 będzie za mała. Patrz na klasy energetyczne. Teraz dobra zwywarka bierze 8-10 litrów na mycie.

jeśli chodzi o zmywarke to zwróć uwaga na kosze w środku, miałem Boscha w zeszłym roku zmieniłem na AEG ( model produkowany w Niemcowni)

to w starym Boschu kosze na naczynia lepiej były przemyślane, łatwiej było napełnić zmywarke burdnymi naczyniami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam praktyczność koszów w zmywarkach Bosch. Miałem do czynienia z kilkoma innymi firmami i Bosch wypadał zawsze lepiej w tej kwestii. Lodówka Bosch/Siemens będzie głośna. Mam od 2 lat i wszyscy znajomi co mają takie narzekają na "pojękiwania" tych lodówek. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lodówka Bosch/Siemens będzie głośna. Mam od 2 lat i wszyscy znajomi co mają takie narzekają na "pojękiwania" tych lodówek. :)

Moj Samsung tez jest glosny, szczegolnie w nocy draznia jego odglosy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od 1,5 roku mam liebherra z no frost i jestem zadowolony

cichy i szybko mrozi lód do drinków

jedynie czasami piszczy

a i jeszcze jeden minus to wew. jak w polarze

zwykła żarówka i brak półki pod wino

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od 1,5 roku mam liebherra z no frost i jestem zadowolony

cichy i szybko mrozi lód do drinków

jedynie czasami piszczy

a i jeszcze jeden minus to wew. jak w polarze

zwykła żarówka i brak półki pod wino

A cena z kosmosu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ją kompletowałem cały sprzęt do kuchni i wybór padł na Boscha. Na chwilę obecną jestem zadowolony a nie kupowałem najwyższych modeli. Moja lodówka też wydaje jęki jak z walking dead :-)

sony xperia s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...