Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwny dzwiek podczas wciskania pedalu sprzegla


jelo

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam taki problem w audi a4 2008 caga chodzi o to ze keidy silnik jest zimny i wciskam owy pedal sprzegla nie slcyhac tego zgrzytu dochodzi on tylko wtedy keidy silnik jest rozgrzany co moze byc tego przczyna auto ma jakies 200 tys km nakulane chodzi o hlas podczas claej dlugosci wciskani spzregla dobiegajcy tak jakby zpod maski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tym przebiegu stawiam, że to będzie łożysko oporowe. Czyli sprzęgło do wymiany a przy okazji wymień od razu dwumas. Koszt takiego kompletu to 2500zł plus wymiana tego wszystkiego.

Czeka mnie to samo. Na wtorek jestem umówiony z mechanikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnei tez tak podejrzewam a poeidz mi pawlo 2004 czy miales takie objawy jak ja ze prz zimnym po dluzszym psotoju wciskajc sprzeglo nie bylo niczego slychac dopiero po pzrejchaniu kilkunastu km ?

i moja prosba taka jak bedziesz juz po wizycie i jak bys mugl prosze o cenik i koszty naprawy tego ustrojstwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie są inne objawy, gdy samochód schodzi z obrotów po dodaniu lekko gazu na biegu jałowym słychać takie jakby terkotanie. Przy wciśniętym sprzęgle coś takiego nie występuje a do tego na biegu jałowym co jakiś czas słychać dosyc głośne uderzenia i trzęsie w tym czasie budą samochodu.

Co do części to juz Ci napisałem, komplet czyli koło dwumasowe, sprzęgło i łozysko oporowe firmy SACHS to koszt rzędu 2.200zł - 2.500zł. (zależnie od zniżek itp)

Co do kosztów naprawy to z tego co słyszałem to koszt od 350zł w górę.

Ja jestem w UK więc to inna sprawa. Na szczęście ja mam samochód na gwarancji więc mam nadzieję, że obejdzie się bez kosztów ale dopiero wszystko będę wiedział we wtorek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawlo 2004 masz typowe objawy dwumasy majlem idetyczne objawy w moim sharanie z 2002 roku kod silnika AUY pozdrawiam jak juz bedziesz po wymianie opisz co nieco czy nie bylo kaplikacji i czy czasem ten walek faktycznei jest wada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jelo jestem juz po wymianie. Wszystko poszło bez komplikacji. Co do cen i numerów części jakie zostały wymienione to można poczytać w moim wątku http://a4-klub.pl/audi-a4-b8-76/b8-caga-phantom-black-full-s-line-navi-3g-skory-led-y-wodotryski-257171/index3.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm ja mam to samo i odglos dochodzi od turbiny, odpinalem rurki od turbo i sie przejechalem bez turbo kawaleczek i cisza. Cos mi sie widzi ze to moze byc turbo, luz na wirniku ? a jak podpieta turbina i na 2 do 4 tys obortu i wciskam sprzeglo to slychac hmm szum i takiee hmmm ocieranie lopatek ? cos w tym stylu jak bys wsadzil palec w wiatrak od komputera.

Edytowane przez Truscik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...