Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Odpowietrzenie zbiornika


edekxp

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z tankowaniem PB, często pistolet odbija trzeba tankować bardzo wolno

Z uwagi iż jeżdżę na LPG, bardzo nie przeszkadza, ale chciałbym wiedzieć gdzie szukać przyczyny

Jak kupiłem auto często czuć było zapach benzyny, okazało się iż brakowało uszczelki na baku przy pływaku - taka duża

Po założeniu nie czuć spalin ale problem z tankowaniem , bo pistolet odbija

---------- Post dopisany 30-01-2013 at 08:02 ---------- Poprzedni post napisany 25-01-2013 at 07:09 ----------

Nikt nic nie wie?

Wysłane z mojego U8815 za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zawór odpowietrzający zbiornik sprawdzałeś?? Powinien być taki.

Sklep Inter Cars - 2mln części do samochodów | Sklep Online PASSAT (3B2) 1.8 T Zawór odpowietrzający zbiornika paliwa - ZAW%D3R+ODPOWIETRZAJ%A5CY+1.8T&se=T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik sie zapowietrzał i dla tego ktos uszczekie wyjał . tani sposob przy sprzedazy. a ty musisz kupic ten zawor co kolega wyzej wrzucił:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik sie zapowietrzał i dla tego ktos uszczekie wyjał . tani sposob przy sprzedazy. a ty musisz kupic ten zawor co kolega wyzej wrzucił:wink:

Być może, ale auto miało już LPG wiec wątpię aby komuś się chciało, pompa była chyba wymieniana

W etce nie mogę znaleźć numeru, swoją drogą trochę drogi ten zawór

On jest zaraz przy wlewie od wewnątrz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edekxp ten zawór masz w komorze silnika

w moim 1.8t ANB jest na obudowie filtra powietrza taki jakby cylinderek w gumowej osłonce

i dobrze żebyś miał ten zawór sprawny

spróbuj może go czymś przeczyścić u mnie pomogło wd-40 wlane w niego

powodzenia:thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzka glupota nie zna granic.a jak nie to poszukaj na szrocie. a u ciebie ten zaworek cyka wogole??

Jeżeli mówicie o zaworze w komorze silnika to cyka

ale to jest na pewno do odpowietrzenia baku? on jest chyba do oparów paliwa i jak może mieć coś wspólnego przy odpowietrzeniu przy tankowaniu, przecież nie ma wtedy zasilania

W etce jest jakiś podobny ale przy wlewie od wewnątrz

2923727208

taki zapewne jest u mnie, lub podobny, chociaż to B7

więc odpowietrzenie to ta cienka rurka ( trzy miejsca), ona idzie do części wlewu

2927218598

Wysłane z mojego NovoCrystal za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogrzeję kotleta. Mam ten sam problem od niedawna. Ciągle odbija pistolet przy tankowaniu. Zalanie całego baku do pełna to jakaś masakra:facepalm:. Faktycznie to jest wina tego zaworka o którym mowa wyżej, czy jest jakieś inne odpowietrzenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio wymieniłem ten zawór i z tankowaniem nie ma już problemu

zawór kupiłem na szrocie za 10 pln z rozbitego anglika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór na puszce filtra paliwa? N80? Czy jest jakiś inny zawór i gdzie go zlokalizować? Mam taki sam problem z tankowaniem.

Artur, możesz zapodać jakieś zdjęcie tego zaworka co go wymieniłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest za filtrem powietrza na wierzchu, patrzyłem w katalogu IC cena 170zl, trochę dużo :-( 0 280 142 353 do 1.8t AMB.

Czy ten zawór może mieć wpływ na spalanie i nierowna prace silnika? Pytam bo dla testu przelozylem z Audi TT i niedosc tego ze zalalem za 100zl może z jednym odbiciem to dodatkowo na światłach zastanawiałem się czy silnik wole pracuję, tak ładnie chodził.

Xperia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć temat trochę odgrzebany, ale (przynajmniej dla mnie) aktualny. Komputer pokazuje błąd związany z odpowietrzaniem zbiornika paliwa, a objawia się trudnościami z odpalaniem. Czy moglibyście podesłać jeszcze raz linki do tego zaworu? Chciałbym się mu przyjrzeć czy dobrze działa. Albo w ogóle napisać co najlepiej sprawdzić, żeby stwierdzić czy układ odpowietrzający działa poprawnie?

Z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Tak jak kolega powyżej, miałem dzisiaj niemały problem z odpaleniem. Po dłuższej jeździe chciałem przestawić autko i nie mogłem odpalić- objawy typowe dla niepodawania paliwa, nie pomogło zrzucenie klemy. Dopiero kiedy otwarłem korek wlewu paliwa autko odpaliło od strzału. Dodam, że od pewnego czasu nie zawsze odpala za pierwszym razem. Czyżby zawór N80, a może pompa się kończy? Pompa pracuje prawidłowo i nie wydaję żadnych dziwnych dźwięków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja mam ten problem. Ktoś wie co trzeba zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...