Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana pompki spryskiwacza szyb


lukaRone

Rekomendowane odpowiedzi

Napisz jaki numer pompki i do jakiego samochodu zakładałes czy sedan czy avant :wink: bo się róznią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompka do sedana 8K5 955 647

do avanta 8K5 959 651 w Aso ( 190 zł)

Ja kupiłem na Allegro podróbkę za trzy dych zobaczymy , na razie śmiga:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wyciek gdzieś z okolic zbiorniczka - jeszcze nie rozkręcałem- kapie przy progu lewym przy kole tam gdzie jest zbiorniczek- avant z ksenonami.Czy w przypadku ksenonów w avancie są 2 pompki czy jedna??? Czy po prostu pompka do ksenonów jest dwustopniowa? Jakie mają numery- te co koledzy podawali to chyba dotyczą pompki do szyb a nie do ksenonów. Pomoże ktoś?

Problem rozwiązany- pompki sprawne (są 2 sztuki)- koszt w ASO- do ksenonów 290 zeta, do szyb 219 zeta (na wszelki wypadek kupiłem zamienniki FEBI za jedyne 75 zeta od sztuki) i nie ciekły- przyczyna- nieszczelność na uszczelce na samej gorze zbiorniczka- takiej dużej z kołnierzem(ok. 5cm średnicy) do której wchodzi króciec od lejka przez który nalewamy płyn (ten z niebieską zatyczką. Koszt uszczeleczki w ASO jedyne 4,50 PLN + 1 browar + 1,5h roboty. Jest :banan:.

Nr uszczelki niestety nie znam. Przy okazji wymieniłem jeszcze uszczelki przy obu pompkach (razem chyba z 9 zeta zapłaciłem) :a4fan: czasem jednak bywa tanie w naprawach.

Edytowane przez Hadzi78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

u mnie Avant bixenon i mój spryskiwacz szyby jest tragiczny. włączam spryskiwacze, słychać jak pompka chodzi ale nic nie leci, po chwili leci sprysk na lampy - czasem mimo tego dodatkowego dzwięku nie leci płyn. i za kolejną chwilę dopiero zaczyna lecieć z dysz na szybę czołową. lecieć to za dużo powiedziane - płyn nie dolatuje wyżej niż połowa wysokości szyby, ciśnienie jest tragiczne, wręcz go nie ma. jak to rozwiązać? za słaba pompka czy jak? dodam że dysze są strumieniowe - leci chyba po 3 strumenie z każdej dyszy, chciałbym to zamienić na mgłowe, robił ktoś taka zamiane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...