Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podgrzewane fotele rezanie


Hans47

Rekomendowane odpowiedzi

przyklejona do gabk, ale w czarnych skorach jak kiedys rozbieralem to byla taka jak by wloknina miedzy mata a skora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki.

A bo się zastanawiałem czy nie świrować i dawać filc, ale nawet w podanym linku jest bezpośrednio na gąbce.

Na szybko miałbym tylko stare prześcieradło, ale nie wiem czy jest sens.


Dodaję swój upload bo tak trochę przeciągnęło się montowanie mat.
Jeśli ktoś nie chce wydawać bajońskich sum na ori wiązkę i uważa jak ja, że ma działać nie być powodem markowej onanizacji to np. pokrętła mam połączone zwykłą wtyczką "OP-8" 8 konektorów w obudowie.
Tam gdzie z regulacji wychodzi okrągły bolec to wiercimy we wtyczce dziurkę a tam gdzie wystaje prostokątny to go obcinamy.
Pod fotelem też nie spuszczamy się na ori wtyczni tylko OP-6 w zupełności styknie. OP-6 bo akurat nie było OP-4, ale puste 2 piny też się kiedyś przydadzą.
Samej kolejności pinów też szczególnie nie trzeba pilnować. Góra to mata a dół termistor. W przypadku jednego jak i drugiego nie ma znaczenia polaryzacja.
16636763872_5fc78ef224_c.jpg
16015471454_5842afaf92_c.jpg
Termistor wklejany w oparcie a nie siedzisko aby nie siadać na nim tak na wszelki wypadek.
16015467504_0c6dcd7915_c.jpg
Maty trzeba było pociąć aby weszły na gąbkę i aby nie marnować ich powierzchni na przechodzenie pod prętami bo marnuje to jakieś 4-6cm maty na jeden pręt. Maty zachowują swoją ciągłość jak było. Klej to jakikolwiek spray do tapicerek.
Siedzisko:
16636320181_98dbfd04f4_c.jpg
16015459624_07916d28e2_c.jpg
16450362480_75154846e6_c.jpg
Oparcie:
16636756422_dc29fa14cd_c.jpg
16636762162_356c3c524b_c.jpg
Mały bonus.
Jeśli komuś tapicerka straciłą nieco z naciągu to polecam sprawdzić czy nie wyrwało z gąbki prętów. U mnie fotel pasażera jak nowy a kierowcy niestety trza było poprawić. Trochę pasków i naciąg wrócił do łask.
16430459457_4ec55ce973_c.jpg
Edytowane przez soulmaster3m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam następujący problem chciałbym kupić takie maty grzewcze do foteli MATA GRZEWCZA - GRZEJNA POD TAPICERKÄ 12 V duĹźa (5085015810) - Allegro.pl - WiÄcej niĹź aukcje.

ale mam problem po wyciągnięciu fotela okazało się że od fotela jest jedna wiązka z 3 kabelkami i nie ma żadnych wtyczek ani nic... jak podłączyć te maty ???? może polecicie jakieś inne maty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego ale czy ty wogole przeczytales ten watek? cgociaz post powyzej? przeciez wszystko jest opisane, pozatym jest jeszcze pare tematow na forum o podobnej tematyce wystarczy poszukac, pozatym jezeli auto nie mialo grzanych foteli to cala instalacje trzeba zrobic od nowa....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem fotele i chciałbym sprawdzić czy grzanie w nich działa, w kostce są:

2x brązowy (MASA)

czarno-biały

brązowo-czarny (MASA?)

czarno-żółty (+12V)

Dobrze to wyczytałem ze schematu? Co muszę podpiąć żeby sprawdzić grzanie na krótko zanim kupię wiązkę i przełączniki

EDIT:

wystarczy podłączysz masę do brązowego i +12V do czarno-żółtego, maty będą grzać. Przy w pełni sprawnych ori matach pobór prądu wynosi ok 6A.

Edytowane przez prezesik18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie - kupiłem fotele z matami, ale w panelu jest tylko jedno wolne miejsce na przycisk (z zaślepką). Czy można podlaczyc obydwa fotele pod jeden przycisk? Czy cos będzie nie tak z temperaturą? A jeśli nie to gdzie wy wlozyliscie drugi z przyciskow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No problem będzie taki, że jedno pokrętło (przekaźnik w nim) może nie podołać grzaniu obu foteli, ale można oba podłączyć przez przekaźniki wzbudzane z pokrętła. Tylko, że wtedy oba będą grzać tak samo bo pokrętło będzie zczytywać termistor tylko z jednego fotela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam standardowo, regulacje reflektorow, przeciwmgielne tyl, awaryjne i podgrzewanie tylnej szyby, plus zaslepka. A jak wyjme schowek to jak zamocuje przycisk? przecież będzie szeroka "dziura"..? Soulmaster, moglbys naszkicować jakiś schemat? Nie bardzo lapie w jaki sposób ten przycisk steruje matą, dość ciekawe rozwiązanie z tymi przekaznikami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterowanie matami to masz opisane w tym temacie wielokrotnie, sam też to opisywałem, schematów nawet takich z painta też kilka jest, więc nie widzę powodu znowu tego malować.

A4dashswap2.jpg

A4dashswap1.jpg


audi-a4-b5-01.jpg

23961470.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...