Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie sposób dogrzać silnik - wskazówka max na 70 stopni


Kamil457

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Dev napisał:

tak, jest widoczny na zdjeciu, ten zielony

Zamówić termistat taki i wymienić i powinno być ok? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Marcinlbn24 napisał:

Zamówić termistat taki i wymienić i powinno być ok? 

powinno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Marcinlbn24 napisał:

A jaki wziąść termostat 

Mahle/Behr ???

To to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie czy jal mi się nie nagrzewa samochód i termostat nie działa to jak stoję na wolnych obrotach leci powietrze letnie a jak dam mu gazu to leci gorąco to wina też termostatu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze może być bardzo słaba pompa wody ale w tedy miałbyś problem z przegrzewaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Langista napisał:

Jeszcze może być bardzo słaba pompa wody ale w tedy miałbyś problem z przegrzewaniem.

Narazie wymienię termostat 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.02.2021 o 01:03, Langista napisał:

Jeszcze może być bardzo słaba pompa wody ale w tedy miałbyś problem z przegrzewaniem.

Czyli to wina termostatu ? Bo nie przegrzewa się jak jade na obrotach normalnie i w końcu złapie 90 stopni to jest gorąco ale za chwile jak stanę ma postoju na wolnych obrotach to jest letnie i obrazu wskazówka temperatury spada jak wlacze ogrzewanie na największą siłę nadmichu wymieniać termostat czy pompę wody ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Marcinlbn24 napisał:

Czyli to wina termostatu ? Bo nie przegrzewa się jak jade na obrotach normalnie i w końcu złapie 90 stopni to jest gorąco ale za chwile jak stanę ma postoju na wolnych obrotach to jest letnie i obrazu wskazówka temperatury spada jak wlacze ogrzewanie na największą siłę nadmichu wymieniać termostat czy pompę wody ?

To samo miałem kilka lat temu. Dopóki było ciepło na zewnątrz, było ok. Nie zwracałem aż tak na to uwagi ze długo się silnik dogrzewał. Ale jak zaczęły się temperatury ujemne to tak jak u ciebie, nie można było się zatrzymać bo w środku robiło się zimno. Pamietam ze jak w sylwestra było poniżej -10 to nawet w trasie była tragedia. Uszkodzony okazał się termostat, pękł plastik który trzymał ten grzybek ze sprężyna. Przez to cały czas był duży obieg :)  Wymieniłem termostat na Mahle i od tamtej pory, odpukać wszystko w porządku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co może być jeszcze jak rano są mrozu po ok 10 stopni przychodzę odpala obrazu ki ale... przez 3-4 sekundy pracuje bardzo nie równo a mija te 4 sek.  jest ok 0 błedów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Langista napisał:

Kiedy ostatnio cewki lub świece były wymieniane?

Świece nowe a cewki jakoś ostatnio 2 wymieniałem 

Edytowane przez Marcinlbn24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalej dobre paliwo, możliwe, że stacja za bardzo 'wzbogaca' swoje i przy niskich temperaturach dużo wody masz w paliwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Langista napisał:

Zalej dobre paliwo, możliwe, że stacja za bardzo 'wzbogaca' swoje i przy niskich temperaturach dużo wody masz w paliwie.

Może jakiś dodatek do paliwa żeby wodę wytrącić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłaczylem V-scan vag mini 

I mam w grupie 001 podane jako trzecią pozycję temperaturę silnika i było 60 i spada na 59 i na 60 a dalej nic samo wyżej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Marcinlbn24 napisał:

Podłaczylem V-scan vag mini 

I mam w grupie 001 podane jako trzecią pozycję temperaturę silnika i było 60 i spada na 59 i na 60 a dalej nic samo wyżej 

No to masz czujnik temperatury do wymiany, niech ktoś, kto ma vcds, sprawdzi który to czujnik dokładnie. Sprawdź wskazania z kanału 134.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Langista napisał:

No to masz czujnik temperatury do wymiany, niech ktoś, kto ma vcds, sprawdzi który to czujnik dokładnie. Sprawdź wskazania z kanału 134.

Jak biorę grupy pomiarowe to pisz ze nie ma kanału 134 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...