Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tuning podzespołów komputera: czyli nasze sugestie, porady, testy i porównania.


Rekomendowane odpowiedzi

Ale went działa ogólnie. Zacina się tylko po uśpieniu. Przepne. Ale czy to ma związek?

Bios sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuję kupić do peceta jakiś solidny dysk twardy o pojemności 2 lub 3TB. Dysk będzie służył jedynie do przechowywania danych (system mam na dysku SSD). Myślę nad jakimś Seagate lub WD, obecnie mam Seagate 1TB ST1000MD003. Czy możecie mi coś polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Western Digital VelociRaptor 2TB

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja piszę o 2-3TB a Ty wrzucasz 1TB :facepalm: W dodatku cena zabija

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ST2000DM001, trzymam na nim gry, filmy i seriale, bo system mam na mniejszym seagate. Poki co nie narzekam

Edytowane przez sebul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena cena ale jest jeszcze awaryjność a tu bardzo dobre są Toshiba, czyli WD z oprogramowaniem Toshiby. [emoji12]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Panowie potrzebuję kupić do peceta jakiś solidny dysk twardy o pojemności 2 lub 3TB. Dysk będzie służył jedynie do przechowywania danych

Jak najtańszy, ale raczej WD lub SEAGATE teraz wszystkie dyski są solidnie wykonane (ale nie wieczne) a poco przepłacać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam znawców. Potrzebuję waszej pomocy!

Mam problem ze swoim lapkiem, który zaczął strasznie zamulać. Problemy są przy odpalaniu praktycznie wszystkiego. Każdy folder ładuje się bardzo powoli. Przeglądarka internetowa tak samo. Filmy na YT się lagują kiedy porusza się kursorem po ekranie. Przewijanie stron nie jest płynne tylko przeskakuje.

Miejsca wolnego na dysku systemowym jest 51 GB, więc nie jest przeładowany. Antywir to opłacony Avast. Nie znalazł żadnych wirusów. Ostatnio sprawdzałem również Adwcleanerem i tylko jakieś ścieżki z Firefoxa były do usunięcia. Śmieci żadnych nie ściągam. Dziwnych stronek też nie odpalam.

Macie jakieś pomysły na przyspieszenie kompa bez stawiania nowego systemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile lat ma laptop? Jest gorący na spodzie? Wiatrak głośno chodzi (wysokie obroty)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki procesor i ile pamięci operacyjnej ram masz? jaki system operacyjny ?

Edytowane przez SenseiAdik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lapek ma jakies niecale 2 lata. Grzeje sie jak lezy np na kocu. Na kolanach jak ma przeplyw wiatru to raczej normalnie cieply jest.

Wiatrak chodzi raczej cicho. Tylko jak zamuli to czasami odpali sie na wyzsze obroty.

Procek bodajze i3, ramu prawdopodobnie 4 gb.

W kazdym razie wszystko standardowe. Nic w nim nie robilem.

Chodzi mi o to, ze definitywnie cos jest na rzeczy bo teraz odczuwalnie zaczal zamulac i jest to czasami uciazliwe.

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

System to win7

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje pomyslu trzymania lapka na kocu poscieli... tak doprowadza sie do przegrzania podzespolow laptopa a nawet spalenia. Teraz nikt nie moze wykluczyc, czy procek nie przegrzal sie lub cos innego. Chcesz dobra rade? Zrob format partycji systemowej i wgraj na nowo windowsa i zobacz jak bedzie lapek zahowywal sie...jak dalej bedzie mulilo to odpowiedz masz powyzej cos poprostu ugotowalo sie. Lapek stawiasz albo na blacie stolu biurka albo kupujesz odpowiednia podkladke i wowczas lozko koc koldra. Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty nigdy nie polozyles laptopa na lozko albo kanape? Bez przesady i wez sie ogarnij bo nie piszesz z jakims gimbem.

Byly to sporadyczne przypadki, ktore na pewno nie doporowadzily do "spalenia" podzespolow. Chyba za duzo sobie wyobrazasz :)

Co do twojej "dobrej" rady to podziekuje. Tak jak napisalem nie chce mi sie yebac ze stawianiem systemu. Gdyby mi sie chcialo to nie pytal bym tutaj co moze byc przyczyna, tylko zrobil bym format i po temacie.

Wracajac do sprawy. Ma ktos cos innego madrego do powiedzenia? Zaznaczam MADREGO :)

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty nigdy nie polozyles laptopa na lozko albo kanape? Bez przesady i wez sie ogarnij bo nie piszesz z jakims gimbem.

Byly to sporadyczne przypadki, ktore na pewno nie doporowadzily do "spalenia" podzespolow. Chyba za duzo sobie wyobrazasz :)

Co do twojej "dobrej" rady to podziekuje. Tak jak napisalem nie chce mi sie yebac ze stawianiem systemu. Gdyby mi sie chcialo to nie pytal bym tutaj co moze byc przyczyna, tylko zrobil bym format i po temacie.

Wracajac do sprawy. Ma ktos cos innego madrego do powiedzenia? Zaznaczam MADREGO :)

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Hm... od lat 80tych siedze w komputerach Atari PC XT 286 386 486 586 wszytkie ich odmiany sam skladalem komputery sobie rodzinie znajomym, pracowalem w 2 sklepach komputerowych serwisowalem mase sprzetu w tym laptopow, zwlaszcza firmowych skad bylo trzeba odzyskac dane (duza jest za to kasa) wiec nie mądrzylem sie i nie wyzwalem Cie nigdzie od ala gimbusów spuść z wentyla bo zbyt duze cisnienie szkodzi. Aby wykluczyc problemy sprzetowe poradzilem najprosciej jak moglem. Kolega jeden ktoremy robilem lapka tez nie chcial aby zrobic mu format partycji systemowej i postawienia na nowo windowsa polatalem jak moglem ale to nadal nie bylo TO czego oczekiwalismy. Po kilku dniach poprosil o format i nowy swiezy system, przy okazji zmienilem paste termoprzewodzaca na procku i grafie. Pomoglo. Powodzenia (aaa nigdy nie zdarzylo mi sie trzymac lapka na kocu poscieli od poczatku wiedzialem czym to grozi ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty nigdy nie polozyles laptopa na lozko albo kanape? Bez przesady i wez sie ogarnij bo nie piszesz z jakims gimbem.

Byly to sporadyczne przypadki, ktore na pewno nie doporowadzily do "spalenia" podzespolow. Chyba za duzo sobie wyobrazasz :)

Co do twojej "dobrej" rady to podziekuje. Tak jak napisalem nie chce mi sie yebac ze stawianiem systemu. Gdyby mi sie chcialo to nie pytal bym tutaj co moze byc przyczyna, tylko zrobil bym format i po temacie.

Wracajac do sprawy. Ma ktos cos innego madrego do powiedzenia? Zaznaczam MADREGO :)

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Hm... od lat 80tych siedze w komputerach Atari PC XT 286 386 486 586 wszytkie ich odmiany sam skladalem komputery sobie rodzinie znajomym, pracowalem w 2 sklepach komputerowych serwisowalem mase sprzetu w tym laptopow, zwlaszcza firmowych skad bylo trzeba odzyskac dane (duza jest za to kasa) wiec nie mądrzylem sie i nie wyzwalem Cie nigdzie od ala gimbusów spuść z wentyla bo zbyt duze cisnienie szkodzi. Aby wykluczyc problemy sprzetowe poradzilem najprosciej jak moglem. Kolega jeden ktoremy robilem lapka tez nie chcial aby zrobic mu format partycji systemowej i postawienia na nowo windowsa polatalem jak moglem ale to nadal nie bylo TO czego oczekiwalismy. Po kilku dniach poprosil o format i nowy swiezy system, przy okazji zmienilem paste termoprzewodzaca na procku i grafie. Pomoglo. Powodzenia (aaa nigdy nie zdarzylo mi sie trzymac lapka na kocu poscieli od poczatku wiedzialem czym to grozi ;)
Nie ma sie co oburzać, bo kolega serfin ma racje. Niestety ale Laptopy srednio trzymają sie ok. 2 lat. Windows jest Syllogomanem i ma to do siebie, że gromadzi kupe zbędnych danych, które z biegiem czasu zamulają cały system. Fakt niedostatecznego chłodzenia przyczynia sie do szybszego końca laptopa (co wiecznie żonie powtarzam ). Najprostsze wyjście jest postawienie systemu na nowo bo bawiąc się w szukanie przyczyny, wiecej czasu stracisz niż na postawienie systemu (pomijając już fakt, że nie przynosi to raczej pożądanego efektu). Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ostatni tuning to quad SLI z GTX 690 i jest przeciąg :decayed:

tHRnjkG.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu coś ode mnie :)

pc.jpg

Edytowane przez SenseiAdik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...