Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tuning podzespołów komputera: czyli nasze sugestie, porady, testy i porównania.


Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Onyks napisał:

Liczyłeś ile by to wyszło jakbyś sam złożył komputer na takich podzespołach? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie liczylem. Z komputerow to znam sie jedynie na grach :) Ten pierwszy zestaw został wypuszczony na 15 lecie xkomu wiec pewnie powinien być opłacalny :) Będę miał chwile to porównam ceny podzespołów ale liczyłem właśnie na Ciebie bo widzę,  że ogarniasz temat i wiesz co po ile chodzi.

Edytowane przez Onyks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Onyks napisał:

Nie liczylem. Z komputerow to znam sie jedynie na grach :) Ten pierwszy zestaw został wypuszczony na 15 lecie xkomu wiec pewnie powinien być opłacalny :) Będę miał chwile to porównam ceny podzespołów ale liczyłem właśnie na Ciebie bo widzę,  że ogarniasz temat i wiesz co po ile chodzi.

Na pierwszy rzut oka, cały zestaw wygląda na opłacalny ale warto zsumować taki zestaw w innych sklepach. X-kom ostatnio poniósł ceny w stosunku do konkurencji ale za to nie robi problemów w przypadku reklamacji. Więc trzeba przeliczyć co się bardziej opłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Onyks napisał:

Nie liczylem. Z komputerow to znam sie jedynie na grach :) Ten pierwszy zestaw został wypuszczony na 15 lecie xkomu wiec pewnie powinien być opłacalny :) Będę miał chwile to porównam ceny podzespołów ale liczyłem właśnie na Ciebie bo widzę,  że ogarniasz temat i wiesz co po ile chodzi.

Napisz jaki budżet i coś sie złoży. Gotowe zestawy (tym bardziej na okazje typu 15lecie) to nie najlepszy pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały update :decayed:

Zostało mi trochę gratów ze starej obudowy i sama obudowa corsair 760T, wiatraczki 140mm, DDR4 G.Skill 3400MHz 32GB, ROG Front Base, Chłodnica EK CE 280...

IMG_20171210_142949 (2) (Kopiowanie).jpg

IMG_20171210_143001 (2) (Kopiowanie).jpg

IMG_20171210_143014 (2) (Kopiowanie).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie CS nie będzie Ci przycinał :decayed: Kosmos maszyna :wink:

Edytowane przez Onyks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz ciśniemy w PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS i Escape from Tarkov, jak co to zapraszam ;) Thx :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaczął mi się przegrzewać proc (i7 6700k), niby w kiku miejscach widzę opinie o tym, że te procki jednak mają się czym grzać (90W), ale u mnie temperatura była ponad 60 stopni przy zerowym użyciu, a jakiekolwiek stress testy owocowały skokiem do 100stopni w ciągu kilkunastu sekund... (i przeważnie zwis). Od razu pierwsze podejrzenie na układ chłodzenia - mam taki zamknięty układ wodny. Jedna rura do połowy gorąca, druga zimna, chłodnica nawet lekko nie ciepła - nic - ewidentnie woda wyparowała albo się zapowietrzył - pompa działa, bo ją słychać. Woda też jest - coś chlupie, ale całość wydaje się podejrzanie lekka... Gwarancja oczywiście się skończyła w ub. tygodniu, więc na szybko w celu sprawdzenia zainstalowałem jakiegoś najprostszego coolermastera evo 212 i problem zniknął. Inna sprawa, że na czas dostarczenia zastępczego, działałem na 1 corze przy zredukowanej prędkości i nie grzało się powyżej 40 stopni, czyli OK.

Teraz pytanie co z takim blokiem wodnym zrobić? Da się jakoś uzupełnić chłodziwo/odpowietrzyć w takim czymś? Czy to jednorazówka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, was002 napisał:

zaczął mi się przegrzewać proc (i7 6700k), niby w kiku miejscach widzę opinie o tym, że te procki jednak mają się czym grzać (90W), ale u mnie temperatura była ponad 60 stopni przy zerowym użyciu, a jakiekolwiek stress testy owocowały skokiem do 100stopni w ciągu kilkunastu sekund... (i przeważnie zwis). Od razu pierwsze podejrzenie na układ chłodzenia - mam taki zamknięty układ wodny. Jedna rura do połowy gorąca, druga zimna, chłodnica nawet lekko nie ciepła - nic - ewidentnie woda wyparowała albo się zapowietrzył - pompa działa, bo ją słychać. Woda też jest - coś chlupie, ale całość wydaje się podejrzanie lekka... Gwarancja oczywiście się skończyła w ub. tygodniu, więc na szybko w celu sprawdzenia zainstalowałem jakiegoś najprostszego coolermastera evo 212 i problem zniknął. Inna sprawa, że na czas dostarczenia zastępczego, działałem na 1 corze przy zredukowanej prędkości i nie grzało się powyżej 40 stopni, czyli OK.

Teraz pytanie co z takim blokiem wodnym zrobić? Da się jakoś uzupełnić chłodziwo/odpowietrzyć w takim czymś? Czy to jednorazówka?

Jakiej firmy? model? Na moje oko padła pompa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, H4mm3R napisał:

Jakiej firmy? model? Na moje oko padła pompa...

na moje zabrakło wody/wyparowała, bo jednak słychać jak "chlupie" (możliwe?). Model: http://www.raidmax.com/cooling_cobra240.html Szkoda mi tego rozbierać bo wygląda to na nierozbieralne, ale w końcu to guma na plastikowych krućcach, powinno się dać jakoś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, was002 napisał:

na moje zabrakło wody/wyparowała, bo jednak słychać jak "chlupie" (możliwe?). Model: http://www.raidmax.com/cooling_cobra240.html Szkoda mi tego rozbierać bo wygląda to na nierozbieralne, ale w końcu to guma na plastikowych krućcach, powinno się dać jakoś...

Tam jest specjalny płyn i on tak szybko nie paruje. Chyba że używasz tego chłodzenia dłuższy czas. To mi wygląda na miejsce na dolewki...

raidmax-cobra-240-liquid-cpu-cooler.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Non stop od równo roku działał w temperaturach dość wysokich (często jak mnie nie ma w domu to w pokoju jest 35-38 stopni), nie mam tego krućca... kurde... fabryka poprawiła model. Mój wygląda tak:

image.php?dm=TEFS

Poszukam jakichś metalowych/plastikowych złączek 8-10mm w sklepach akwarystycznych i przetnę jedną rurę na pół... nie będę ryzykował rozbierania króćców na wypadek jakby były sklejone, żeby tego nie rozpierniczyć... Może się uda odratować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MSI GTX1080TI Gaming X Trio, ależ to tu trudno teraz dostać (bo elektryczność tania).

image.php?dm=7ZB8 image.php?dm=KTQ1

Ledwo upchnąłem w obudowie... porównanie do MSI 1070 piętro wyżej (po lewej) i do normalnego 1080TI (po prawej) - jest różnica... tylko bez sensu. Ciekawostka - normalny Gaming X (dwa wentylatory) kręci się spokojnie ponad 200MHz na rdzeniu, 400 pamięć... Tego bydlaka tylko dotknę powyżej 50MHz i mam piękny zwis... Nie warto, kurde... A moja ulubiona ostatnio gra (cities skyline) działa praktycznie tak samo na 1070 i 1080TI... różnica niewyczuwalna w 3.5K ;)

Edytowane przez was002
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dla bardziej zaawansowanych. Nie mam dźwięku w stacjonarnym z zintegrowanej dźwiękówki. System to win7 64, normalnie wykrywa sprzęt, sterowniki sie instalują, po instalacji wykrywa że podłączam głośniki itd. Gdy odtwarzam dźwięk to też jest wykrywany i jest taka zielona pionowa kreska po najechaniu na ikonę głośnika w prawym dolnym rogu paska. A w głośnikach cisza, testowane tez na słuchawkach, oczywiście głośniki i słuchawki sprawne. Nie mam front panelu, gniazdo f-audio bez zworek, za zworkami na 5-6 i 9-10 tez nie działa. Nie mam juz pomysłów i chyba obstawiam płytę główną. Co myślicie o tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dobre zielone gniazdo wpinasz te słuchawki/głośniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, H4mm3R napisał:

W dobre zielone gniazdo wpinasz te słuchawki/głośniki?

To to chyba oczywiste. Słuchawki w zielone a głośniki mam 5.1 i tez w odpowiednie gniazda i odpowiednio menedżer realtek to wykrywa.

Bez_tytułu.jpg

Edytowane przez YOGI3000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynie co mi jeszcze na myśl przychodzi to zmiana w bios z AC97 na HD

Wysłane z OP3T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie głośniki? Do tej pory dźwięk działał, czy coś zmieniałeś w sprzęcie??


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...