Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z hamulcami przy pierwszym hamowaniu.


Jaro75

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie też to dziś dopadło. Wyjeżdżam ze szkoły, pierwsze hamowanie a tu praktycznie 0 reakcji. Trochę strachu napędziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to samo czyli miękki pedał tylko ze u mnie to sie stało podczas szaleństw na lotnisku jak wcisnąłem hamulec i ręczny na raz he . Na 90 % to pompa przepuszcza tak powiedział doświadczony mechanik , nie jest droga trzeba zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mnie też dopadło. Tylko u mnie pedał twardy, nie da sie docisnąć do podłogi. W czym może być problem?

u Ciebie to wspomagania brak, sprawdz podcisnienie idace do pompy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i proszę, wchodzę na forum, żeby napisać temat o tym przypadku a tu już jest. Ja z kolei dziś rano gdyby nie wolny pas przeciwny wjechał bym w prześliczny tył B7...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:eusathink::eusathink::eusathink:

Przeciez wszystkim nam tutaj chyba nie padly pompy od razu :thumbdown:

Chyba, że np woda sie zebrala w serwie, zamarzla, a teraz puscila i gdzies tam blokuje, da sie to sprawdzic? Dev liczymy na Ciebie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro jadę wymienić płyn bo już ze 3 lata nie zmieniany, dodatkowo poproszę o oględziny układu... BTW. jaki płyn polecicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rany , ja myślałem że będę sam albo zostanę wyśmiany a tu plaga :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No masakra, nie możliwe że nagle wszystkim takie jaja się dzieją. Widzę że pojawił się kolega z b6 też, także nie jestem sam. U mnie rano po nocy podobnie, słabe hamowanie. Za to po pracy ok, nic się nie działo. Deszcz prawie cały dzień padał i na plusie jest. Sam nie wiem ocb już. Oglądałem tarcze i widać na nich nalot nawet po jeździe, tylko nie rudą tylko jakiś taki czarny jak by od klocków. :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

Ja mam tak samo, płyn wymieniony w serwisie na nowy. Klocki i tarcze dobre. Poziom płynu w zbiorniczku max.

Obserwowalem wczesniej takie objawy(zeszlej zimy), ale autem dało sie wyhamowac a teraz tarcze jakby masłem nasmarowane...masakra!!!

Czekam na odpowiedz jakiegos znawcy, Devastation prosze o opinie :-)))).

Sokram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja wydedukowałem odpowiedź (chociaż wchodząc na forum miałem obawę o pompe ABS i hamulcową ale już się uspokoiłem). Ze względu na roztopy jest duża wilgotność powietrza, a ta wilgoć skrapla się na chłodnych elementach i w czasie pierwszych hamowań mamy po prostu poduszkę wodną między klockiem, a tarczą.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 12 godzinach,gdzie auto nie jeździło,to samo co rano-początek hamowania tragiczny.Ciekawe czy teorie kolegi wyżej potwierdzi Dev...

wysłane za pomocą tapki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy również mam coś takiego jak wy. To zdarza się czasami zimowa porą gdy jest wilgotno (w czasie mrozu tego nie ma) normalnie maślane 3, 4 depnięcia. Ja naciskam 4-5 razy na maxa w pedal i jest git:) Płyn rok temu wymienialem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam identyczną sytuację, nie możliwe aby pompa hamulcowa padała tylu osobom na raz :eusathink::eusathink::eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie mialem wogole hamowania podczas mrozów, bo pedał byl sztywny jak beton, tak jak dev mi powiedzial tak bylo, serwo ciągnie wode do srodka (nie wiem w jaki sposob) i zamarzało, nie obylo sie bez wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ups...

Pany wiem o czym piszecie.... sam tego dziś doświadczyłem, tyle że u mnie pedał hamulca był jak zawsze tej samej twardości i gdyby nie zielone światło siedziałbym na zderzaku mondziaka....

klocki nowe

płyn wymieniony 10/2012

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ups...

Pany wiem o czym piszecie.... sam tego dziś doświadczyłem, tyle że u mnie pedał hamulca był jak zawsze tej samej twardości i gdyby nie zielone światło siedziałbym na zderzaku mondziaka....

klocki nowe

płyn wymieniony 10/2012

Twardosc teoretycznie jest, ale hamowania brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...