Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z hamulcami przy pierwszym hamowaniu.


Jaro75

Rekomendowane odpowiedzi

A ja dzisiaj oczami hamowałem :eek::eek: Auto stalo pod chmurka 12 godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalne, teraz odwilż, duża wilgotność powietrza, wilgoć jest wszędzie

Wystukane z Pegasusa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalne, teraz odwilż, duża wilgotność powietrza, wilgoć jest wszędzie

Wystukane z Pegasusa

Nie opowiadaj, to nic normalnego, jakbys sie przejechal to bys wiedzial o co chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalne, teraz odwilż, duża wilgotność powietrza, wilgoć jest wszędzie

Wystukane z Pegasusa

Piotrek mówię Ci strach w oczach i normalnie ze dwa siwe włosy mi przybyło dzisiaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. mam ten sam problem. codz wczesniej zapalila mi sie kontrolka abs jak pojechalem sobie na recznym ale po zgaszeniu i ponownym odpaleniu auta juz sie blad nie pokazal. ale mam tak jak wy z rana brak hamowania tylko ze u mnie jest pedal twardy i potem dopiero robi sie miekki. ma ktos jakies foto schemat jak sprawdzic wszystko aby niczego nie przeoczyc. mam aeb. dev gdzie jestes ??:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy chłopaki se jakiejś jaja robicie? :wink:? Zazwyczaj jeśli auto w taką pogodę przestoi nockę pod chmurką to zbierze się nalot na tarczach i pierwsze hamowanie to jakby kotwice zarzucić .

:facepalm:

Przeczytaj watek dobrze czlowieku,nikt tu nie pisze mocnym hamowaniu tylko o jego braku.

:polew:

_____________________________________________________________________________________________________

Może być że coś sypią na drogi dziwnego, albo wam się osłony przegubów posypały i klocki w smarze :wink: a wcale tego po tarczach nie widać bo klocki wciągają smar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też dopadło:) tylko że dobrze by było jak by ktoś znalazł odpowiedz na pytanie dlaczego tak się dzieje i jak to uniknąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalne, teraz odwilż, duża wilgotność powietrza, wilgoć jest wszędzie

Wystukane z Pegasusa

Piotrek mówię Ci strach w oczach i normalnie ze dwa siwe włosy mi przybyło dzisiaj.

to ładnie, pewnie stad ten pomysl z nowymi heblami:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalne, teraz odwilż, duża wilgotność powietrza, wilgoć jest wszędzie

Wystukane z Pegasusa

Piotrek mówię Ci strach w oczach i normalnie ze dwa siwe włosy mi przybyło dzisiaj.

to ładnie, pewnie stad ten pomysl z nowymi heblami:P

między innymi :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla nadgorliwych polecam jeszcze wymienic plyn hamulcowy

sprawdzic szczelnosc wezyka podcisnieniowego idacego do serwa

i sprawdzic samo serwo czy nie ma wody w srodku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla nadgorliwych polecam jeszcze wymienic plyn hamulcowy

sprawdzic szczelnosc wezyka podcisnieniowego idacego do serwa

i sprawdzic samo serwo czy nie ma wody w srodku

Jak sprawdzic wode w serwie? Reszta pewne. Poza tym nagle 30 chlopa nie traci hamulcow bez przyczyny ktora moze wystapic wszedzie.

Oslony przegubow :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na serwie wchodzi wężyk i mozna go wyciagnac, delitaknie zeby nie uszkodzic. Strzykawka - na koncu rurka przezroczysta dzieki ktorej po wlozeniu jej do srodka, w momencie odsysania bedzie mozna zobaczyc czy jest jakakolwiek ciecz. Mi mechanior tak robil, stwierdzil ze jest ciecz i nastala wymiana serwa.

Oslony przegubow u wszystkich ? :facepalm: to moze jakis zakup grupowy, sorry niewytrzymalem. :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie, wezykiem mozna obczaic serwo

a to ze nagle kilkudziesiat osob ma ten sam problem to moim zdaniem ewidentna wina warunkow atmosferycznych i wilgoci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich władców pierścieni :hi: mnie dziś też żonka zakomunikowała ze coś jest nie tak z hamulcami to chyba typowe dla kobiet :jezyk: wiec dziś rano to ja dostąpiłem tego zaszczytu i zabrałem moja srebrna strzałę na przejażdżkę i co ?? dojazd do drogi wcisnąłem pedał hamulca i hamulec z siłą jaka zawsze używałem do hamowania pedał był twardy i auto nie chciało zahamować prawie wjechałem na drogę W drodze powrotnej wjechałem do znajomego mechanika wsiadł do auta i pierwsze mocne i powolne wciśniecie przy którym pedał doszedł prawie do podłogi a po każdym następnym naciśnięciu pedał hamulca robił się coraz twardszy :kwasny: POMOŻECIE???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis po pracy hamulec beton, wiadomo starla sie rdza i juz bylo normalnie ale nie bylo masla :banan:

Z tym ze auto stalo na sloncu i temp ok 8 stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś kolejna jazda i o dziwo było dobrze od samego początku,a auto stało 20 godz.od ostatniej jazdy.Jedynie szuralo na początku.Jakaś anomalia :confused:

wysłane za pomocą tapki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...