Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sama gałka zmiany biegów S-LINE (bez mieszka)


wtct

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym mieć w swoim aucie skórzaną gałkę S-LINE (perforowana albo gładka). Przydałoby się trochę zaoszczędzić, więc pomyślałem, że może da się kupić samą gałkę, bez mieszka a mieszek dać komuś uszyć.

Znalazłem taką nową gałkę na allegro:

gakau.jpg

Zajrzałem do etki, ale sama gałka nie występuje w katalogu. Wydaje mi się, że da się ją kupić w ASO skoro na allegro są.

Niestety, ale mam szare wnętrze, więc potrzebuję szarą gałkę.

Jeżeli ktoś zna numer OE takich gałek to proszę o informację.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszek będzie Cię kosztował około 43 zł z wysyłką .. oczywiście na allegro można kupić za 15 zł :decayed::grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszek będzie Cię kosztował około 43 zł z wysyłką .. oczywiście na allegro można kupić za 15 zł :decayed::grin:

Mam blisko tapicera samochodowego, który mi obszywał kierownice, więc jestem zadowolony.

Cała gałka razem z mieszkiem kosztuje ok. 450zł, no nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtct masz linka do tej aukcji. Też przerabiam ten temat z kolorem beżowym. Mam multi + grzaną kierę i szkoda mi z tego rezygnować - dlatego szukam samej gały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtct masz linka do tej aukcji. Też przerabiam ten temat z kolorem beżowym. Mam multi + grzaną kierę i szkoda mi z tego rezygnować - dlatego szukam samej gały

kolego gałka na zdjęciu jest z A3 widać to po pierścienu, z mieszkiem dostaniesz taką za 125zł NOWA GAŁKA MIESZEK AUDI A3 8L 01-03r SKÓRA S-LINE (2985025630) - motoAllegro trzeba tylko ją rozebrać a to żadna filozofia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który konkretnie pierścień masz na myśli?

Czy gałka z A3 pasuje do a4?

Pasuje :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtct masz linka do tej aukcji. Też przerabiam ten temat z kolorem beżowym. Mam multi + grzaną kierę i szkoda mi z tego rezygnować - dlatego szukam samej gały

kolego gałka na zdjęciu jest z A3 widać to po pierścienu, z mieszkiem dostaniesz taką za 125zł NOWA GAŁKA MIESZEK AUDI A3 8L 01-03r SKÓRA S-LINE (2985025630) - motoAllegro trzeba tylko ją rozebrać a to żadna filozofia

Jakim konkretnie pierścieniu? Tym na którym narysowany jest układ biegów? Rzeczywiście jest niewielka różnica, ale trzeba się długo przyglądać, żeby to zauważyć na zdjęciu :)

A co myślicie o tym:

Tuning AUDI Gałka SKÓRA MIESZEK A3 8L. Opcja A4 B7 (3014243988) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Czy to rzeczywiście oryginał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że oryginał. Sam mam taką i przy odrobinie zdolności manualnych bez problemu założysz ją do swojego auta. W a3 jest mniejsza ramka niż w a4 i będziesz musiał naciągnąć na nią swój mieszek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który konkretnie pierścień masz na myśli?

Czy gałka z A3 pasuje do a4?

Pasuje :wink:

Obojętnie czy 8L czy 8P?

---------- Post dopisany at 12:47 ---------- Poprzedni post napisany at 10:38 ----------

Panowie, zbadałem temat. Nie opłaca się kupować takiej gałki na allegro, bo w serwisie kosztuje tyle samo.

Czarna Gałka s-line zmiany biegów dla 6-Biegowej skrzyni:

8L0 863 278 BJ RMD

dla 5-biegowej

8L0 863 278 BN RMD

---------- Post dopisany 13-02-2013 at 20:19 ---------- Poprzedni post napisany 08-02-2013 at 12:47 ----------

Dla tych co będą kupowali gałkę z A3:

1. Wcale nie jest tak łatwo naciągnąć mieszek na ramkę z A4. Trzeba się do tego nieźle przyłożyć.

2. Lepiej zaopatrzyć się w konkretny pistolet do zszywek tapicerskich.

3. Ramka z A4 jest bardzo twarda, więc zszywki trzeba jak najkrótsze, bo inaczej się nie wbiją. Oryginalne mają z 2-3mm.

4. Po założeniu gałki na dźwignię i zaciśnięciu opaski, gałką można kręcić w lewo/prawo o kąt ok. 15st. Jak dla mnie jest, to dość wk... Najwyraźniej zabezpieczenie w A3 jest trochę inne. Muszę spróbować jakoś unieruchomić tę gałkę (klej nie wchodzi w grę).

5. Mieszek jest tak naciągnięty, że po złożeniu powstaje nieestetyczna szczelina wokół ramki.

Po całym zabiegu chyba najchętniej obszyłbym swoją starą gałkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chciałbym mieć w swoim aucie skórzaną gałkę S-LINE (perforowana albo gładka). Przydałoby się trochę zaoszczędzić, więc pomyślałem, że może da się kupić samą gałkę, bez mieszka a mieszek dać komuś uszyć.

Znalazłem taką nową gałkę na allegro:

http://img9.imageshack.us/img9/941/gakau.jpg

Zajrzałem do etki, ale sama gałka nie występuje w katalogu. Wydaje mi się, że da się ją kupić w ASO skoro na allegro są.

Niestety, ale mam szare wnętrze, więc potrzebuję szarą gałkę.

Jeżeli ktoś zna numer OE takich gałek to proszę o informację.

Pozdrawiam

Nie kupuj tej gałki. Goście rozbierają zestawy gałka z mieszkiem z A3 i sprzedają samą gałkę bez mieszka znacznie drożej jako gałka pod A4. Gałka ta jest lżejsza od ori A4, ale w gruncie rzeczy to bez problemu można na nią założyć mieszek od A4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sorry jak naciągacie za małe mieszki od A3 na ramki A4 to jakiej estetyki się spodziewacie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko po co naciągać mieszek z A3, jeżeli można ori zostawić. piwko trochę rzeźby i zrobione:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-132/all-b6-wymiana-galki-zmiany-biegow-wersje-s-line-50334/index4.html

Tutaj jest o tej gałce z A3, ja mam ze zmienionym mieszkiem i jeździ się bardzo dobrze. Nie noszę jej, więc nie czuje czy jest lżejsza :wink:

Nie kręci się, trzeba ją tylko dobrze zamontować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko po co naciągać mieszek z A3, jeżeli można ori zostawić. piwko trochę rzeźby i zrobione:wink:

No. Nie ma to jak nowa gałka do zmachanego mieszka :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...