Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kierownica powietrza przy kolektorze ssącym w A4 B6 ALT


daro84.pl

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, slawomir273 napisał:

Pisałem do kolegi, niestety wszystkie membrany zostały sprzedane. Nigdzie indziej nie znalazłem.

Jakieś pomysły? :)

Edytowane przez jedker71
brak cytatu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukaj na alledrogo i olx - podpowiem szukaj kolektorów bo często sprzedają w komplecie, może za 100-150 wyrwiesz cały kolektor z gruszkę (pewnie z urwaną dźwignią ale będzie z czego rezać) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kary napisał:

szukaj na alledrogo i olx - podpowiem szukaj kolektorów bo często sprzedają w komplecie, może za 100-150 wyrwiesz cały kolektor z gruszkę (pewnie z urwaną dźwignią ale będzie z czego rezać) 

Tak właśnie przed chwilą zrobiłem, zamówiłem cały kolektor z uszkodzoną dzwignią, ale sprzedawca zapewnia, że membrana jest cała.

To dość częsty problem i aż dziwne jest to, że nie da się kupić nowej membrany do tego auta.

 

Dzięki za pomoc i miłego dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Dudi2000! Zapewniłeś mi dzisiaj zajebistą zabawę :D

Przeżyłem już trzy fazy gruszki:

popsuta nieruszona - muł na niskich i fajnie idzie do odcinki - fis pokazywał dobre spalanie, średnio 7.5 litra - pokrywało się to z moim dziennikiem! :D 

popsuta z zablokowanymi klapami - super na niskich praktycznie niemożliwe dojść do odcinki już na 3cim biegu - fis pokazywał złe spalanie - 7 litrów, a rzeczywistość była nieco inna... o litr inna... w górę...

sprawna gruszka - od dołu do góry jest bosko (jak na 130km), fis pokazuje bardzo niskie spalanie, poniżej 7 litrów, sprawdzę to.

 

Udało mi się rozpędzić brykę do 200 km/h wg wskazań licznika (opony 195/65 R15), czyli około 180 km/h w rzeczywistości. Poszedłby więcej, ale to już lekka katorga by była. Oczywiście sadzy z tłumika poszło więcej niż z niejednego 30letniego zajechanego diesla, oleju ubyło około 2 mm na bagnecie po 3 takich wojażach (0-200), w sumie około 15 km szaleństw :D :D Normalnie gorzej jak dziecko i murzyn z bateryjką razem wzięci :D 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli operacja się udała ;) miłej jazdy... Ja miałem ułamane cięgno i kupiłem całą sprawną gruszkę i też odczułem różnice w jeździe bez i z gruchą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki mały problem co do łopatek, a mianowicie wymieniłem mębrane i jestem w fazie testów. Cięgno pracuje z tego co patrzyłem, tylko martwi mnie fakt że gdy wcisne je manualnie do końca to wraca lekko przycinając. Wydaje mi sie że jest lekko sucho tam gdzie są łopatki, pytanie czy tam w jakiś sposób dociera olej ? mam na myśli czy chlapie z odmy itp. ? czy po prostu jakoś tam przesmarować bądź po odkręceniu torksów lekko wyciągnąc bez demontażu i psiknąć czymś tam  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno chodzić gładko, bardziej zamiast smarowania obstawiałbym jakąś usterkę. Ale możesz psiknąć. Mój dolot jest cały zapocony olejem, więc wszystkie ruchome części są za***iście naoliwione xDD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy powiedział mi ostatnio, że moje Audi coś za słabo jedzie więc sprawdziłem kierownice powietrza. Działa jak należy, przy dodaniu gazu jeden z tych plastikowych części idzie do dołu ale niestety u góry jest ułamana przez co nie ciągnie ze sobą tej części powyżej. Nie zamierzam kupować nowego ori tylko na stałe przestawić tę "dźwignie" czyli górną część na dół tak, żeby klapki w kolektorze cały czas były otwarte. Pytanie czy wiąże się to z jakimiś negatywnymi skutkami? Czy jest coś jeszcze co powinienem sprawdzić jeśli silnik ma za mało mocy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rób tego, w temacie pokazane są sposoby jak można połączyć ramię z klapami. Zrób tak żeby działało, chwila myślenia i nawet trytytkami/ziperkami można to ogarnąć.

Testowałem to o czym piszesz i nie warto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie pilnie potrzebuje ta membrane jakby ktos mial na zbyciu z gory dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niech ktos powie czy dziala poprawnie .Bo wydaje mi sie ze kierownica powinna.byc bardziej czula na gaz, membrana nowka zalozona.

Edytowane przez pit116
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa podobnie jak u mnie, ale wydaje mi się, że powinno być bardziej czułe. Ja się swojego zbytnio nie czepiam i jeżdżę, ciągnie w miarę spoko. Jeśli masz dobre odczucia z jazdy to nie ma co drążyć.

BTW

Silnik pracuje identyko jak mój, nie podejrzewasz wariatora? Tak specyficznie coś rzęzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trudno powiedziec pali od strzala zadnych dziwnych odglosow podczas odpalania narazie nie kombinuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.04.2019 o 20:01, pit116 napisał:

niech ktos powie czy dziala poprawnie .Bo wydaje mi sie ze kierownica powinna.byc bardziej czula na gaz, membrana nowka zalozona.

???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ok. U mnie było auto zamulone i zwalałem winę na to ustrojstwo, a okazało się, że winny był katalizator. Po wymianie kata audi pięknie się zbiera i v-max ładny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie u mnie też, jakby to powiedzieć, strzeliła guma ? Rozebrałem, dla testu skleiłem (i tak wymienię na nową), poskładałem no i ciągnie ale problem jest taki że zostaje wciągnięte, jakby cały czas podciśnienie trzymało, nawet po zgaszeniu. Dopiero po ściągnięciu tego krótkiego wężyka który wchodzi w gruszkę ciśnienie spada i cięgno wraca na normalną pozycję.

Co może być powodem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema. 

Mam pytanie na moim filmiku widać pracę tej kierownicy po naprawie. 

U mnie winą był zaworek. Membrana jak i drążek wporządku. 

Jak zdjąłem przewód podcisnienia dolny doprowadzający to był świst upust powietrza. 

Mam jednak pytanie czy kierownica pracuje prawidłowo tzn. czy nie za wolno się otwiera? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...