Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kierownica powietrza przy kolektorze ssącym w A4 B6 ALT


daro84.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak widac na rysunku wyzej kierownica zmienia dlugosc dolotu. Tak jesli bedzie uszkodzona moga byc bledy mieszanki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa robiłem dziś test i na postoju, otwarta maska jedna osoba patrzy druga ciśnie pedał .. te ustrojstwo w środku może z 2 razy się schowało do dołu i potem na wysokich obrotach stało w górze... wrócę do domu to zapodam filmik. Jeśli jest coś nie tak to zobaczycie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyglada na dzióre w membranie albo gdzies na wezyku. Po takiej przygazowce dzwignia powinna opasc na sam dół a u ciebie ledwo ja szarpie. Rozłóż gruszke i sprawdz membrane. Gruszka wcisnieta jest na zatrzask.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale panowie to trzeba jej mocniej depnąć to wtedy się otworzy do końca, a jak już się obroty unormują to ona się zamknie. Weź jeszcze raz zobacz i dodaj gazu gwałtowniej tak do 4 tys i puść a zobaczysz ze się otworzy cała. Z tego co słyszę bardzo delikatnie dodawałeś tego gazu. I na moje oko kierownica powietrza jest w pełni sprawna tylko po prostu za mało gwałtownie dodawałeś gazu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, panowie powie mi ktoś bo ciężko znaleźć, wszyscy mówią o długim i krótkim kolektorze i klapkach w nim, wiadomo jak działają ale czy ktoś wie w takim razie po co są podobne klapki ale między kolektorem a głowicą praktycznie przy samej głowicy, bo też przełączają kanał góra dół ale po co? i co tym steruje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2.0 ALT sa tylko jedne klapki , ale widze ze ty masz silnik 2.0 FSI wiec tam moze byc juz inne rozwiazanie . Podaj jaki masz model silnika to sie sprawdzi w etce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

awa.jpg

o ktore klapki ci chodzi ??

---------- Post dopisany at 09:47 ---------- Poprzedni post napisany at 09:34 ----------

awa2.jpg

pozycja numer 2 na pierwszym zdjeciu to rozdzielacz paliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.podpinam sie do tematu. co jakis czas wywala mi na kompie błędy od mieszanki i sondy i powietrza. mialem sprawdzane komputerem wszystkie parametry i wykresy sondy i przeplywki i jest dobrze a błędy ciagle wywala co jakis czas. wyczytałem na forum że to może być wina kierownicy powietrza i robiłem właśnie test. zdjąłem ta obudowe żeby było widać dźwigienke i dodawałem gwałtownie gazu żeby zobaczyć czy ta dźwignia reaguje. no i nie reaguje wcale. Zdjałem tą obudowe gruszki i wyciągnąłem sprężyne żeby zobaczyć membrane ale nie bardzo widzialem czy jest peknieta czy cos.. i teraz moje pytanie czy te błędy mi wywala przez to że ta dźwignia jest ciągle w górnym położeniu i sie nie rusza? i co moge zrobic żeby ją naprawić?

Szukałem na alledrogo takiej membrany ale nie bardzo ją znalazłem i może ktoś mi pomóc?

i Czy coś się stanie jeżeli wyciągne tą spreżyne i ustawie dźwignie w polozeniu dolnym i zamkne to wszystko bez sprężyny?

z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Błędy wynikają z tej własnie przyczyny. Jeśli dźwignia Ci nie pracuje, to masz pewnie pękniętą membranę w podstawie gruszki. Musisz więc wykręcić tą gruszkę i jak będziesz miał ją w ręce, to spróbuj zaciągnąć powietrze króćcem, którym zasysa podciśnienie. Membrana powinna letko pociągnąć w dół dźwignię. Jeśli zasysasz powietrze bez oporu membrany (membrana nie idzie za zasysanym powietrzem), to membrana uszkodzona. Można kupić nową kompletną gruszkę z membraną i dźwignią za 550zł w ASO lub szukać takiej całej gruszki na alledrogo lu szukać z całym kompletnym kolektorem ssącym. Ważnym jest pytanie, jakie należy zadać sprzedającemu, czy gruszka po ściągnięciu dekla ma całą nie pękniętą dźwignię oraz czy membrana pracuje podczas zasysania powietrza króćcem.

---------- Post dopisany at 15:19 ---------- Poprzedni post napisany at 15:17 ----------

Koszt na przysłowiowym alledrogo od 100zł do 350zł za cały kolektor z gruszką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jezdze z otwarta kierownica powietrza juz pare miesiecy i nie mam zadnego bledu ze skladem mieszanki itd.Moze kolega ma inna przyczyne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gruszka musi działać poprawnie bo inaczej auto nie jedzie jak powinno.cieżko kupic sama gruszke jak juz to z kolektorem ale trzeba uwazać bo wiekszość to albo membrana albo dzwignia uszkodzona.trzeba dokładnie obejżeć membrane moze gdzieś jest małe rozcięcie.jesli chodzi o dzwignie to bardzo prosto ją naprawić drutem wiązałkowym (chodzi bez zarzutu).trzeba ruwnież zwrócić uwage na wężyki podcisnienia czy nie pekniety albo załamany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pierwszym rysunku 2 i na drugim rysunku 9 to jedno i to samo a dlaczego nazwane jest to rozdzielaczem paliwa skoro są to jakieś klapki przepływu powietrza a paliwo rozdzielaczem idzie prosto do wtryskiwaczy w głowicy no chyba że się mylę, ale raczej tak jest więc pytanie co robią te klapki ? co prawda jest to w pewnym rodzaju rozdzielacz bo wtryskiwacze są przypięte do tych klapek od dołu ale klapki same w sobie są oddzielnym elementem, więc pytanie do użytkowników co to i po co jest i ewentualnie jakie błędy i odczucia w jeździe mogą powstawać jeśli ten element jest uszkodzony bądź pracuje nieprawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzac na rysunki i schematy wydaje mi sie ze dziala to jak druga przepustnica. Z tym ze ta jest juz bezposrednio przed zaworami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś opisać jak zdjąć membrane.. chodzi wam o dół kierownicy powietrza ?? i co to za gruszka ? nie jestem mechanikiem ani zdolny jakoś mechanicznie i obawiam się że nawet jak zdejmę to nie założę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie i w tym problem, że nie wiadomo dlaczego są te klapki ale domyślam się że muszą być sprawne bo w jakiś sposób współpracują z klapkami w kolektorze ssącym( w końcu po to je zbudowali), dzięki za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich. dziś zdemontowałem kierownicę powietrza i okazało się że jest pęknięta gumowa membrana i mam pytanko czy jest sens bawić się w klejenie jak tak to najlepiej czym i ile to wytrzyma czy szukać używki np allegro a może kupić po prostu nową z serwisu? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem za 150zł z qllegro i jeżdżę od roku. Myślę, że jest to pozytywne rozwiązanie problemu z mniejszym wydatkiem niż w ASO za 550zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...