Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kierownica powietrza przy kolektorze ssącym w A4 B6 ALT


daro84.pl

Rekomendowane odpowiedzi

akurat tylko gruszkę, teraz jednak w grę w chodzi u sprzedających cały kolektor, czyli koszta rosną do powiedzmy 350zł, niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to za bardzo się nie opłaca jak nowy w aso kosztuje 550 a na allegro np 350 zł i nie wiadomo ile będzie działać. a co myślisz na temat klejenia? różnica jest po wymianie tej membrany w dynamice auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Membrana musi być bez pęknięcia. Jak jest pęknięta to tak jak byś miał dziurę w baku. To co byś zatankował, uciekło by Ci tą dziurą. Dla przypadku pękniętej membrany, to podciśnienie jej nie zasysa, przez to nie pracuje dźwignia. Dźwignia z kolei nie zmienia dopływu powietrza do silnika, czyli masz mieszankę za ubogą, za bogatą. Silnik jest zamulony i nie ciągnie. Mieszanka za uboga/za bogata wpływa niekorzystnie na elementy silnika, między innymi na tłoki, o które należy naprawdę w tych modelach dbać. Będą Ci się dziury robiły i inne podobne konsekwencje. Nie należy więc lekceważyć tej pierdoły czyli membrany, bo od niej zależy wiele rzeczy z żywotnością silnika. To tak wg mnie.

Wg mnie, również klejenie nie jest optymistycznym rozwiązaniem, aczkolwiek niektórzy kleili specjalnymi klejami, więc dali radę. Na jak długo? Nie wiem. Klej musi jednak być nie byle jaki i do gumy. Kolega "benyA4" pisał, że na qllegro można taki kupić. Musiałbyś poszukać.

Co do ceny za używaną gruszkę z kolektorem, bo całość chcą sprzedawać sprzedawcy, to jak poszukasz, to kupisz za te 150-180zł Musisz tylko dzwonić do każdego z Nich i pytać. W końcu natrafisz na gościa, który Ci sprzeda. Można do tego inaczej podejść. Oni jak nie sprzedadzą to nie zarobią, więc muszą sprzedać w końcu, żeby im to nie leżało i mieli na "przysłowiowy chleb". Sprzedających jest dużo więc masz duży wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na czas dopóki nie kupię dobrej membrany spróbuje skleić na małą łatkę taką od dentek znalazłem taką 2 cm i zobaczę jak będzie się sprawować. słyszałem że jest ciężko dostać sprawną membranę? dużo szukałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzy dni na qllegro, sobota/niedziela/poniedziałek, w czwartek miałem już zamontowana na swoim miejscu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udało mi się znaleśc gościa co chce sprzedać samą tą gruszkę za 100 jeżeli jest sprawna:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc go pytaj/ciśnij, czy dźwignia cała, nie pęknięta i czy jak zassa króćcem powietrze, to ta dźwignia lekko będzie szła na dół, czyli że membrana cała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gościu wymienił silnik na diesla. daleko nie mam udało się że gościu jest z moich okolic i bardzo nie wie co to za część więc odesłałem mu zdjęcie z zaznaczoną częscia o jaką mi chodzi:decayed: i podjadę osobiście zobaczę czy jest sprawna a zabawne jest to że znam faceta bo oglądałem jego auto jak szukałem dla siebie hehe a 100 to cena odpowiednia? zapewnia że jest sprawne wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie-jak się obroty zwiększy(tak np.do 4 tys) to ta gruszka cały czas powinna być w pozycji wciśniętej?? u mnie pracuje tylko jak się gwałtownie doda gazu, tak przez sekundę i wraca do pozycji zerowej nawet jak obroty mam wysokie to wraca do pozycji zerowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. Panowie jutro jadę zakupić kierownicę powietrza kompletna i mam pytanko czy mogę wymienić całą to gruszkę i nie będzie wyskakiwał żaden błąd na kompie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz wymienic sama gruszke z dzwignia i obudowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barca111, miałem dwa błedy , z tego co pamietam na jałowy bogata , i na obciazonym za uboga, naprawiłem regulator napedu klapek w kolektorze i poki co wyskoczył mi jeden bład z ubogą na obciazonym, co tez nie jest do konca pewne bo komputer mogł zapisac mieszanke w trakcie naprawy... wykasowałem bład i czekam na checka.. okaze sie, ale obstawiam dodatkowo przepływke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy ja dzisiaj zajrzałem do tej kierownicy bo coś maszyna mi sie ostatnio zmulona wydawała tak do 3500rpm i O!!! KUR......!!!!!!!!! ułamany koniec dzwigni trochę pokombinowałem i zrobiłem na nie zawodne opaski(trytytki) macgajwer też by ich użył jak by byly wtedy co kręcili serial:naughty: i teraz całkiem inna jazda maszyna ożyła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie autko coś mi ostatnio zamuliło i znalazłem temat o kierownicy powietrza, zdjąłem dekielek przy gazowałem a tu d...a dźwigienka nawet nie drgnęła.

co możecie poradzić. Dodam, że wymieniłem odmę ten trójnik od odmy, rurę od przepływomierza, i teraz mi się nie łączy z trójnikiem tak jakby coś brakowało pomiędzy tym trójnikiem, a tym małym króćcem co wystaje od tej dużej rury która wychodzi od przepływomierza. Dodam, że jak go zakupiłem to wszystko było popękane a pomiędzy był wstawiony jakiś kawałek gumy węża ale on nie spełnia roli bo cieknie pomiędzy tym olej i czy to może być przyczyną, że dźwigienka na kierownicy nawet nie drgnie po przy gazowaniu samochodu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

schemat jest prosty, dzwigienka polaczona jest z membrana, membrana znajduje sie w tym "zbiorniczku" pod dzwigienka , ze zbiorniczka wychodzi wezyk do zaworka sterujacego praca dzwigienki a z zaworka wezyk idzie do kolektora ssacego. Skoro u ciebie nic nie reaguje to pewnie peknieta membrana. Sprawdzenie tego zajmuje 10min. Sciagnij wezyk ze zbiorniczka i sprawdz czy po przegazowaniu pojawia sie podcisnienie. To wykluczy nieszczelnosc i zle dzialanie zaworka. Nastepnie rozbiesz zbiorniczek i sprawdz membrane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

schemat jest prosty, dzwigienka polaczona jest z membrana, membrana znajduje sie w tym "zbiorniczku" pod dzwigienka , ze zbiorniczka wychodzi wezyk do zaworka sterujacego praca dzwigienki a z zaworka wezyk idzie do kolektora ssacego. Skoro u ciebie nic nie reaguje to pewnie peknieta membrana. Sprawdzenie tego zajmuje 10min. Sciagnij wezyk ze zbiorniczka i sprawdz czy po przegazowaniu pojawia sie podcisnienie. To wykluczy nieszczelnosc i zle dzialanie zaworka. Nastepnie rozbiesz zbiorniczek i sprawdz membrane.

kolego a te dźwigienka powinna lekko chodzić bo ja żebym ją poruszył muszę użyć trochę siły żeby ją wcisnąć, ale jak wciskam to słyszę, że łopatki w kolektorze się poruszają i tak jakby obcierały o coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...