Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kierownica powietrza przy kolektorze ssącym w A4 B6 ALT


daro84.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Kierownica wychodzi bez rozbierania przodu wystarczy tylko wykrecic pare srobek i wyjdzie wszystko na 100% bez sciagania przodu :) A po drugie byl juz temat o tych kierownicach a nawet sa fotki jak to wyciagnac tylko trzeba uzyc funkcji SZUKAJ!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://a4-klub.pl/2-0-219/zmulony-silnik-3500-obr-podpowiecie-277335/index2.html

---------- Post dopisany at 14:59 ---------- Poprzedni post napisany at 14:58 ----------

tu masz wszystko opisane na temat kierownicy powietrza , sa zdjecia i instrukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam potrzebuje dzwignie od kierownicy powietrza jak ktos ma sprawna to zapraszam na priv dzieki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie jeśli mam dziurawą gumę (membrana) w tej gruszce, czy stanie się coś złego jak wyjmę tą gumę i ustawię tą dzwigienkę w pozycji na dół(na stałe) czyli jak podczas zasysania jej po dodaniu gazu ( na stale skrócony kolektor ssący) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem urwaną dźwignię i kierownica powietrza była ustawiona cały czas w górnym położeniu bo membranka ciągnęła na dół po dodaniu gazu, ale ciągnęła sam kikut dźwigni :wink:

W nieświadomości jeździłem kilka miesięcy i w zasadzie nic się nie działo; potem udało mi się tutaj na forum zdobyć dźwignię i po zamontowaniu, silnik jakby złapał trochę oddech w dolnym zakresie obrotów. Nie jest to jakaś kolosalna różnica, ale jest delikatnie żwawszy z dołu.

Myślę, że po ustawieniu kierownicy tak jak mówisz może nie będzie jakiejś kolosalnej różnicy z tym, że może Cię wkur..iać "check engine" z błędami mieszanki.

Popytaj po forum w dziale "Sprzedam części"; czasem ktoś ma jakieś niepotrzebne klamoty i być może uda Ci się kupić membrankę za jakieś śmieszne grosze i będzie kierownica powietrza śmigać aż miło :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie da się naprawić sposobami z forum

Membranę można posklejać, ale ile wytrzyma nie wiadomo. Jakim klejem to musiałbyś poszukać po forum bo gdzieś tu była mowa o klejeniu tej gumy

---------- Post dopisany at 12:14 ---------- Poprzedni post napisany at 12:13 ----------

membrana kupiona z passata działa elegancko.

Elegancko :brawo: Jak odczucia w trakcie jazdy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej rozglądnij się za całą używką . Będzie pewna niż klejonka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej rozglądnij się za całą używką . Będzie pewna niż klejonka .

Tak byłoby najlepiej, bo ta membrana pracuje jednak dość gwałtownie więc klejona może długo nie wytrzymać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie kierownicy powietrza: gdzie to można kupić osobno? Bo z tego co widzę na allegro to tylko z całym kolektorem trzeba wziąć. Chyba że nie umiem znaleźć. Jeśli mógłby ktoś pomóc to będę wdzięczny - za podesłanie linka bądź może ktoś posiada w pełni sprawną i ma na sprzedaż. Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie są tylko z kolektorami. Dzwoń do sprzedających i możesz się dogadać, ale uważaj bo naprawdę trudno jest trafić sprawną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolcie ze odswierze temat ja chyba rozwiazalem problem z kierownica powietrza bo otwarlem ja na stale i jezdze jakies 3 miesiace i nic sie niedzieje i nie mam zadnych bledow a samochod lepiej przyspiesza jest zwawsze.

WP_20140409_001.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co tu ogladac , sciagasz dzwignie na dół i kierownica jest caly czas otwarta. Mi jednak sie wydaje ze skoro ktos to zaprojektowal by pracowalo zgodnie z obrotami silnika to powinno tak dzialac a nie na stale otwarte. Moze inne czesci tez posklejamy albo pospawamy ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, do czego służy ta kierownica powietrza i kiedy ona się uruchamia.. rozumiem że w zależności od obrotów jak jest powyżej 3x ?? tak

I czy błąd za bogatej dawki jest od tego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...