Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż samopoziomowania do Audi A4 Fotostory - update do dynamicznego.


bidzio1

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jeszcze sobie czytam ten temat... i albo nie znalazłem tej info albo go nie ma:

Gdzie w Q w na tyle jest montowany czujnik? Na którym wahaczu itd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma opisu do quattro. Ale z tego co kojarzę to jest z lewej strony. Opis robiłem na podstawie swojego auta a mam oske.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej pisałeś ze w q wiązka od tylnego czujnika jest w metalowej rurze.

Ma to jakieś uzasadnienie czy coś? Domyślasz się?

Wysłane z tel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, jak będę montował to porobię trochę fotek z tyłu żeby uzupełnić tutorial o tył w wersji Q :hi:

To jak ogarniesz to wyślij fotki z opisem i uzupełnię temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, wczoraj zrobiłem mały wyskok pod auto, przymierzyłem, i wszystko pasuje idealnie... montaż to będzie bajka :wink:

A tymczasem macie jakieś porady jak zdjąć próg wewnętrzny tapicerki po lewej stronie? U mnie strasznie mocno trzyma i prędzej go chyba połamię niż wyjdzie z zatrzasków :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, wczoraj zrobiłem mały wyskok pod auto, przymierzyłem, i wszystko pasuje idealnie... montaż to będzie bajka :wink:

A tymczasem macie jakieś porady jak zdjąć próg wewnętrzny tapicerki po lewej stronie? U mnie strasznie mocno trzyma i prędzej go chyba połamię niż wyjdzie z zatrzasków :facepalm:

Daj znać jak będziesz rezał.....podjadę luknąć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem można powiedzieć po montażu - jutro będę składał jeszcze tapicerkę obudowy koło etc.

Nie wiem jak jest w oryginale ale wg mnie czujnik z tyłu w Q ma być tak mocowany:

XXYfNXXl.jpg

Są śruby już przygotowane na montaż - blacha na której też są przymocowane przewody hamulcowe.

Dziura w wahaczu również jest - jak i dziury pod przykręcenie tej rurki z kabelkami :wink:

jUJptIEl.jpg

Jeszcze co mogę doradzić to sygnał diagnostyczny - linia K oraz sygnał do silniczków można też znaleźć w tych kostkach po lewej stronie na dole w słupku od kierowcy.

Dzięki za opis :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak widać niechce być inaczej. W innym miejscu byś tego nie umieścił.

Sygnał diagnostyczny można znaleźć w wielu miejscach a praktycznie przy każdym ze sterowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze chciałem zapytać czy wiadomo coś na temat reszty pinów? Są nieużywane?

Drugie pytanie apropos kodowania - przed wpisaniem 00004 było wpisane 00012... czy to nie dziwne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze chciałem zapytać czy wiadomo coś na temat reszty pinów? Są nieużywane?

Drugie pytanie apropos kodowania - przed wpisaniem 00004 było wpisane 00012... czy to nie dziwne?

Reszta pinów nie używana. Poprostu nawet nie ma ich w kostce. Kodowanie jest odrazu na kilka modeli. Ja w swoim sterowniku też miałem jakieś dziwne kodowanie. Zmień na to co potrzebujesz i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak tam ogarniete juz wszystko ?

Ja u siebie mam wszystko ogarnięte od montażu wszystko działa jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomocy.

technicznie podloczone wszystko dobrze, ale utknalem na vagu, tj, Kodowanie sterownika - funkcja 07 - wpisuje 0003. -> do it. ale nie zapamietuje mi tych zmian. co macie wpisane w drugim wierszu (nie pamietam co tam bylo - service .....) i jak to zasejwowac. mam ustawione 00011:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre fotostory :naughty: U siebie kiedyś sprawdziłem całe zawieszenie, a okazało się że skrzypiało cięgno (przy kulce) :doh:

No te oryginalne po kilku latach tak mają. Moje narazie bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze w tym wszystkim było to, że nie wiedziałem już skąd to jest i zawiozłem samochód (bora) do mechanika żeby sprawdził całe zawieszenie raz jeszcze. Jakie było moje zdziwienie, gdy przy odbiorze auto nie skrzypiało, a za usługe zapłaciłem 10zł :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...