Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż samopoziomowania do Audi A4 Fotostory - update do dynamicznego.


bidzio1

Rekomendowane odpowiedzi

Zestaw leży i kurzy się dobry rok,i nie mam czasu założyć, z Twoim tourialem może się za to szybciej zabiorę:wink: rewelka opis.

Nie mam jedynie instalacji, ale to nie problem, powiedz mi tylko dużo przewpdu trzeba na jej wykonanie? jaka fotka całej istalacji wyjętej z auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze że nie mierzyłem. Ale to sobie zmierz mniejwięcej od kanapy z tylu do przodu pod kierownicę i kawałek dalej tak do radia. (Gala, diagnostyka itp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mam takie pytanie możne ktoś się orientuje czy czy te blachy do ktorych przykrecone sa czujniki przod i tyl (w ośce) czy one sa takie same jak w passacie b5? numery sa inne napewni ale czy one nie sa czasem takie same?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inne są poszukaj w necie jest opis montażu samopoziomowania do passata i są inne. Jak nie znajdziesz to później wyśle ci link bo mam gdzieś odłożony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest blacha z paska przednia, i kurcze wyglada praktycznie identycznie

DSC03548.JPG | kris22bln | Fotki, Zdjcia, Obrazki Fotosik.pl

tyl jest inny nawet sposob mocowania jest inny..... a nie ma moze ktos na sprzedanie tylnej blachy na sprzedaz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przednia jest taka sama ale tył jest inny, musisz szukać tylnej od a4, a najlepsze jest to że nikt nie chce sprzedać samej blachy, jedynie z czujnikiem, na allegro jedyne 150zł wołają:doh:

Mi się udało zamienić z kolegą z forum bo on miał do ośki a ja do quattro i on potrzebował moją a ja jego, dodam jeszcze że element instalacji od tylnego czujnika do wiązki w ośce i quattro jest inny (quattro ma kabel w metalowej rurce)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnnie bo mam przednia od passata aly tyl to bedzie porazka, bo jak tak patrze to mam caly yl od q i tam jest blacha inna i ciegno i koncowka z ta sruba..... a za sama ta blache wolaja prawie 90zl :facepalm: masakra jutro wjade na kanal i obadam co i jak....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co mam zrobiony orientacyjny rysunek z przyblizonymi wymiarami. Nie jest idealny ale może pomoże ci dorobić sobie ta blachę. Wiesz jak wygląda to sobie powyginasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tylko muszę to wrzucić na skaner. Bo to tak odręcznie rysowane. I mówię ideał to nie jest ale zawsze coś :-)

---------- Post dopisany at 23:34 ---------- Poprzedni post napisany at 22:29 ----------

image.jpg

niewiem czy zeskanowało w skali 1:1 czy coś przestawiło, ale są podane przybliżone wymiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest dobrze! wazne ze sa wymiary zaraz wrzucam to na karton robie szablon i wyginam blache

---------- Post dopisany at 17:51 ---------- Poprzedni post napisany at 08:50 ----------

wiec tak z dzisiejszej walki......

blacha z passata jest identyczne jak z a4 (przod)

nie musialem sciagac nadkola, jedynie lekko je odchylilem do dolnej dziury

dziur z przodu nie bylo tylko jakby zgrzewy, musialem nawircic dziury

Zdj1190cie0613_zpsafdff128.jpg

Zdj1190cie0614_zpsfc34c937.jpg

Zdj1190cie0615_zps8fef7d1a.jpg

wiazka polozona, kable przeprowadzone zostalo tylko podlczyc zasilanie, gale i diagnostyke, co do podlaczenia kabli prz pokretle dorobilem wtyczke i praktycznie wszystko bedzie p&p bez zadnej ingerencji w stara wiazke do recznej regulacji

niestety poleglem na tyle :facepalm: niewiem czemu ale szukalem miejsca mocowania czujnika na boku tak jak przy passacie.... no i niestety nie znalazlem.... ide teraz dorobic blache i jutro drugie podejscie :)

a mam jeszcze takie pytanie czy samo ciegno od oski i q z tylu jest takiej samej dlugosci? i roznica polega tylko w tym ze jedno jest metalowe a drugie plastikowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też tak było że nie było dziur z przodu. Co do ciegna jest innej długości. Jak je znajdę to sprawdze jaki jest wymiar. Jest troszkę dłuższe z tego co pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam zalozony przedni czujnik i podpiety - poszlo w miare gladko, rozprowadzona cala wiazke po aucie podpieta mase zamocowany sterownik pod tylna kanapa i wyprowadzone przewody z wtyczka na tyl..... dzisiaj znalazlem miejsce montowania tylnego czujnika do budy mam pewnw watpliwosci jak go dokrecic do belki ale okaze sie jak dojdzie caly kompletny czujnik...... wtery porobie kolejne zdjecia i postaram sie dodac jakies dodatkowe info do watku..... ogolnie oprocz tego zostalo podpiecie gali i diagnostyki ale mialem za ciemno w garazu a zapomnialem lampy z domu zeby to podlaczyc....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niewiem jeszcze nie liczylem....

---------- Post dopisany 09-04-2013 at 19:46 ---------- Poprzedni post napisany 05-04-2013 at 09:29 ----------

oki wiec tak: dzisiaj założyłem brakująca resztę i po malych przygodach wszystko dziala...

co do montazu na tylnej belce to pierwsza niespodzianka:

w miejscu gdzie powinien byc przykrecone ciegno do belki (to tzw kopytko) u mnie bylo przykrecone takie cos

Zdj1190cie0620_zps8c5afc35.jpg

po odkreceniu mocowanie pieknie pasowalo w otwory po srubach

Zdj1190cie0622_zpsd94434bf.jpg

Zdj1190cie0623_zpsf9dc9068.jpg

a element ktory odkrecilem od belki przykrecilem spowrotem do dolnej czasci belki sa tam identyczne otwory, niestety musialem skrocic kawalek sruby od "kopytka" ktora przykrecilem do belki poniewaz wystawala za daleko i ten odkrecony element nie chcial dojsc do konca, po skroceniu sruby wszystko pasowalo

tu jeszcze jakies ujecie od drugiej strony

Zdj1190cie0624_zps1a55cb4d.jpg

CO WAZNE nie patrzcie na moich fotkach w jakiej pozycji jest ciegno bo bylo zalozone zle, teraz jest juz oki ale ne zrobilem fotek tak jak w pierwszym poscie

a i niewiem czy Michal poprawiles juz w pierwszym poscie

zolty przewod u mnie byl na pinie3

a brazowo/bialy na pinie4

czyli odwrotnie jak w opisie w pierwszym poscie

Zdj1190cie0625_zpsa06c41f0.jpg

jeszcze co napisze to gdyby ktos bral sie za zakladanie to po zalozeniu jak wyskoczy blad

ScreenShot004_zps530fdea2.png

nalezy wykonac adaptacje jak w pierwszym poscie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie zmieniłem zaraz to zrobię. Ale błąd w numerach pionów ale kolory się zgadzały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz dlaczego tak mogło być? Bo opis pionów brałem z niemieckiej strony i opis był do polifta i może źle sprawdziłem u siebie i nie postawiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...