Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Proszę o porade opony Kormoran


Dumel

Rekomendowane odpowiedzi

Czy oponki firmy kormoran są coś warte..? konkretnie chodzi mi o letnie model 'Gamma b2' 225/40 18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie też nie tak dawno odkryłem że robią w tym rozmiarze.

A jak z ceną ? Znalazłeś jakąś dobrą ofertę ?

Też jestem bardzo ciekawy jak sie sprawują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy oponki firmy kormoran są coś warte..? konkretnie chodzi mi o letnie model 'Gamma b2' 225/40 18

Według mnie napewno będą lepsze od chińczyków które pewnie nie wiele taniej wyjdą

i od używek które ktoś z jakiegoś powodu zdjął

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę zaniżyłeś cenę.. najtańsze Toyo jakie znalazłem w tym rozmiarze i profilu 1860zł.. a Kumho 1820zł.. tak że jest spora różnica cenowa..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś miał zamiar kupować jakieś budżetowe -typu Barum czy Fulda to myśle że mozna spróbować tych Kormoranów. Mogą być tej samej klasy. Przynajmniej powinny. Kiedyś polacy robili całkiem dobre opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę zaniżyłeś cenę.. najtańsze Toyo jakie znalazłem w tym rozmiarze i profilu 1860zł.. a Kumho 1820zł.. tak że jest spora różnica cenowa..

Może trochę ...

Kumho KU37 225/40R18 92 W XL 396.00 zł

Kumho KU37 225/40R18 92 W XL - InOpony.pl

Toyo Proxes T1-R 225/40R18 92 Y ZR 435.00 zł

Toyo Proxes T1-R 225/40R18 92 Y ZR - InOpony.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ten rozmiar.

Nexen... to już wolę Kormorana.

Niestety takie marki nie budzą zaufania, może wśród użytkowników Daewoo Tico...

Nexen to firma koreańska produkująca opony o całkiem niezłych parametrach, porównywalnych do parametrów opon droższych o 100-150 zł , więc nie widzę powodów aby przepłacać. korekta :decayed:Nexen N9000 225/40R18 92 Y XL - InOpony.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie używałem opon Kormoran o takim rozmiarze, ale zasadniczo używałem "Kormoranów". Uważam, że robią dobre opony i można śmiało je polecić. Przypomnę, że firma należy obecnie do koncernu Michelin i nie sądzę, żeby w jakiś drastyczny sposób odbiegała jakością od innych opon w tym przedziale cenowym. Osobiście jestem zdania, że jest własnie odwrotnie - in plus... Zarówno Kormoran i Dębica robią bardzo dobre opony. Od lat jeżdżę na zimówkach z Dębicy. Używałem opon różnych producentów Barum, Fulda, Bridgestone czy obecnie Pirelli i nie widziałem jakiejś szczególnej różnicy na niekorzyść opon polskich producentów. A co do opon koreańskich, to stoję na stanowisku, że również nie ma ich co dyskredytować, ponieważ wielu szanowanych przewoźników drogowych kupuje opony do aut ciężarowych - własnie koreańskich producentów...

A do różnego rodzaju testów opon też należy podejść zdroworozsądkowo, bo to jest ogromny światowy biznes i potężne lobby producenckie. Zwróć uwagę, że biorąc do ręki jakąkolwiek gazetę motoryzacyjną zdarza, się, że wyniki tych samych opon są różne w zależności od redakcji.:wink:. Dlatego rozsądek przede wszystkim. Wracając do opon, ja się zakupu polskich opon nie boję i w przyszłości na pewno będę takie kupował. A kwestii bezpieczeństwa nie należy nigdy mylić ze zdrowym rozsądkiem i gwarantuję, że polskie opony spełniają wszystkie rygorystyczne normy bezpieczeństwa. P.S. I nie pracuję w branży oponiarskiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja też będę łatwił chyba znajmemu te kormorany po 300zł i zobaczymy co powie:naughty: Wyglądają nieźle i tak jak piszecie pewnie chińszczyzna się kryje i jako tako można dorwać sie do gwaranta:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej że na etykietach testów unijnych wypadają praktycznie tak samo jak opony o 600zł droższe.. :wink: myślę że to jest oferta nad którą można się poważnie zastanowić.. :jerk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak produkują ale tylko 13,14,15 Kormoran Snowpro ..

i Kormoran WINTER C S20 do dostawczaków.. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czytając temat od początku skłaniam się ku tym oponom coraz bardziej, ale proszę Was o poradę, tych którzy je użytkowali. Czy drugi raz byście je kupili. Ojciec jeździ na dębicach i słowa złego nie może powiedzieć. Nigdy wcześniej nie miałem styku z polskimi firmami (Kormoran w sumie w grupie Michelin) i stąd moje obiekcje. Cena wychodzi wręcz śmieszna 169,50 zł za szt. 205/55/16

Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałęm tą opone kiedyś na żywo nową i musze powiedzieć, że ma strasznie mało nalane bieżnika, tak jakby ktoś już na niej jeżdził ze 2 sezony. Widać to też na przykładowychzdjęciach, że bieżnik jest płytki. Inne opony mają głębokość bieżnika nawet po 9 mm a tutaj jakieś 5. To taka moja drobna uwaga .

Edytowane przez jospethe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...