Skocz do zawartości
IGNOROWANY

przyciemnianie wkladów lamp przednich


Gość adus20

Rekomendowane odpowiedzi

No rozklejac to chyba bede bo bym sobie prysnal na czarno. Tylko zastanawia mnie jak wyciagne te szkielka pomaranczowe to jak to bedzie swiecilo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro szkiełka są pomarańczowe, to żarówka kierunkowskazu za nimi jest biała (w tylnych światłach z kolei zielona :naughty: ). Jak wyciągniesz plastiki to i żarówki musisz dać inne świecące pomarańczem, np. coś takiego Chrom Blinkerlampen Osram Diadem verchromt PY21W Blinkerbirnen 12V 21W BAU15s | eBay

A tu idzie dostać nawet przezroczyste plastiki w miejsce pomarańczowych Audi A4 B7 Scheinwerfer Xenon Blinker Weiß Nachrüstset Neu! | eBay

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak u mnie wyszło, porównanie jedna już po, druga przed.

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/b32d46d723bf.jpg

Kolego czekam na twoj tutorial i fotki na samochodzie, bo wyszlo zaje$$$$$scie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutorial jest prosty :wink:

1. Rozgrzewamy piekarnik do 80-100st.C

2. Jak nie ma żony to wsadzamy do niego reflektor i czekamy od 5minut, czasami może zejść się i 10/15min.

3. Wyciągamy wypieczoną "bułeczkę" i rozklejamy.

4. Bawimy się środkiem: malujemy wkłady, zmieniamy kierunki lub wywalamy pomarańcze itp.

5. Sklejanie lampy za pierwszym razem jest możliwe na starym kleju.

6. Ja najpierw pościągałem palcem klej na środek (jest dość plastyczny)

7. Następnie dwie połówki spowrotem do piekarnika na parę minut, by klej znowu wyraźnie zmiękł.

8. Składamy dwie połówki i zakładamy spinki.

Pamiętać trzeba by przed sklejeniem dobrze sobie umyć i wyczyścić klosze od środka.

Parę fotek operacji na starej lampie. Więcej nie mam, robiłem wszystko w nocy i nie było czasu na pstrykanie:

c937732bd21d.jpg

ed3c230e68a4.jpg

cb3cda192120.jpg

28b16c1eac82.jpg

05c4dafdcdde.jpg

Efekt na aucie:

804fe25e34e3.jpg

540148fb6e37.jpg

c73054f4df02.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne... A jakiej farby użyłeś ? Czarny mat w sprayu ? I skąd dorwałeś inna inny odbłyśnik na kierunkowskazy ?

przymierzam się do tego zabiegu ale jak już wyciągnę lampy to chciałbym zrobić je na ideał czyli regeneracja odbłyśników, spolerowanie szkieł itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw dałem podkład na plastik firmy MOTIP, a potem czarny półmat DUPLI-COLOR.

Białe szkiełka wyciągnąłem z drugich lamp, kupiłem połamańce na swapa :decayed:

Odbłyśników chyba nie będziesz musiał regenerować, w moich były idealne, w tych na części też b.ładne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Ja mam srebrne auto więc chyba pomalowanie lamp na czarny nie będzie dobrze wyglądać?

A moje pytanie co do pomarańczowych kierunków.. jak się je wywali to wystarczy zmienić na chromowaną żarówkę czy trzeba koniecznie wstawić te przeźroczyste plastiki zamiast pomarańczowych? Tak jak zrobiłeś Ty bo właśnie ciężko znaleźć te białe (przeźroczyste) plastiki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozklejałem lampy bez podgrzewania, ściągnąłem spinki i delikatnie śrubokrętem oddzielałem obie części :) Po złożeniu podgrzałem łączenia suszarką i nic nie paruje :) Ale po podgrzaniu w piekarniku pewnie jeszcze łatwiej się rozkleja. Niedługo będę powtarzał operację to sprawdzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne... A jakiej farby użyłeś ? Czarny mat w sprayu ? I skąd dorwałeś inna inny odbłyśnik na kierunkowskazy ?

przymierzam się do tego zabiegu ale jak już wyciągnę lampy to chciałbym zrobić je na ideał czyli regeneracja odbłyśników, spolerowanie szkieł itd.

Napierw musisz zmatowic powierzchnie później przetrzec benzyna extrakcyjna lub zmywaczem silikonowym

możesz dac bez podkładu np taki

boll-lakier-do-zderzakow-plastikowych.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Ja mam srebrne auto więc chyba pomalowanie lamp na czarny nie będzie dobrze wyglądać?

A moje pytanie co do pomarańczowych kierunków.. jak się je wywali to wystarczy zmienić na chromowaną żarówkę czy trzeba koniecznie wstawić te przeźroczyste plastiki zamiast pomarańczowych? Tak jak zrobiłeś Ty bo właśnie ciężko znaleźć te białe (przeźroczyste) plastiki :wink:

Można i bez tych białych szkiełek, ja chciałem mieć jak w ori :wink:.

Uważam, że do srebrnego pasowały by idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiada ktos zdjecie lamp pomalowanych na czarnoo + grill w chromie

Proszę bardzo

crrwl8wy.jpg

Edytowane przez plxhorrorx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie właśnie rozebrałem lampy i walczę z wyciągnięciem tego plastiku z pomarańczową szybką dwie śrubki odkręcone co jeszcze może tam trzymać ?? Jak demontowaliście pomarańczową szybkę ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz śrubek są jeszcze zatrzaski. Dawno to robiłem, ale pamiętam że nie było łatwo:/ Załóż sobie jakieś rękawiczki, bo jak pomażesz odbłyśniki to będzie słabo :/

Na pewno musisz wyciągnąć ten chrom, w który jest włożona ta pomarańczowa szybka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A da radę połamać pomarańczową lampkę nie wyciągając całego elementu ?? bo już nie mam pomysłu jak to zrobić :/
Reszta pomalowana na czarny mat czeka na poskładanie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...