Skocz do zawartości
IGNOROWANY

wskazanie benzyny przy pełnym fisie


kwapaa

Rekomendowane odpowiedzi

witam. przymierzam się do zamontowania u siebie pełnego fisu. i nurtuje mnie jedno pytanie. otóż podobno jak się jeździ na gazie, a auto ma pełny fis, to mimo że się jedzie na gazie to powoli opada wskazówka od benzyny w baku. chciałbym się dowiedzieć czy da się jakoś to ominąć żeby wskazówka benzyny pokazywała faktyczną ilość wachy w baku, a nie że jak się przyciśnie pedał przez pare/parenaście km to wskazówka opada mimo jazdy na lpg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto ci takich bzdur naopowiadał , jak instalka LPG nie wyrabia i podpiera się PB to waha znika :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-132/all-b6-wymiana-przelacznika-wycieraczek-odblokowanie-pelnego-fis-16394/index40.html

tutaj ktoś mnie pouczył o takowym zachowaniu się wskazówki. jeszcze w tym samym temacie na stronie 8 coś pisze użytkownik kerczi o takim zachowaniu.

dodam że mi instalka lpg wyrabia i jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się przełączenie na pb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że nie przełącza się na Pb nie oznacza że jest wydajna , zrób test :wyjmij bezpiecznik od pompy paliwa i przejedź się na Lpg do odcinki , a co do wskazań fisa , jak jest dobrze wystrojona to ma pokazywać spalanie jak na PB , a różnicę w ilości spalonego Lpg ok 20% widzisz przy dystrybutorze.:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie opadanie wskazówki przy jeździe na LPG występuje w nowszych francuzach,trzeba zakładać na pompie paliwowej jakiś emulator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche jest w tym racji ale nie do końca, chodzi o rezerwe jak sie zapali komunikat na fisie o rezerwie to mimo że jedziesz na gazie wskazówka opada do zera, tak samo zmniejsza sie ilośc km które możesz przejechać wyświetlana na fisie. Dzieję się tak tylko jak wskazówka wchodzi na rezerwę jak jest powyżej to wszystko jest ok. Po prostu lepiej mieć zawsze przynajmniej 1/4 baku lub więcej to ważne także dla pompy w baku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche jest w tym racji ale nie do końca, chodzi o rezerwe jak sie zapali komunikat na fisie o rezerwie to mimo że jedziesz na gazie wskazówka opada do zera, tak samo zmniejsza sie ilośc km które możesz przejechać wyświetlana na fisie. Dzieję się tak tylko jak wskazówka wchodzi na rezerwę jak jest powyżej to wszystko jest ok. Po prostu lepiej mieć zawsze przynajmniej 1/4 baku lub więcej to ważne także dla pompy w baku.

Kolego mylisz się , nieraz jeżdżę z rezerwą i do puki nie przełączę na pb to nic się nie zmienia , druga sprawa to weź pod uwagę że auto odpalasz na pb i do momentu przełączenia jedziesz na nim i dlatego jego stan i ilość km się zmienia. Pozostałe kilometry masz wyliczane na podstawie śr. spalania i jeżeli ono się zmienia to ilość km do przebycia też się zmienia , a na fisie masz dwa pomiary , na 1 masz spalanie z przebytej drogi od momentu odpalenia samochodu do zgaszenia silnika , a na 2 masz śr. spalanie od momentu skasowania licznika do następnego skasowania.:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie mylę się tak jest ale ja ma b5, po zapaleniu sie rezerwy mimo że jadę na lpg wskazówka opada, dopiero zatankowanie powyżej rezerwy przywraca normalne działanie, a co mam wyświetlane na fisie to wiem , w b6 pewnie jest inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry myślałem że masz b6 , ale pierwszy raz słyszę o takim zachowaniu się wskaźnika , a kilka audi miałem i zawsze pokazywał stan faktyczny , fakt jest taki że wszystkie auta Vag mają dziwną charakterystykę wskaźnika ,do 1/2 baku opada powoli ,a poniżej strasznie szybko nie adekwatnie do przebytych kilometrów.

Ps. jaką masz instalację , masz kabelek żeby się podłączyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam LPG ale tez to zauwazylem, ze od 1/2 baku do rezerwy paliwo idzie w 'oczach', wejdzie na rezerwe to mozna jezdzic i jezdzic, smieszne :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak jest troche dziwne po prostu jak zaświeci sie rezerwa komputer nie bierze pod uwage faktycznego stanu paliwa w baku tylko wskazówka opada wraz liczba przejechanych kilometrów. Dla przykładu zapala sie rezerwa, na fisie wyświetla że moge przejechac jeszcze np. 100km jesli nie zatankuje i przejade te 100 km to fis pokazuje 0 km a wskazówka leży na E choc jest paliwo w baku.

Moja instalka to diego g3 mam kabelek, benzyny nie podbiera:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ok jak jesteś pewien że nie podbiera , to widocznie tak musi być:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie właśnie tak ktoś odpisał w linku powyżej przy końcu postu, że wskazówka opada mimo jazdy na lpg. ale skoro wy twierdzicie inaczej to zapewne macie racje, pozatym pytałem kumpla co ma passata 1.8t z pełnym fisem, i jemu wskazówka wachy nie opada wraz z przejechanymi km. czyli upewniłem się, dzięki za podpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie właśnie tak ktoś odpisał w linku powyżej przy końcu postu, że wskazówka opada mimo jazdy na lpg. ale skoro wy twierdzicie inaczej to zapewne macie racje, pozatym pytałem kumpla co ma passata 1.8t z pełnym fisem, i jemu wskazówka wachy nie opada wraz z przejechanymi km. czyli upewniłem się, dzięki za podpowiedzi!

Ty masz B6 więc tak jak pisałem w B6 nie opada, mam pełnego fisa i do puki nie będę jeździł na pb to nic się nie dzieje , kolega Łukasz13 ma b5 i u niego może tak właśnie jest :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też Mam pełny Fis i wskazówka nie opada mimo jazdy na gazie,wcześniej napisałem,że taki problem jest w nowszych francuzach z zamontowana instalacją gazową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też Mam pełny Fis i wskazówka nie opada mimo jazdy na gazie,wcześniej napisałem,że taki problem jest w nowszych francuzach z zamontowana instalacją gazową.

Wiem że są takie auta w których zakłada się emulator wskaźnika paliwa , ale nie jest nim audi. Jeżeli znika paliwo w czasie jazdy na lpg to instakla podpiera się Pb, wystarcz aby w ustawieniach nie była odhaczona opcja "wyłącz przy pierwszym błędzie" czy jakoś tak , i lpg przełącza się na PB bez naszej wiedzy i z powrotem powraca na LPG , dlatego podsunąłem test z bezpiecznikiem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wyłącz przy pierwszym,tylko może ma nisko ustawione maksymalne obroty na LPG i po ich przekroczeniu przerzuca na PB

---------- Post dopisany at 22:51 ---------- Poprzedni post napisany at 22:49 ----------

też Mam B5 i nic takiego się nie dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu tak jest ale jest, gdzieś na forum też czytałem o tym, zaznaczam że dzieję się to tylko na rezerwie jak paliwa jest więcej wskazówka normalnie stoi w miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...