Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.9 TDI AVF program Fabryka-Mocy.com Lublin


Skruszo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pacjent Audi 1.9 TDI AVF Seria

Wykres serii:

wykreszhamowania.jpg

Wykres po modzie:

programba.jpg

Mam takie pytanie ... czy nie za dużo tych koników trochę wyszło ? Auto fajnie chodzi może moment nie jest zbyt wysoki ale zastanawiam się czy tak duża moc nie wpłynie znacząco na żywotność silnika .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm może ktoś jeszcze ma podobne zdanie ... ? bo chciał bym się dowiedzieć co inni sądzą na ten temat... bo jeżeli faktycznie jest coś nie tak to wolał bym za wczasu pojechać ewentualnie na korektę programu niż później naprawiać zniszczone podzespoły :kwasny:

Dzięki dziadek za szybką odpowiedz:wink: pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam jeśli kogos uraze bo nie chce siac plotek, ale czy to nie jest kolejny wykres z fabryki mocy w ktorym jest na dzien dobry 10km wieksza seria?

Poprzedni było 1.8T na seryjnych gratach na 210KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówi Dziadek moment trochę wyżej bym poprowadził żeby maksymalny był w granicach 2300-2400 a tym samym poprawił żeby był za to bardziej płaski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn ten diesel może mieć taką moc w serii bo jak kiedyś się brałem z paskiem b5FL 1.8T 170KM u mnie było dwie osoby a u niego 4 to szliśmy łeb w łeb...

W każdym razie mi na cyferkach na wykresie nie zależy chce tylko poczuć trochę wiecej mocy pod nogą no i żeby to sie nie posypało zaraz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma 350nm przy 2tys wiec to tak normlanie,prawie kazdy zestaw na brd i gtb ma takie wartosci przy tych obrotach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki dziadek za szybką odpowiedz:wink: pozdro

loozik ale naprawdę jest boom nisko a później szybko spada - można by to dac później i wyciągnąć żeby był on dostępny dłużej tak jak

wspominał grzegorzman - popatrz w dziale wykresy po modyfikacji czy jak on tam się nazywa jak Rogal np prowadzi wykresy ładnie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok po patrze sobie :) co do mocy i tego jak się wkręca jest naprawdę fajnie ... zauważyłem że chłopaki sprawdzili moje średnie spalanie to takie całościowe na 2 kompie a tam jest 5.8 wiec jeżdzę dość ekonomicznie więc może dlatego dali mi większego buta na początku bo raczej operuje w niskim zakresie obrotów tak około 2-2.5 k obr. Chodzi mi głównie o to czy przy takiej konfiguracji nic złego nie bedzie sie działo :wink: bo jak nie to :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bałagan to się może zrobić jak przy niskich obrotach dasz pedał w podłogę - wtedy ten max moment obrotowy który masz tak nisko da popalić dwumasie - nic poza tym nie powinno cierpieć - no może półosie - no ale im chyba się nic nie stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przesadzajcie z tym niskim momentem niektórzy mają sporo więcej w cięższych zestawach i jest ok wiec niema co sie bać a jeszcze jak by było jak piszecie zawyżony moment to już w ogóle nie ma się co przejmować, a momentu dalej się nie da zrobić bo turbina nie dmuchnie na wyższych obrotach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porownujac ten wykres do nedweda to widac ze da sie troche lepiej rozlozyc moment,ale to juz kwestia kto to robi i na ile pozwala dane auto.

View image: M4 RIOO GMAIL COM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj to jak nic się nie będzie działo to git... żaden ze mnie szarlatan na drodze :) ścigał się przecież też nie będę .... no może od czasu do czasu z jakąś BMką :decayed:

Dzieki panowie za pomoc :) pozdrawiam:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Skruszo ma więcej momentu przy 4000rpm niż ten wykres M4 RIOO, gdzie nie ma nawet 300, a jest ok 283Nm, ale to dlatego pewnie, że już z max mocą też problem, od 3700 już nie wzrasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma 350nm przy 2tys wiec to tak normlanie,prawie kazdy zestaw na brd i gtb ma takie wartosci przy tych obrotach.
dokładnie "prawie" każdy :evil2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm... niech zgadne ..ktos tu ma 390??:decayed:

I to wcale nie dzięki jakiemuś kosmicznemu doładowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...