Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż nieoryginalnego haka - co z instalacją elektryczną?


tomash77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zdecydowałem się na zamontowanie haka holowniczego w swojej A4ce B5. Mój wybór padł na to: HAK AUDI A4 KOMBI 1995-2001 + WIĄZKA (2940135875) - motoAllegro

Do haka dołączona jest uniwersalna wiązka elektryczna za 15 zł. W sieci natomiast znalazłem to: Wiązka Audi A4 Avant (B5) Haki, haki holownicze, haki samochodowe REMMS Janusz Michalak-wiązki uniwersalne, wiązki dedykowane, wiązki elektryczne.

Jak widać, jest to dużo bardziej rozbudowana wiązka, zawiera też chyba jakiś moduł.

Zastanawiam się teraz, czy zakładać uniwersalną wiązkę czy zakupić tą rozbudowaną. Nie chcę mieć w przyszłości problemów z instalacją elektryczną przez instalację haka. Samochód jest z 1999 r po lifcie ale nie ma FISa ani kontrolek spalonych żarówek.

Czy ktoś z Was przerabiał montaż nieoryginalnego haka i mógłby podpowiedzieć jak rozwiązał sprawę instalacji elektrycznej?

Będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój ma FIS i kontrole spalonych żarówek i mam uniwersalne gniazdo więc spoko zakładaj uniwersalne gniazdo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tamtym roku tez zakładałem hak marki krzak z allegro i tez mialem ten dylemat. w końcu podłączyłem bezposrednio pod lampy bez zadnego modułu i wszystko działa jak trzeba.

jeszcze jedna rada: nie przepłacaj za hak. ten co pokazałes jest z uciagiem 1800kg i kosztuje 340 plus 25 zl wysyłka, a ja kupiłem z uciagiem do 2000kg za 220zl plus 20 zl wysylka od sprzedajacego autoszarmach. z tego co widze na aukcji niczym szczególnym sie nie różnia:hi:

---------- Post dopisany at 10:14 ---------- Poprzedni post napisany at 10:08 ----------

a i ten mój ma dodatkowo ocynkowana kule

NOWY OCYNK HAK HOLOWNICZY AUDI A4 2000 KG HAKI (2941113727) - motoAllegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hak marki krzak:decayed: w pełni zdaje egzamin, wiązka uniwersalna dostarczona wraz z hakiem nie sprawia problemów - podłączasz bezpośrednio przy tylnych lampach.

Jeszcze jedno w temacie, 5 amperowy bezpiecznik od świateł pozycyjnych może nie wytrzymać gdy podłączysz np. lawetę z dużą ilością obrysówek, ale to nie problem:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki koledzy za pomoc. Co do haka to już jest kupiony, co prawda nie z allegro, ale ten sam model, który pokazałem. Kolega załatwił mi go z dobrym rabatem. Przy wyborze sugerowałem się bardziej dobrą opinią Auto-Haka Słupsk niż ceną i uciągiem. Nie zamierzam ciągać lawet, więc 1800 kg uciągu jest dla mnie wystarczająca. Czytałem, że z niektórymi hakami "no name" z allegro bywają problemy z montażem z powodu nie pasujących otworów montażowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hak marki krzak:decayed: w pełni zdaje egzamin, wiązka uniwersalna dostarczona wraz z hakiem nie sprawia problemów - podłączasz bezpośrednio przy tylnych lampach.

Jeszcze jedno w temacie, 5 amperowy bezpiecznik od świateł pozycyjnych może nie wytrzymać gdy podłączysz np. lawetę z dużą ilością obrysówek, ale to nie problem:wink:

lawete ciągasz audicą??:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja A4 teścia przyciągnąłem na lawecie punciaka z wa-wy:decayed: obyło się bez problemów nie licząc spalonego bezpiecznika od pozycyjnych:wink: wiem wiem nie do końca legalne ale za to koszt śmieszny, paliwo wraz z wypożyczeniem lawety 150zł:decayed:.

Audi było cięższe od tego co ciągnęliśmy i nie było problemów z hamowaniem i prowadzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...