Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Co to za wyciek ?


roman999

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was! Od kilku dni jestem posiadaczem Audi A4 B8 z silnikiem 2.0 TDI 100kW. Dzis zauwazylem ze cos jest wysmarowane olejem pod maska. Ponizej wklejam link do dwoch zdjec. Pierwsze przedstawia lokalizacje wycieku patrzac na przod auta a drugie sam wyciek. Czy ktos moglby mnie oswiecic co to moze byc I czy jest to powazny powod do niepokoju? Z gory dziekuje za wszelka pomoc.

http://imgur.com/CLdR3hv.jpg

http://imgur.com/5lXBzoZ.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sie nie myle to chyba odma z silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odma? Mozna prosic bardziej lopatologicznie ?:-) Ten wyciek jest gdzies na wezu od filtra powietrza.

---------- Post dopisany at 23:18 ---------- Poprzedni post napisany at 23:17 ----------

Auto ma nakulane 190tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odma- odpowietrzenie skrzyni korbowej, tak mi cos swita ze szkoly:kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:decayed: Raczej z tego co mi sie wydaje to moze tam jakies uszczelnienie ci poszlo jak wchodzi do tej wiekszej rury tak lopatologicznie i temu sie poci:kox: zobaczymy jak sie wypowiedza madrzejsze glowy:wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ze jak auto ma oryginalne 190tys to nie ma sie czym martwic . Ściągnij rurkę wyczyść to dokładnie jeżeli tam jest oring uszczelniający wymień go nowy i obserwuj co sie będzie działo . Ogólnie bez paniki . Jaki jest stan oleju ?? Zbyt wysoki stan może spowodować ze będzie tam mokro bo silnik wyrzuca opary oleju odma !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jak widzę coś takiego u siebie to tłumaczę sobie to tak " jest zapocenie znaczy że olej jest w silniku" :D

---------- Post dopisany at 10:05 ---------- Poprzedni post napisany at 10:04 ----------

do póki nie robi kropki pod autem nie jest źle tak po za tym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i calkiem mozliwe, ze tak sobie z tej odmy po zewnetrznej stronie rury Filtr-turbina cieknie... nastepnie po turbinie cieknie w dol syfiac tez moze waz Turbo-intercooler i kapie nastepnie na oslone

Oczywiscie tez bedzie osyfiony waz filtr-turbo od srodka i moze nawet "dzieki temu" zbiera sie olej z intercoolerze...

Tym wlasnie roznia sie samochody nowe od uzywanych (w tym pierwszych takich rzeczy nie ma... przynajmniej gdy stoja w salonie i czekaja na klienta:) )

Obstawiam, ze to nie jest "awaria"

Pozdrawiam,

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2010 rok i 190tys:wink: a za 10 lat ktoś kupi to auto z przebiegiem 180tys:wink: oczywiście nie pisze ze właściciel bedzie miał cokolwiek z tym do czynienie , bardziej mam na myśli kolejnych użytkowników:banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym przebiegiem to Wam powiem ze tez jestem zalamany, jak mozna w 2 lata przejechac 190tys :) W Polsce z tego przebiegu daloby sie zrobic 90tys :) Ale jestem pewien co do przebiegu bo dzwonilem juz do dwoch serwisow audi i to samo mowili o przebiegu przegladow itd. Hm sprobuje zdjac ten waz i przeczyscic, jesli nie uda mi sie to musze zapytac w serwisie ile by kosztowal taki zabieg u nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to auto nie mialo jednego kierowcy napewno bylo sowicie butowane po autobahn sam to zrob nie jest to pewnie skomplikowane zapoznaj sie z etka sam rozbierzesz bedziesz wiedzial co jest a w serwisie nawciskaja Ci ciemnot i zabulisz za nic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wole taki przebieg w dwa lata robiony na autostradzie w Niemczech jak z Polski 100000 tys przebiegu po naszych drogach w 5 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...