Skocz do zawartości
IGNOROWANY

2.5TDI vs "oranżada" oto jest pytanie ;)


pastaldo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam głupie (a może i nie) pytanie :decayed:

Jak silniki a w szczególności 2.5TDI sie sprawują napędzane "oranżadą"/opałem ?

Chodzi mi po głowie kupno samochodu z takim silnikiem i myślę o oszczędnościach :wink:

Powiedzmy że miałbym dojścia do sporej ilości tego kolorowego paliwka.

Wiem że AFNem można jeździć bezkarnie bo szwagier zrobił juz tysiące km na tym wspaniałym paliwku i jest ok a i ja miałem z nim przygodę i spalanie wyszło mniejsze niż na zwykłym ON :polew:

A jak to się ma w 2.5TDI? Chodzi o 2.5TDI 180KM z 2002r :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są i tacy co jeżdżą na OO mając PD. Ja bym się nie odważył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile nie jest na PD i CR to nic innego tylko ogień i do przodu :grin::grin:

Powiedzmy że licze na to ale boje się troche tej pompy vp44

pompa vp44 nie za bardzo lubi nieczystości :kwasny:

o nieczystości to bym się nie martwił bo wiele razy się spotkałem z opałem dużo czystszym niż gnojówka na stacji. Pytanie tylko jak ze smarowaniem lub innymi bolączkami tych pomp?

Są i tacy co jeżdżą na OO mając PD. Ja bym się nie odważył
tego tez bym się bał ale pompa to pompa :wink:

Bo powiem tak, planuje zakup A6 C5 z takim silnikiem przez konieczność. Wolę 1.9TDI ale zalezy mi na Quatro :decayed:

Założenie jest takie że jak padnie silnik to pójdzie w jego miejsce 1.9TDI :naughty: A co póki będę miał tego rzłopiącego smoka wolałbym troche taniej jeździć :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.5 TDI nie kupuje się by oszczędzać. VP44 są delikatne, to nie VP37, któremu mogłeś wlać do baku wszystko, co przeszło przez pończochę i było gęstsze od wody. Jak już będziesz chciał wlewać opału to dolewaj oleju rzepakowego. Opał jest suchy a rzepaczek tłuściutki niczym udo pięknej kobiety na plazy skropione oliwką :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie posiadając silniczek 1.9 TDI ten 90konny też mogę trochę dolać czerwonego? czy nie polececie? bo mam trochę tego kompociku w zapasie:decayed:

Osobiście znam ludzi którzy śmigają na tym i nic innego nie chcą widzieć na oczy, twierdzą nawet że samochód mniej pali i lepiej śmiga :wink:

bo u mnie w okolicy bardzo chrzczą paliwo:shock3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.5 TDI nie kupuje się by oszczędzać. VP44 są delikatne, to nie VP37, któremu mogłeś wlać do baku wszystko, co przeszło przez pończochę i było gęstsze od wody. Jak już będziesz chciał wlewać opału to dolewaj oleju rzepakowego. Opał jest suchy a rzepaczek tłuściutki niczym udo pięknej kobiety na plazy skropione oliwką :naughty:

Chyba że tak jak powiedziałem kupuje się takie bo inaczej sie nie da :kwasny: O 10000000 razy bym wolał poczciwe 1.9TDI gdyby było z Q. Z silników jakie mnie interesują to w sumie 1.9TDI albo 1.8T ale jednego niema z Q a drugie znaleźć to jak igłe w stogu siana.

Mówisz że 2.5 sie nie kupuje by oszczędzać. Spalanie w trasie pewnie nie jest jakies okrutne bo koło 7l/100 powinno wyjść ale miasto już się robi nie miło :kwasny:

Mówisz o dolewaniu rzepaku. Pewnie to była forma żartu :whistling: A poażnie jakby dolewać powiedzmy na bak opału literek czegoś własnie co by smarowanie poprawiło. Może nafta albo mixol :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 90'tki lej śmiało ale tylko pewnego pochodzenia.

@pastaldo

Rzepak nie był absolutnie żadnym żartem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 90'tki lej śmiało ale tylko pewnego pochodzenia.

@pastaldo

Rzepak nie był absolutnie żadnym żartem.

no to mnie zamurowało z tym rzepakiem :shock3: o mixolu słyszałem ale na to bym nie wpadł. Mimo wszystko dzięki za podsunięcie tego kontrowersyjnego pomysł :wink:

Panowie posiadając silniczek 1.9 TDI ten 90konny też mogę trochę dolać czerwonego? czy nie polececie? bo mam trochę tego kompociku w zapasie:decayed:

Osobiście znam ludzi którzy śmigają na tym i nic innego nie chcą widzieć na oczy, twierdzą nawet że samochód mniej pali i lepiej śmiga :wink:

bo u mnie w okolicy bardzo chrzczą paliwo:shock3:

Potwierdzam :decayed: Mój AFN bardzo sobie chwalił oranżadkę :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu kontrowersyjny pomysł? Rzepak bardzo tłusty jest :wink: W każdym sklepie go kupisz a że dopuszczony jest do sprzedaży i spożycia to wymagane jest by był oczyszczony itp. W końcu diesel był wymyślony jako silnik spalający olej z orzeszków arachidowych:decayed:

A co do OO. Dobre OO jest bardziej kaloryczne niż chrzczone ON. Prościej kupić dobre OO niż dobre ON.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to skoro polecasz do OO rzepak to jakiej ilości? :decayed: Bo nie wiem czy napadać na biedronkę czy detalicznie kupowac :wink: Ewentualnie ile mixolu na bak? Z tego co wiem to tam bak 70l :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzepaku, mając na myśli olej do frytek z Biedronki to bym nie polecał, ale bioester (B100) z Bliskiej jak najbardziej się do tego nadaje :whistling:

Mixol zmniejsza i tak już niską liczbę cetanową red bula ( skłonność do samozapłonu), co może w niskich temperaturach powodować utrudnione uruchamianie silnika :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu kontrowersyjny pomysł? Rzepak bardzo tłusty jest :wink: W każdym sklepie go kupisz a że dopuszczony jest do sprzedaży i spożycia to wymagane jest by był oczyszczony itp. W końcu diesel był wymyślony jako silnik spalający olej z orzeszków arachidowych:decayed:

A co do OO. Dobre OO jest bardziej kaloryczne niż chrzczone ON. Prościej kupić dobre OO niż dobre ON.

Apropo tego rzepaku to to ile go trzeba by dolewać jeśli sobie nie robisz jak?

piotrsob1

Rzepaku, mając na myśli olej do frytek z Biedronki to bym nie polecał, ale bioester (B100) z Bliskiej jak najbardziej się do tego nadaje :whistling:

Mixol zmniejsza i tak już niską liczbę cetanową red bula ( skłonność do samozapłonu), co może w niskich temperaturach powodować utrudnione uruchamianie silnika :hi:

Ile tego Bioestra dolać do oranżady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo tego rzepaku to to ile go trzeba by dolewać jeśli sobie nie robisz jak?

1-2l na cały bak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...