Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Filtr paliwa


audam4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam nadzieję, że ten dział będzie pasował do zapytania jeżeli nie, przepraszam i proszę o przeniesienie.

Czy częsta wymiana filtra paliwa jest na plus czy na minus? (pomijam kwestie pieniędzy:P)

Mianowicie 15 tyś km temu miałem wymieniany ten filtr teraz na serwisie znów chcę go wymienić.

Dodam, że filtr paliwa Knecht, więc raczej nie badziewie.

Tak na prawdę to wszystkie filtry wymieniam co 15 tyś km.

Filtr paliwa wydawać się by mogło, że taka wymiana co 15 tyś powinna być na plus ze względu na nasze paliwo.

A raczej nie znajomość paliwa:D

Co wy o tym sądzicie?

Auto ma przelotu 120 tyś B8 2.0 Tdi 143 KM

Czy stosowanie 4 różnych rodzajów filtrów ma jakieś znaczenie?

Np.

filtr paliwa firma X

filtr oleju firma Y

Filr powietrza firma Z...

Dodatkowo co 15 tyś wymiana filtra na filtr innej firmy.

Ma to jakieś znaczenie?

"Czy samochód w jakikolwiek sposób przyzwyczaja się?"

Za opinie dziękuję.

Pozdrawiam,

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

im częściej tym lepiej tylko czy jest sens co 15tys km ? napewno mu nie zaszkodzi ... a firmy oby dobre zakładaj sobie do woli jakie chcesz :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli paliwka odpuścić i wymienić za następne 15 tyś czyli ogólnie po 30 tysiącach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup wszystkie filtry z Knechta nie są aż takie drogie a jakość jest super. Paliwa możesz zmieniać co 30tys km. Wkłady olejowe są niewiele droższe niż filtron, paliwa też wkład jest nie dużo droższy niż konkurencja. Filtron to porażka do B8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli paliwka odpuścić i wymienić za następne 15 tyś czyli ogólnie po 30 tysiącach?

mi się wydaję że co 30tys wystarczy bo producent to nawet rzadziej wymaga ale na nasz Polski rynek i jakość paliwa moim zdaniem co 30tys km będzie ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent wymaga 60tys. Biorąc pod uwagę dodatek bio w paliwie i różną jakość 30tys wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za pomoc (wrclaguna również :))

Co do książki nie chciałem się nią sugerować, właśnie 60 tyś ciekawe.

Wszystko w temacie wiadomo.

Dziękuję.

Pozdrawiam,

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od spodu auta mniej więcej na wysokości fotela od pasażera:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni jestem właścicielem A4 B8 2,0 CR.Podpinając się pod wątek - czy ktoś z Kolegów wie może, gdzie w tym modelu znajduje się filtr paliwa?

Wymieniałem tydzień temu ;) tak jak napisał sysek27 jest od spodu autka, musisz odkręcić kawałek plastikowej podłogi potem jeszcze taką małą osłonkę metalową na 2 śrubki i filtr sam wyskakuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Wprawdzie był zmieniany przy 120 kkm, a teraz ma niecałe 160, to jeszcze powinien około 20 przefruwać, ale z wielkim zapałem poznaję to auto i każda informacja jest dla mnie cenna. Jednak jest sporo różnic na plus w porównaniu z B5 ,chociaż z różnych opisów wynika, że chyba nic nie zastąpi starej, dobrej jednostki 1,9 TDI :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie: czy oprócz filtra paliwa w B8 - tego , który jest pod podłogą; to czy przy samym silniku jest jeszcze jeden filtr, tylko że oczywiście innego typu? Czy zastosowano tylko ten jeden - cylindryczny - pod podłogą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...