Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Skrzynia wybór oleju


irlandczyk007

Rekomendowane odpowiedzi

raczej motul i liqui moly. U mnie przy dużych mrozach "haczy" dwójka, ale w ASO powiedzieli że skrzynie VW tak mają i takie zachowanie na mrozie jest możliwe. Jeśli w normalych warunkach pracuje normalnie to lepiej nie grzebać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi też haczyła dwójka zmieniłem olej na castrol i zero poprawy może skrzynię te tak mają ale spróbuje zmienic ole na motul

spróbować nie zaszkodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to jest normalne. Ja zmieniłem olej na Shell`a i jest jak było tzn. tak samo jak u was. Jeżdżę od czasu do czasu audi 80 B4 i tam jest tak samo, że jak zimny to na początku biegi ciężko wchodzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wlalem motula 75w90

a zmieniałem dlatego ze myślałem iż pomoże to na ciezka 1 i R

Jest tak samo wiec to raczej wina przebiegu skrzyni niż oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.zauwazyłem iz gdy silnik jest jeszcze zimny biegi szczególnie 1,2 i wsteczy mocno twardo wskakuja.

Mysle nad wymianą oleju do skrzyni.

Jaki olej polecicie? Castrol,mobil, motul a moze liquid molly?

Moje autko 1.6 alz 2001 b6

gear 300 75w-90

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed wlaniem tego oelju biegi zmieniałem dwoma palcami , teraz zmieniam jednym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ten

---------- Post dopisany at 19:50 ---------- Poprzedni post napisany at 19:48 ----------

Zresztą wejdź na stronę motula i w opcji dobierz wg samochodu samo Ci poda na jakim oleju powinieneś jeździć ile wchodzi jaki olej do skrzyni ile tego oleju itp itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mojego mechanika to wina gładkich zamiast "żebrowanych" synchronizatorów które są zastosowane na 1 i 2 biegu tam się zbiera syf i biegi wchodzą coraz gorzej, bolączka VW i Audi.Można zmienić synchronizator na żebrowany taki jak jest w 5 biegu i jest dużo lepiej.Częsta wymiana oleju ma tu sens bo syfu mniej, ale na mrozie nie ma cudów, żeby biegi wchodziły lekko w Audioli która ma ok.300 tyś.km nalatane (na liczniku 179 tyś.km).:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 1 i r jest tak samo ale reszta biegów wchodzi lepiej

dlatego napisalem ze raczej wina przebiegu skrzyni ja 1 i R ciezko wchodzi ale mówie na reszcie biegów lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też wlałem tego castrola i zero poprawy ale spróbuje jeszcze tego motula a jak nic się nie poprawi to zostawie tego motula mimo że nie ma specyfikacji VW AUDI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...