Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zmiana softu a sprzęgło


tobi665

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Mam audi od 1,5roku i zrobiłem jakieś 30 000km. Przy kupnie już sprzęgło brało wysoko, ale nie ślizgało sie. Przez 30 000km raczej nic w tym temacie sie nie zmieniło, bierze wysoko i nie slizga sie. Przyzwyczaiłem sie do tego i tak sobie jeżdże.

Czy jesli zrobie softa na te 130-140KM (zależy ile sie da itd) to raczej wiadomo że sprzęgło trzeba robić w niedługim czasie czy wykończy sie w takim samym tempie jak i teraz bez softu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no sluchaj jak bedzie moc to i sprzeglo sie skonczy.poza tym ciekawe czy miales juz robione sprzeglo a jesli nie to ile juz masz nalatane bo jak sporo to wiadomo ze sprzeglo sie skonczy.mi np. po sofcie przy 150 tys. sie odezwalo i trza bylo wymieniac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nalatane mam obecnie 245 000km i jest to realne tak na 90%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie robiłem, wyciąg z ASO mam do 150 000 km i nigdzie tam nie doczytałem żeby było robione, to jedynie między 150 000km a 215 000, ale to raczej tak wysoko by nie było

czyli nie mam pojecia czy było robione hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak podniesiesz mu moc to niestety trzeba sie z tym liczyc ze sprzegielko szybciej szlag trafi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki, czyli musze liczyc że chip u mnie będzie kosztował z 2500zł jak coś hehe,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to że sprzęgło bierze wysoko nie nie jest wyznacznikiem tego że się kończy. Jak pojedziesz do jakiegoś kumatego tunera zrobi Ci fajny sofcik którego specjalnie to sprzęgło nie odczuje, jeśli oczywiście będziesz je normalnie traktował, czyli bez upalania itp. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oryginalne sprzęgło w 90-110 wcale nie jest takie pancerne i 400NM zwłaszcza jak będzie poprowadzone nisko to wykończy je szybko. ja k ktoś dobrze program zrobi będziesz jeździł z głową to wytrzyma sporo. Ja mam nalatane już sporo a ile sprzęgło ma to wie ono samo tylko , ale od 7 lat z czego ponad rok po programie na 150KM jeszcze daje rade choć jak się rozgrzeje to przy ruszaniu czasami szarpie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...