Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stary dom z cegły-przebudowa-pytania do fachowców


Tedi35

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam stary dom do przerobienia tzn poddasze uzytkowe chce i powiększenie gościnnego ( czyli z 2 pokoi chcę 1)

Dom z cegły w b. dobrym stanie wymiary 8,5m na 10,5m. Sciany nosne w srodku na krzyż 40cm szer.

Mam kilka pytan do znawców tematu a mianowicie:

Chce jak pisałem zburzyć sciane miedzy pokojami o szer 4m wiec jak wzmocnic sufit ? belka stalowa dwuteownik? zostawic po 30-40cm scian dla podpor? lub.......?

Po zastosowaniu jakiejś belki jakie mogę na poddaszu zrobić scianki ( z czego ) by było to lekkie ( płyta jest żelbet)

Dom jest z cegly gdzie nie jest sciana rowna bo cegly sa ukladane ozdobnie nad oknami rogi scian wystają po 50cm i odstaja na 8cm ( nie wiem czy jasno opisałem) i jak to ocieplic styropianem bo skucie mija sie z celem.

Jak bede mial inne pytania to napisze i prosze o jakies sugestie znawców tematu a jak potrzeba szczegółów to odpowiem

Dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad.1 ścian nośnych nie usuwa się. Jak coś to bym wstawiał belkę po całości w ściany i słup po środku (obok ściany a potem bym usuwał, starą pod warunkiem że w piwnicy było by na czym oprzeć podporę.

ad.2 narożniki ocieplisz cieńszym materiałem o lepszych właściwościach (np styrodur) i będzie git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki ma strop ta chata. wrzuc foto to oblukam. sciany nosne tez sie usuwa tylko trzeba miec pojecie na ten temat. ocieplalem kiedys taka chate co tez cegly wystawały i to jest tez do zrobienia. tylko wiesz najlepiej zeby to ktos na wlasne oczy widział to inna gadka.a tak to wiesz ale przyjdzie kit i bedzie git.. a na poddaszu masz zamiar z czego te scianki stawiac? ja bym ci polecił stelaz i plyta gipsowa. w srodek plyty wata wygluszajaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sciany nosne ma dom wewnetrzne po dlugosci i szerokosci wiec jak juz sie informowalem mozna jedna z nich usunac tylko trzeba wstawic np podwojne C szyne pod sufit.

Co do poddasza scianki dzialowe jak najbardziej bym chcial lekkie tzn z profili tylko nie wiem jak z wygluszeniem takich scian mimo dania welny. Czy nie bedzie slychac z pokoju do pokoju co ktos gada?

A moze ytong sa takie na 11cm szerokie z piorem co sie je fajnie stawia i laczy bo maja jak wspomnialem pioro.

Z regipsem o tyle lepiej ze nie trzeba potem tynkowac tylko szpachla i gotowe.

Nie wiem poradzcie cos co do scianek.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to juz zalezy od ciebie . porownaj ceny ile wyjdzie ci postawic sciane z ytonga a ile z plyt. np dla mnie to bez roznicy bo taka gorke to w 2 di bym tynkował to samo i z plytami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ytong jeśli chcesz go użyć na ścianę zauważ ze ściana nie będzie z 5 bloczków tylko trochę tego będzie a skoro osłabiasz strop to ja na pewno wybrał bym płyty GK. jeśli chodzi o samo wzmocnienie stropu robiłem coś podobnego w domu drewnianym. montowaliśmy pod sufitem dwa jebitnie wielkie teowniki które, zespawane były ze slupami, które opierały się na wcześniej wylanych "stopach" w podłodze na parterze. później żeby teowniki zakryć robi się sufity podwieszane na wysokość tej konstrukcji. ale roboty było co nie miara :) ogólnie ścianę mogliśmy usunąć tylko dlatego ze robiliśmy cały parter łącznie z posadzkami dlatego mieliśmy gdzie konkretnie osadzić slupy bo się wkopywaliśmy w ziemie z 1m żeby to konkretnie zalać betonem. a jeśli chodzi o przechodzący głos przez ścianki to czy to będzie ytong czy GK to i tak będzie przechodzić bo to cienka ścianka :) gk lżejsza i szybsza w robocie a pozatym wydaje mi się ze taniej wyjdzie

moje zdanie ;) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli przenikalność glosowa jest taka sama dla ytong i scianki gipsowej to wybiore GK bo mniej roboty w sensie nie ma tynkowania.

Jeszcze jedno pytanie czy na poddaszu lepiej bedziepolozyc steropian na podloge i potem wylewka czy legary takie 5cm czy tam 7cm i na to OSB i potem panele?

Co wy byscie poradzili?

Dzieki za poprzednie spostrzeżenia

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mam dom z cegły i buzylem sciane nosna zeby miec kuchnie otwarta co prawda wywalilem jakies 2.5metra tylko:) i nie wzmacnialem zadna belka i sie trzyma:D mi idzie pelno instalacji i dla efektu wizualnego zrobilem z plyty belke sam efekt dla oka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do podlogi to ja bym radzil normalna posadzke ale zorietuj sie jak wzmocnic strop u jakiegos goscia co zajmuje sie wyliczaniem obciazen i pomoze ci obliczyc nacisk tej posadzki na sufit i narysuje ci fajny projekcik belki wzmacniajacej i juz. Tylko zrob to przed zdjeciem sciany heh,

Habol a dawno to robiles? Jak budujesz dom to jest to jedna calosc i dom osiada zawsze troche i jako tako pracuje tobie sufit pewnie sie nie zawali ale berziesz mial ciagle pekniecia ryski jakies na suficie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...