Skocz do zawartości
IGNOROWANY

szarpanie podczas puszczania sprzegla


Thomas28

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mam problem odnośnie mej B5 tdi 110km 99r lift. Otóż zauważyłem że gdy wrzucam wsteczny i puszczam sprzęgło zaczyna szarpac deliktanie. Tak samo jest gdy wrzucam 1 bieg. Na biegu jałowym nic sie nie dzieje, nic nie stuka w skrzyni itd. Wszystkie biegi inne wchodzą płynnie i lekko. Nic nie wyje. Czasami gdy autko sie kula pomału i wrzuce 1 bieg to nie szarpnie nic. Ale gdy ruszam z 1 biegu to czasami szarpie. Czy to dwumas? Pomóżcie!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na ciepłym bardziej szarpie to raczej sprzęgło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od twoich możliwości finansowych, ale lepiej jest wymienić komplet. Płacisz wtedy raz za robocizne. Najlepiej to wyjąć dwumase i sprawdzić w jakim jest stanie. Jeżeli jeszcze pożyje to można zostawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby jak sprawdzić, skoro to element nierozbieralny ?? Jak będziesz miał zatarte łożysko to guzik Ci sprawdzanie prawo-lewo pomoże.

Bardziej może być zjechany docisk.

Warto też sprawdzić odbojnik silnika z przodu auta. U mnie po jego wymianie się uspokoiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowy na forum nie chce nikogo urazic moimi postami ale potrzebuje pomocy nastepująco posadam audiczke a4bb6 2001r 1.9 tdi 130 kucy sedan mam taki problem iż przy każdej zmianie biegów słychać dziwny świst szelest tak jakby metal tarł o drugi metal wydaje mi sie że to sprzegło a dokładnie nieszcześliwy dwumas pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...