Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie świece do 2.0 LPG polecacie ?


risones

Rekomendowane odpowiedzi

ja dałem ngk BKUR5ET-10, tyle że nie mam lpg. Przejechałem już ze 20tyś i ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinny być jak koledzy piszą BKUR5ET-10 z tym że 10 na końcu oznacza niestandardowy odstęp elektrod 1mm. Więc że mam lpg i słyszałem opinie o padających cewkach więc dałem BKUR5ET czyli V-line29. Na razie ponad 30 tys i wszystko ok. Cewki też

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dedykowana do ALT w/g NGK to BKUR5ET-10 i tak też montuj. Ta świeca jest dedykowana na 30 tyś km,. ale z racji że masz gaz zaleca się wymianę wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to teraz cewki pokazuje mi misfajery na 4 cyl, który to? pierwszy od grodzi? kiedyś też czytałem o cewkach że te starsze często padają a te nowsze są już ulepszone, jaką mają koncówkę te nowe. Ja mam 2 stare z koncówką A jedną L i jedną M a może ktoś wklei linka gdzie o tym była mowa bo nie mogę znaleść :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to teraz cewki pokazuje mi misfajery na 4 cyl, który to? pierwszy od grodzi? kiedyś też czytałem o cewkach że te starsze często padają a te nowsze są już ulepszone, jaką mają koncówkę te nowe. Ja mam 2 stare z koncówką A jedną L i jedną M a może ktoś wklei linka gdzie o tym była mowa bo nie mogę znaleść :decayed:

tak... kolejność cylindrów liczy się od strony rozrządu. Ja u siebie wymieniłem wszystki 4 cewki na nowe i myślę że na długo nie będę wracał do tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki a jak jest z tymi koncówkami A, L czy M które są najlepsze? :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

risones a u Ciebie cewki są koloru czerwonego czy czarne maja końcówki ?? Do silnika 2.0 ALT idą dwa rodzaje cewek ZSE 043 oraz ZSE 051 BERU. Mam dostępne to u siebie, jak coś zapraszam.

---------- Post dopisany at 19:35 ---------- Poprzedni post napisany at 19:27 ----------

30 czy 60tys?

standardowa świeca BKUR5ET-10 jest na 30 tyś.km. ale jak masz LPG to wymień co 20 tyś.

Chcesz mieć świece na 60 tyś. to dedykowane np. z NGK to LPG-1 ale cena jednej świecy do wydatek około 70 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cewka która powinna być najnowsza to 06C 905 115M. U mnie mam co prawda 06A 905 115D ale chyba też mogą być tyle że są czarne.

Kurcze, swiece wymieniać co 20tys to trochę przegięcie, jesteś tego pewien? W Vectrze 1,8 16V co 40 tys wyglądały i pracowały jak nowe na lpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoń do ASO jest akcja wymiany cewek. Podasz vin i ci powiedzą czy ty się łapiesz. Wymieniałem w tamtym tygodniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz możesz wymianić co 100 tyś, nikt nie każe ci co 20tys. ale skoro przez producenta zalecana jest wymiana co 30 tyś. max to w przypadku gdy używasz instalacji gazowej zaleca się częstsze wymiany, chyba że jest to świeca platynowa która charakteryzuje się dłuższa żywotnością minaowicie 60 tyś, (ale i trzeba za nią zapłacić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz możesz wymianić co 100 tyś, nikt nie każe ci co 20tys. ale skoro przez producenta zalecana jest wymiana co 30 tyś. max to w przypadku gdy używasz instalacji gazowej zaleca się częstsze wymiany, chyba że jest to świeca platynowa która charakteryzuje się dłuższa żywotnością minaowicie 60 tyś, (ale i trzeba za nią zapłacić).

No nie o to mi chodzi:wink: Ja raczej nie oszczędzam na takich rzeczach. Tylko z tego co rozumiem czytając np "Sam naprawiam Audi B6/B7" świece tam są w planie obsługi wymiana co 60 tys lub co 6 lat. Z tym że nie upieram się że tak jest, po prostu tak pisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

shit wymianiłem cewkę na tym cylindrze co było wypadanie zapłonu no i dalej szarpie o świecach nie wspomnę :facepalm: muszę się podpiąć jutro i zobacze co pokaże vag narazie załamka :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz możesz wymianić co 100 tyś, nikt nie każe ci co 20tys. ale skoro przez producenta zalecana jest wymiana co 30 tyś. max to w przypadku gdy używasz instalacji gazowej zaleca się częstsze wymiany, chyba że jest to świeca platynowa która charakteryzuje się dłuższa żywotnością minaowicie 60 tyś, (ale i trzeba za nią zapłacić).

No nie o to mi chodzi:wink: Ja raczej nie oszczędzam na takich rzeczach. Tylko z tego co rozumiem czytając np "Sam naprawiam Audi B6/B7" świece tam są w planie obsługi wymiana co 60 tys lub co 6 lat. Z tym że nie upieram się że tak jest, po prostu tak pisze.

Opisane ale 60/ 90 tyś to wówczas gdy masz świece np. platynowe albo dedykowane do LPG, ale tak jak wspomniałem cena świecy LPG to wydatek około 50-70 zł za sztukę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

shit wymianiłem cewkę na tym cylindrze co było wypadanie zapłonu no i dalej szarpie o świecach nie wspomnę :facepalm: muszę się podpiąć jutro i zobacze co pokaże vag narazie załamka :decayed:

ok problem załatwiony :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...