Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL TDI PD] Różnice w silniku AVB a AWX/AVF


Ab4rth

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc panowie ma pytanie ma silnik 1.9 tdi z oznaczeniem BKE chciałbym zaczerpnąć informacja na ten temat tego silnika wiecie coś o nim

ostatnia wersja jaka wyszła z fabryki , 115 KM , silniczek dobry , mam taki w drugim A4 , ma nalatane 315 tys obecnie i jeździ cały czas bezproblemowo tylko trza dbać, regularne wymiany oleju , i dobry olej przede wszystkim :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość harry19-19
Witam, mam nietypowe pytanie, próbowałem szukać na forum lecz nic konkretnego nie znalazłem, nie wiem, może nie umiem szukać. Stąd moje pytanie, czym tak właściwie różni się silnik 1.9 TDI oznaczenie AVB 101 koni od AVX bądź AVF które mają po 131 koni?? Czy są jakieś różnice konstrukcyjne? Czy może różnica polega np na wtryskach, turbinie i mapach?? Dokładnie chodzi mi o VW Passata z 2001 roku. Kolega posiada takie auto z tym właśnie 101 konnym silnikiem, i chcielibyśmy go trochę "podciągnąć". Będę wdzięczny za konkretne informacje, jeśli różni się wtryskami to jakie wtryski założyć (nr, model, cokolwiek, żebym wiedział czego szukać) jeśli turbiną to tak samo prosił bym o model, nr itp. Czy po włożeniu np wtrysków i turbiny takiej samej jak w moim 131 konnym AVF i zrobieniu programu jest szansa na osiągnięcie ok 170 koni i 350 nm?? Czy może różnice są większe niż tylko wtryski i pompa, i lepszym rozwiązaniem była by sprzedaż auta i kupno jakiegoś z mocniejszym silnikiem?? Dodam że passat jest w bdb stanie i szkoda go sprzedawać, wolelibyśmy "poprawić" fabrykę :) z góry dziękuję za informację.

pozdrawiam

ja mam AWX i jak masz wszystko sprawne to spokojnie wyciągnie 170 kucy , mój ma 167 i 372 niutonów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj na forum tematu kolegi wrclaguna - on miał też AVB i zrobił bardzo fajny przyrost.

Temat wgrywania map innych dedykowane do Twojego silnika sobie odpuść. Pojedz do tunera i sprawdź w jakim stanie jest motorownia i dopiero program dopasowany do stanu auta.

Samym softem możesz mieć przyrost do ok 130KM, a jak masz turbo do wymiany do wstawiasz inne turbo (od np. AVF, AWX, BRD lub inne hybrydowe P&P + drugi boczny lub centralny intercooler i masz wystrojenie na min 160KM - powyżej tego mogą wydajniejsze pompki być potrzebne np. AL).

Ale temat Grześka (wrclaguna) to 200 stronna kopalnia wiedzy i wg mnie pomysł na furkę ze smakiem - mimo najsłabszego diesla AVB w serii). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.09.2017 o 10:14, davids1987 napisał:

Witam.Nie znam się na chipowaniu samochodów , ale może ktoś coś wie czy taki program z allegro pomógł by cokolwiek , dodam że mam b6 101km, a na takie drogie zmiany w tej chwili mnie nie stac

Ja Ci powiem że 1.9 bezpiecznie to zrobi co drugi ogarnięty chłopak po logach, wiadomo nie będzie to max ale jeśli przeplywka ok to nie widzę w tym problemu, jak masz niedaleko to zapraszam nawet do mnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...