Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Chiptuning 2.0TDI CR


jaguś

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc znawców tematu. Mianowicie, dzisiaj byłem zrobić program w silniku CAGA z multitroniciem (seat exeo). Silnik oraz skrzynia bez jakichkolwiek błędów, wszystko z super stanie. Filtr DPF jest czysty. Przebieg 90tys km. Po z hamowaniu silnik trzy serię. Niestety brak reakcji na nowy program, doszło tylko 20KM i 20NM. Czy multitronic ma jakas blokadę momentu obrotowego? Tuner rozkłada ręce, nie ma pojęcia o co chodzi. Pierwszy raz spotkał się z takim przypadkiem. Ktos może coś doradzić??? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.08.2018 o 20:22, zieli_84 napisał:

Ktos może coś doradzić???

Zmień tunera,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.08.2018 o 11:51, mateu napisał:

czy ktoś z Was już chipował cnha 190KM? jak rezultaty?

Dołączam się dopytania :)   

 

 ...kolego Mateu ile Ci pali te CNHA, ja mam w mieście średnie 10L :( (A4 lift CNHA, S Tronic, Quattro, AdBlue, Opony 245/18)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie CNHA wszystko jak wyżej bez quattro pali 7,7.kolega chyba ma ciężką nogę:) Co do chipa to jak dla mnie 190 km i 400 niutków w zupełnosci wystarczy

Edytowane przez arnail77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.09.2018 o 01:49, djtatra napisał:

Dołączam się dopytania :)   

 

 ...kolego Mateu ile Ci pali te CNHA, ja mam w mieście średnie 10L :( (A4 lift CNHA, S Tronic, Quattro, AdBlue, Opony 245/18)

teraz latem jak mniejsze korki we Wrocławiu, na zimnym silniku 7km do roboty.... od 6,5 do 10l. Jak się kilka razy pociśnie, stanie na paru światłach to wychodzi właśnie pod 10l. Zazwyczaj nie lubię się ślimaczyć więc najczęściej 8-9l.

w trasie miedzy 7 a 8.5l przy predkościach do 160-170km/h. 

u mnie dodatkowo opona 255/35/19" więc opór ma jeszcze większy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, czy w polifcie CJCA 143 turbo od CGLC podchodzi bez rzeźbienia i jest p&p? Dużo grzebania jest przy wymienie? Wymieni to sam bez pomocy drugiej pary rak? Chce zrobic moda z T, i potem na mape, moze wypluje kolo 200ps?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.09.2018 o 11:08, vitkovskyyy napisał:

Hej, czy w polifcie CJCA 143 turbo od CGLC podchodzi bez rzeźbienia i jest p&p? Dużo grzebania jest przy wymienie? Wymieni to sam bez pomocy drugiej pary rak? Chce zrobic moda z T, i potem na mape, moze wypluje kolo 200ps?

Przy zdrowym motorze samym programem jest około 190 km.  Moje cjca po programie zrobione już ma 80 tys km i nic się nie dzieje. Z tego co wiem to to turbo nie pasuje p&p.

IMG_1272.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.09.2018 o 11:08, vitkovskyyy napisał:

Hej, czy w polifcie CJCA 143 turbo od CGLC podchodzi bez rzeźbienia i jest p&p? Dużo grzebania jest przy wymienie? Wymieni to sam bez pomocy drugiej pary rak? Chce zrobic moda z T, i potem na mape, moze wypluje kolo 200ps?

W moim polifcie CJCC turbo od CGLC plug and play. Wymiana 3 godziny na spokojnie. Potrzebna druga para rąk: mi wymieniał szwagier a mnie potrzebował do polewania ?

Zadzwoń do Aligatora to Ci podpowie jakie turbo

Po wymianie i modzie u Aliego ze 125 KM na 207 KM 440 NM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam silnik poliftowy CJCB 136 KM i zrobiony program na 180 KM i 404 Nm. Mam zamiar wsadzić turbo od CGLC 177 KM. Podobno pasuje p&p. Potem oczywiście korekta u tunera. Mam również zamiar wymienić IC na ten z 3.0 TDI. Tu pojawia się moje pytanie, czy można to przeprowadzić w kolejności takiej jakiej napisałem? Czy trzeba najpierw wymienić IC i turbo, a dopiero potem korekta? IC chciałbym wsadzić dopiero po lakierowaniu zderzaka, żeby nie rozbierać dwa razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, artek2414 napisał:

Witam, mam silnik poliftowy CJCB 136 KM i zrobiony program na 180 KM i 404 Nm. Mam zamiar wsadzić turbo od CGLC 177 KM. Podobno pasuje p&p. Potem oczywiście korekta u tunera. Mam również zamiar wymienić IC na ten z 3.0 TDI. Tu pojawia się moje pytanie, czy można to przeprowadzić w kolejności takiej jakiej napisałem? Czy trzeba najpierw wymienić IC i turbo, a dopiero potem korekta? IC chciałbym wsadzić dopiero po lakierowaniu zderzaka, żeby nie rozbierać dwa razy.

Najpierw turbina+IC następnie program.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, duzy616 napisał:

Najpierw turbina+IC następnie program.

Tak też myślałem. Tuner też powiedział, że taka kolejność byłaby najlepsza, ale dodał, że ta, która mi bardziej pasuje to nie byłby problem. Przy nowym IC zmienia również parametry dotyczące powietrza. Mam rozumieć, że zmina IC po korekcie nie ma żadnego sensu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, artek2414 napisał:

Tak też myślałem. Tuner też powiedział, że taka kolejność byłaby najlepsza, ale dodał, że ta, która mi bardziej pasuje to nie byłby problem. Przy nowym IC zmienia również parametry dotyczące powietrza. Mam rozumieć, że zmina IC po korekcie nie ma żadnego sensu?

Nie odpowiem Ci na to pytanie natomiast aligator powiedział mi że z większym IC byłoby raptem kilka KM więcej czyli rozumiem że w przedziale 3-9. Dla 3 raczej nie warto natomiast dla 9 musisz sobie sam odpowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, pilKOZAK napisał:

Najpierw graty potem program/strojenie, nad czym tu dywagować... :facepalm:

Wiedziałem, że tak byłoby leiej, ale wolałem się upewnić, gdyż ta kolejność bardziej by mi odpowiadała. Skoro nie ma to sensu wstrzymam się z turbiną, najpierw ogarnę IC i zderzak. Dzięki za podpowiedzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.09.2018 o 16:31, Szlufo napisał:

Przy zdrowym motorze samym programem jest około 190 km.  Moje cjca po programie zrobione już ma 80 tys km i nic się nie dzieje. Z tego co wiem to to turbo nie pasuje p&p.

IMG_1272.JPG

Sprzęgło masz seryjne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.11.2018 o 07:18, tutson32 napisał:

Sprzęgło masz seryjne?

Seryjne. Na takim setupie zrobiłem 90 tkm. Od września doszło mocy. Obecnie 208km/440nm. Przebieg 245000 i nic nie ślizga, dwumasa też się nie odzywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...