Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Chiptuning 2.0TDI CR


jaguś

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,i przyszedł czas na moją A4 143KM,u tunera zaproponowano mi nie usuwać DPF i zrobić na 177KM jakie macie odczucia po Remapie?Jest spora różnica?Auto się zachowuje OK?Nie sypie się?jestem umuwiony na czwartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie usuwaj dpf, póki jest sprawny. W momencie jak się zaczną z nim problemy pojedziesz do tunera jeszcze raz i go wytniesz, a póki co ciesz się czystą rurą wydechową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję zrobić program w masters tuning w piasecznie. Ktoś z Was był u nich? Jakieś opinie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opinie mają dobre. Ja rozważałem pomiędzy nimi, a r-performance. Druga z opcji okazała się tańsza więc tam się skierowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W praktyce najlepsze przyrosty są w 143 136 i 120 konnej wersji czyli +- 175 i 410 nm ,kompletnie bez awaryjnie ,a do tunera jedz najbliższego ,silniki mają już kilka lat wieć chyba każdy ogarnięty tuner wystroi taki silnik

ps.każdego vaga w 2.0 tdi już sie robi po obd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój jakoś nie poszedł przez obd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy orginalny sprzęt ma od kilku miesięcy wszystkie vagi po obd ,Ty w 2011 roku masz ostatnią cahe na sterowniku edc17cp20 z podwyższonym momentem 380nm zamiast 350nm i te sterownik fakktycznie idzie po obd dopiero od 3 miesięcy

Edytowane przez dieselchip_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy orginalny sprzęt ma od kilku miesięcy wszystkie vagi po obd ,Ty w 2011 roku masz ostatnią cahe na sterowniku edc17cp20 z podwyższonym momentem 380nm zamiast 350nm i te sterownik fakktycznie idzie po obd dopiero od 3 miesięcy

Kolego, a skąd masz informacje o podwyższonym momencie obrotowym? Na hamowni faktycznie tyle wyszło, ale nigdy o czymś takim nie słyszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo zajmuje się tym zawodowo :) i wyrzeżbiłem ponad 200 samych cagów cahów i wiem na co można trafić w danym roku i co idzie z tego ugrać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo zajmuje się tym zawodowo :) i wyrzeżbiłem ponad 200 samych cagów cahów i wiem na co można trafić w danym roku i co idzie z tego ugrać

Skoko taka przeróbka mnie ? A4 2.0 CAGA 143 + Turbo CGLC 177 +soft = 203 KM i 412 NM

Moje to A4 2.0 CJCA 143

Edytowane przez SenseiAdik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popraw literówke bo nie rozumiem kontekstu


turbina od cgl koszt koło 1 tys +montaż u mechanika + strojenie i 420 nm i 215 km powinno być realne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popraw literówke bo nie rozumiem kontekstu

A masz rację nie Skoko tylko ile :) taka przeróbka u mnie ? A4 2.0 CAGA 143 + Turbo CGLC 177 +soft = 203 KM i 412 NM

Moje to A4 2.0 CJCA 143

turbina od cgl koszt koło 1 tys +montaż u mechanika + strojenie i 420 nm i 215 km powinno być realne

A jednak wisz co to skolko :) A ty nie robisz z Turbo. Robisz tylko programy? To ile bezpiecznie i za ile u mnie.

Edytowane przez SenseiAdik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myśle ze do 2.5 uda sie ogarnąć , ale cjca ma naprawde wydajne wtryski i bez wymiany turbiny 180 km bez problemu

kawałek do mnie masz moge to zrobić na gotowo z turbiną lub mój oddział w małopolsce

Edytowane przez dieselchip_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popraw literówke bo nie rozumiem kontekstu

turbina od cgl koszt koło 1 tys +montaż u mechanika + strojenie i 420 nm i 215 km powinno być realne

Jeszcze zapomniałeś dodać nowego sprzęgła bo org na pewno nie wytrzyma.

tąpniete z LG F60

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każde sprzęgło w 2.0 tdi cr wytrzymuje do 400 nm (manual) prócz 110(2.0 tdi cr) konnego golf vi ale tam jest słabsza skrzynia i 5 biegowa :)

Edytowane przez dieselchip_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że się mylisz ,ale niech Ci będzie musi być wzmocnione to wtedy jestem pewny ,a tak to wcześniej czy później będzie się slizgac ,pozdrawiam .

tąpniete z LG F60

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.0 tdi 120 i 143 i 170 ma te same sprzęgła - zapytaj w każdej hurtowni , a 170konna wersja po 7.2010 ma 175km i 370-380 nm w serii ...

to są fakty a nie moje domysły ,widziałem 120 po przebiegu 150 tys i już sprzęgło potrafiło się uślizgnąć ,lata dużo 2 litrowych cr-ów z momentem powyzej 430 nm i jakoś nie słyszałem o nadmiernie zużywających się sprzęgłach

ps. moim po modzie zrobiłem ze 130 tys i non-stop but w podłodze ,uślizgów brak....

DSG czy multitronic to faktycznie trzeba ostrożnie z momentem ,a zwłaszcza mutli - a znowu s-tronic - mega sprzynia ,według danych producanta do 500 nm w 2.0 tdi ,choć felerna z innego powodu zwłasza wersja do 2010

Edytowane przez dieselchip_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...