Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż i kodowanie KEYLESS


mar-m1

Rekomendowane odpowiedzi

Hohe jak dobrze się rozumiemy to antena nie jest montowana w klapie tylko w tylnej części nadwozia ( gdzie leży koło zapasowe/akumulator ?

 

15977644668128927008032395873969.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. W nadwoziu, pod listwą, która osłania m.in cześć zamka. Nie wiem jak się to nazywa, nie mam Elsy pod ręką. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem w audi A5. Mam keylessa, silnik odpala z przycisku start/stop bez kluczyka w stacyjce. Nie działa otwieranie drzwi "na dotyk". Myślałem że są padnięte czujniki, zamówiłem nowe. Przy rozbieraniu strony pasażera mały zonk. Nie ma przewodu do tego czujnika. Rozberalem cały boczek i nigdzie nie wisi, nie widać nic, po prostu go nie ma. Czy muszę wymienić cała wiązkę w drzwiach, czy wystarczy dołożyć ten przewód i wpiąć go w istniejącą instalacje? Będę wdzięczny za każdą podpowiedź. Dodam że od kierowcy przewód normalnie jest. Drzwi pasażera były zmieniane i zakładam że paprak który to robił, albo nie przełożył tej wiązki albo nie wiedział co z nią zrobić i wyrzucił.

 

Edit: ewentualnie czy wiązka z drzwi tylnich będzie pasować do przednich? Jeżeli ktoś ma, to poproszę nr Vin tej wiązki/przewodu do czujnika.

Edytowane przez voltur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hohe ok dzięki będę szukać na allegro.

Teraz problem mam z kodowaniem.

Moje kodowanie.

16001909477807367586866872545082.jpg

Edytowane przez lunatick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wszystkie klamki/wiązki zamontowane i nie działa ??? 

Błędów brak 

Jak odłączę antenę tylną w bagażniku i koło MMI to są błędy, a jak odłączę lewą tylne drzwi to nie pokazuję błędów :eusathink:

Wiązka drzwi dwa kable, brązowy to masa ? drugi jest zakończony pinem i łączy się w słupku z instalacją która idzie do BCM 

Gdzie zobaczyć dokładnie jakie ma być kodowanie 46- Moduł komfortu 05- Zezwolenie Startu 

Edytowane przez lunatick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzisiaj byłem u znajomego i zrobił parametryzację 05 i sprawa wygląda tak samochód zamyka się :banan: i ( teoretycznie otwiera) ale nie odryglowuje zamków dotykanej klamki :facepalm:

Np: dotykam klamki "kierowcy" samochód odryglowuje wszystkie zamki ale właśnie nie od kierowcy  :cry::cry:

Mam taki sam problem jak autor postu mar-m1

 

Edit postu: Keyless działa poprawnie  :radocha::radocha::radocha::radocha:problemem było nie zakodowanie sterowniki drzwi 42, 52, 62, 72

Adres 42, 52, 62, 72
- Wybierz kodowanie
- Wybierz bajt 2
- Wybierz bit 4

W mion przypadku Byte 2 kod Binarny 00010011 we wszystkich drzwiach. 

Edytowane przez lunatick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam może  ktoś  podrzucić  całe kodowaniem sterownika 46 i 05. Wszystko zamontowane i parametryzacja 05 zrobiona i działa tylko odpalanie z przycisku a z klamkami brak reakcji, pomoże  ktoś 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś podpowie mi co to moze być.

A4 b8 z dzialajacym keyless

Po zmianie zestawu startowego , zakodowalem według waszej instrukcji i problem polega na tym ze po kliknięciu start/stop pokazuje ze nie rozpoznaje kluczyka. Po włożeniu kluczyka w stacyjke nie mam zapłonu , tylko od razu odpala. Drzwi również się nie otwierają bez kluczyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pakito25 napisał:

A jakie błędy masz

Błąd jaki się pojawia to uszkodzony czujnik keyless drzwi lewy tył . 

Czyżby on powodował cala dezaktywacje systemu keyless czy tylko samego otwierania drzwi a odpalanie swoja droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Błędu  nie może być żadnego. Jak będzie błąd  czujki to nie będzie  działać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktoś tu jeszcze żyje czy nikt już nie rzeźbi w B8 :D? Chciałbym w swojej zamontować to całe KEYLESS, ale zależy mi tylko na odpalaniu samochodu przyciskiem bez klucza, nie chce otwierania drzwi. Da się to tak zakodować? Co byłoby do tego potrzebne? Panel z przyciskiem, oczywiście nowy klucz, kable, wtyczki oraz te 3 anteny do środka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...