Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż i kodowanie KEYLESS


mar-m1

Rekomendowane odpowiedzi

Komfort to podstawa ,jak nie bylo Keyless'a fabrycznie to komfort do wymiany na 100%.

Ja ze 2 lata temu uwalilem swoj :decayed: ,wiec jak juz musialem kupic inny ,profilaktycznie kupilem odrazu taki pod ta funkcje ;)

Ja mam wszystko podlaczone ,zakodowane ,zostal mi kluczyk do kupienia.

Przy probie odpalenia z przycisku Start/Stop wyskakuje na FISie komunikat ze nie rozpoznano kluczyka ,gaszenie silnika juz dziala :D

Do tego znalazlem VIN auta z roku 2009 z Keyless'em i ustalilem ze zarowno dla tego jak i mojego gdzie Keylessa nie ma ,ETKA w ASO podaje ten sam kluczyk :8K0 959 754 D ,wiec musze zamowic ,wyuczyc i powinno hulac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze 2 lata temu uwalilem swoj :decayed: ,wiec jak juz musialem kupic inny ,profilaktycznie kupilem odrazu taki pod ta funkcje ;)

Ja do tego będe podchodził z drugiej strony. Oryginalnie miałem Keyless ale muszę zmienić moduł komforty (i sporo innych gratów, nie pytaj dlaczego, długa historia :)) na moduł z innego auta któro fabrycznie było bez Keyless. Oba moduły teoretycznie mają ten sam numer, zdaje się, że 8K0907064DQ. Z tego co widzę w ETKA, to moduły z i bez keyless były do 31.01.2008. Wynikałoby z tego, że po 31.01.2008 wszystkie już obsługują Keyless.

Więc stąd moje pytanie, czy przypadkiem nie jest tak, że te nowsze moduły już wszystkie obsługują Keyless i wystarczy zakodować je odpowiednio VCDS'em. Jeśli tak, to jestem uratowany :D

Edytowane przez Wurger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zwrocilem na to wczesniej uwagi ,ale wychodzi na to ze rzeczywiscie komforty tez juz sa tylko jedne i wszystkie obsluguja Keyless.

W Twoim przypadku nie powinno byc zadnego problemu ,trzeba odlaczyc niebieska wtyke ,wykodowac w 05 i 46 i to wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czas kodowania trzeba odłaczyć jakaś wtyczke? Z modułu komfortu?

jak wykodujesz to mozesz odłaczyc Niebieska wtyke w Komforcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, teraz rozumiem. Czyli niebieska wtyka jest od Keyless i jeśli wykoduje to w komforcie, to odłączam wtyczke. Dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobi ktoś ładny tutorial? :)

Same klamki podłącza się pod sterownik drzwi?

Jak z okablowaniem do klamek i anten?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie

1. w których miejscach w drzwiach przykręcone są anteny i w którym miejscu z tyłu ?

2. czy pilot-kluczyk jest taki sam czy taki jak na zdjęciu poniżej ?

11ionyh.jpg

Edytowane przez Love-AUDI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że czujniki w klamkach juz pomału odmawiają posłuszeństwa. Nie masz przypadkiem tak, że nie działają jak pada deszcz lub są wilgotne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden czujnik jest nowy w drugim czasami można otwierać ale zamykania brak :eusathink:

A nie trzeba nic w mmi kodować?

Edytowane przez ewela
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie ten drugi czujnik tez masz do wymiany...

Oba masz poprawione Continental? Bo jesli nie, to predzej czy później padnie.

W MMI chyba nic sie nie koduje z Keyless. Wszystko jest w module komfortu.

Mozesz sprawdzic czy nie masz zadnych błędów zapisanych. Ale ja bym obstawiał, ze ten drugi czujnik masz tez do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniaj pojedynczo, bo jesli w jednym masz blad, to nie otworzysz z obu auta. Zacznij od tego który nie byl jeszcze wymieniany. No i tak jak pisalem dla pewnosci podepnij pod kompa i sprawdz czy nie ma bledow czujnikow. Wtedy będziesz na 100% wiedział który jest uszkodzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie

1. w których miejscach w drzwiach przykręcone są anteny i w którym miejscu z tyłu ?

2. czy pilot-kluczyk jest taki sam czy taki jak na zdjęciu poniżej ?

11ionyh.jpg

Ktoś, coś?

Czy można zamontować tylko dwa czujniki w przednich drzwiach?

Przydała by się instrukcja :)

Edytowane przez komoornik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie

1. w których miejscach w drzwiach przykręcone są anteny i w którym miejscu z tyłu ?

2. czy pilot-kluczyk jest taki sam czy taki jak na zdjęciu poniżej ?

11ionyh.jpg

Ktoś, coś?

Czy można zamontować tylko dwa czujniki w przednich drzwiach?

Przydała by się instrukcja :)

Z tego co się orientowałem kluczyk jest taki sam. Ten ze zdjęcia po prostu na opcje z "panic button".

Co do anten, mogę jedynie pomóc ELSĄ:

c4a3b4f8c7d2a367med.png

1 - Przycisk układu zezwolenia na wejście i uruchomienie -E408-

2 - Sterownik elektronicznej blokady kolumny kierownicy -J764-

3 - Czujnik dotknięcia zewnętrznej klamki drzwi z przodu po prawej stronie -G606-

4 - Czujnik dotknięcia zewnętrznej klamki drzwi z tyłu z prawej strony -G418-

5 - Centralny sterownik systemu Komfort -J393-

6 - Antena układu zezwolenia na wejście i uruchomienie w bagażniku -R137-

7 - Antena centralnego zamka i układu alarmowego -R47-

8 - Czujnik dotknięcia zewnętrznej klamki drzwi z tyłu z lewej strony -G417-

9 - Antena układu zezwolenia na wejście i uruchomienie z lewej strony -R200-

10 - Czujnik dotknięcia zewnętrznej klamki drzwi z przodu po lewej stronie -G605-

11 - Antena 1 układu zezwolenia na wejście i uruchomienie wewnątrz samochodu -R138-

Podzespoły -J393-, -J764- i -R47- występują zarówno w wyposażeniu podstawowym, jak również w wyposażeniu dodatkowym „Advanced Key”. Pozostałe podzespoły są dostępne tylko w wyposażeniu dodatkowym „Advanced Key”.

Ale gdzieś widziałem jakiś schemat gdzie dokładnie te anteny są (przynajmniej ta w tunelu środkowym, ale za cholere nie mogę teraz tego znaleźć)

Edytowane przez Wurger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...